Poniedziałek, 27 Września 2021  Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Relacja Gwarka o przekazaniu boiska w Drutarni  

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video, jaka przygotowana została przez Redakcję Tygodnika Gwarek o niedawnym uroczystym przekazaniu w ręce mieszkańców Drutarni nowego boiska wielofunkcyjnego.

   

  Relacja Gwarka o przekazaniu boiska w Drutarni
 • Karta Dużej Rodziny dostępna w aplikacji mobilnej mObywatel  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że w związku z nowelizacją ustawy o Karcie Dużej Rodziny od dnia 09 czerwca 2021 r. wszystkie aktywne Karty tradycyjne (plastikowe) uzyskały automatycznie formę elektroniczną. Każdy posiadacz aktywnej Karty - niezależnie, czy posiadał Kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej, czy obu form - będzie mógł wyświetlić ją w aplikacji mObywatel.

  więcej
  Karta Dużej Rodziny dostępna w aplikacji mobilnej mObywatel
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 24 czerwca 2021 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Udane rajzowanie po kalyckich stanicach  

  W ubiegłą niedzielę, 13 czerwca 2021 r., odbyło się w naszym mieście wielkie rodzinne rajzowanie po kalyckich stanicach. Każda z nich, Myśliwska, Donnersmarcka oraz w Truszczycy oferowała wiele atrakcji i niespodzianek. Nasi mieszkańcy i turyści mogli zwiedzać je od godziny 12.00 do 19.00. W tym czasie stanice odwiedziło przeszło 500 gości. Tyle wydano pamiątkowych kart turystycznych, na których można było zbierać kolorowe pieczątki w każdej stanicy, a później w nagrodę odebrać gadżet rowerowy.

  więcej
  Udane rajzowanie po kalyckich stanicach
 • W weekend odwiedź Ichtiopark  

  Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku działać będzie w reżimie sanitarnym, w soboty i niedziele - w godzinach od 13.30 do 18.00. Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

  więcej
  W weekend odwiedź Ichtiopark
 • Czerwcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" od jutra w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od jutra (16 czerwca), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, kwietniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuły dotyczące miejskich imprez- Dnia Dziecka czy zawodów wędkarskich w Ichtioparku, plakat z opisem atrakcji, jakie czekają na dzieci podczas wakacji zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury, informacje na temat trwającego Spisu Powszechnego, materiał dotyczący poważnych zmian, jakie zaszły w programie "Czyste Powietrze", informację dotyczącą nowych wysokości opłat za wodę i odprowadzanie ścieków, opis rozpoczętych i trwających inwestycji miejskich, tabelę z prawidłową segregacją odpadów. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Czerwcowy numer
 • Miasto Kalety laureatem międzynarodowej nagrody. Komitet Cittaslow uhonorował nas za projekt "Gmina Przyjazna Rowerzystom"  

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Dobrego Życia "Cittaslow", do którego nasze miasto wstąpiło w 2014 roku, od kilku już lat organizuje dla swoich członków tradycyjny konkurs pod nazwą "Dobre praktyki Cittaslow". W roku bieżącym w konkursie tym wziął udział sporządzony przez Miasto Kalety projekt pod nazwą "Miasto Kalety- gmina przyjazna rowerzystom". W dokumencie opisano wszystkie działania, jakie kaletański magistrat podejmował i podejmuje celem przekształcenia wizerunku miasta, którego funkcjonowanie niegdyś oparte było o wielki przemysł, w miejscowość turystyczną, będącą przysłowiową Mekką dla gości spragnionych kontaktu z naturą, w tym zwłaszcza dla rowerzystów.

  więcej
  Miasto Kalety laureatem międzynarodowej nagrody. Komitet Cittaslow uhonorował nas za projekt
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.04.2021 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 6,3%;
  – Województwo Śląskie 5,0%;
  – Kraj 6,4%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.05.2021 r. było 257 bezrobotnych, w tym 154 kobiety. 30 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 11 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • RIO pozytywnie w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta Kalety  

  Uchwałą z dnia 2 czerwca 2021 roku Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wydała pozytywną opinię o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Kaletach w sprawie udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta Kalety za wykonanie budżetu za rok ubiegły. Regionalna Izba Obrachunkowa to ograna kontrolny jednostek samorządu terytorialnego w zakresie gospodarki finansowej.

