Poniedziałek, 27 Września 2021  Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Uroczyste pożegnanie absolwentów kaletańskich szkół podstawowych  

  25 czerwca 2021 roku, w kaletańskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste apele związane z zakończeniem roku szkolnego 2020/2021. Na zaproszenie dyrektorów, gron pedagogicznych oraz uczniów, w uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Kalety: burmistrz Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz oraz radna Irena Nowak.

  więcej
  Uroczyste pożegnanie absolwentów kaletańskich szkół podstawowych
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej LIPIEC - WRZESIEŃ 2021  

  Poniżej zamieszczamy do publicznej wiadomości harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach lipiec – wrzesień 2021 w zabudowie jednorodzinnej oraz wielorodzinnej.

  więcej
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej LIPIEC - WRZESIEŃ 2021
 • Stypendia Powiatu Tarnogórskiego  

  Do 10 lipca 2021 r. w kancelarii Starostwa Powiatowego (ul. Karłuszowiec 5, parter, pokój nr 1) można składać wnioski o przyznanie stypendium dla uzdolnionych uczniów. Mogą się o nie starać uczniowie pobierający naukę na terenie Powiatu Tarnogórskiego. Stypendium jest przyznawane uczniowi za wyniki uzyskane w szkole ponadpodstawowej w roku szkolnym poprzedzającym uzyskanie stypendium. Średnia ocen ucznia za rok poprzedzający ubieganie się o stypendium musi wynosić, co najmniej 4,8. Ponadto uczeń powinien osiągać sukcesy naukowo badawcze, artystyczne, sportowe lub udzielać się w wolontariacie.

  więcej
  Stypendia Powiatu Tarnogórskiego
 • Spędź wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach  

  Zapraszamy dzieci z terenu naszego miasta (w wieku szkolnym) do udziału w wakacyjnych zajęciach przygotowanych przez Miejski Dom Kultury w Kaletach. Zaplanowano bardzo ciekawe formy spędzania wolnego czasu min. wycieczki, spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody, zajęcia manualne i ruchowe oraz wiele różnych atrakcji. Poniżej prezentujemy plakat z harmonogramem zajęć na cały okres wakacyjny. Zapisy trwają do 28.06.2021 r. do godz. 20.00 pod nr tel. 34/357 75 97, liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego czasu z Miejskim Domem Kultury w Kaletach.

  więcej
  Spędź wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach
 • Uczniowie klas II i III Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach- Miotku w EURO CUP  

  10 czerwca 2021 r. nasza drużyna wzięła udział w EURO CUP