  więcej
  RIO pozytywnie w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta Kalety
 • Tytuł „Marka Lokalna” w rękach kaletańskich przedsiębiorców  

  Miło nam poinformować, że przedsiębiorcy z terenu naszego miasta prowadzący firmę „Świeczkowy Zawrót Głowy”, zostali laureatami Konkursu "Marka Lokalna", który został zrealizowany w ramach projektu współpracy "Marka Lokalna na Bis" realizowanego przez Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska", LGD "Brynica to nie granica" i LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.

  więcej
  Tytuł „Marka Lokalna” w rękach kaletańskich przedsiębiorców
 • Strefa Kibica ponownie w Kaletach!  

  Burmistrz Miasta Kalety zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do naszej strefy plenerowego Euro 2020 (2021) w Leśnym Zakątku Śląska! Począwszy od piątku, 11 czerwca 2021 roku, aż do meczu finałowego, każdy bezpłatnie będzie mógł obejrzeć mecze rozgrywane w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2021. Kaletańska Strefa Kibica przygotowana została na placu targowym u zbiegu ulic Gwoździa i 1 Maja. Wyświetlone zostaną tam wszystkie mecze na żywo transmitowane przez telewizję polską.

  więcej
  Strefa Kibica ponownie w Kaletach!
 • Jak prawidłowo segregować odpady zmieszane i BIO  

  Zachęcamy do zapoznania się z zasadami prawidłowej segregacji odpadów zmieszanych oraz biodegradowalnych. Kwestia ta jest niezwykle istotna, od tego, w jaki sposób odpady zostaną rozdzielone w naszym gospodarstwie domowym, zależy, ile z nich zostanie poddanych recyklingowi. Brak prawidłowej segregacji będzie skutkował naliczeniem podwyższonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obecnie jest to kwota 60,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

  więcej
  Jak prawidłowo segregować odpady zmieszane i BIO
 • Odbiór końcowy ulicy Reja w Kaletach  

  7 czerwca 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Reja w Kaletach. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe P.H-U. ARGO Arkadiusz Góra ul. Dębowa 8, 42-714 Lisów. W odbiorze poza przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Kaletach, na czele z Panem Burmistrzem i radnymi Rady Miejskiej w Kaletach w składzie: Ryszard Sendel, Irena Nowak i Jerzy Kloze, uczestniczyli: wykonawca robót i inspektor nadzoru inwestorskiego. Koszt robót brutto wyniósł 194.251,90 zł.

  więcej
  Odbiór końcowy ulicy Reja w Kaletach
 • Miasto Kalety zwraca się do mieszkańców z apelem o prawidłowe segregowanie odpadów komunalnych oraz racjonalne nimi gospodarowanie  

  Od tego, w jaki sposób odpady zostaną rozdzielone w naszym gospodarstwie domowym, zależy, ile z nich zostanie poddanych recyklingowi. Prawidłowa segregacja oznacza redukcję ilości odpadów zmieszanych, co przekłada się na niższe koszty ponoszone przez gminę (czyli wszystkich mieszkańców). Niestety w dalszym ciągu nie wszyscy mieszkańcy naszej gminy rozumieją potrzebę segregacji odpadów oraz pozbywania się ich w sposób właściwy. Przypominamy, że brak prawidłowej segregacji będzie skutkował naliczeniem podwyższonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obecnie jest to kwota 60,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

  więcej
  Miasto Kalety zwraca się do mieszkańców z apelem o prawidłowe segregowanie odpadów komunalnych oraz racjonalne nimi gospodarowanie
 • W sobotę w kaletańskiej strefie kibica mecz POLSKA - HISZPANIA  

  W sobotę 19 czerwca 2021 r. zapraszamy wszystkich do kaletańskiej strefy kibica na drugi mecz Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Tym razem Biało Czerwoni zmierzą się z Hiszpanami. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00 na stadionie Estadio La Cartuja w Sewilli.

  W sobotę w kaletańskiej strefie kibica mecz POLSKA - HISZPANIA

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM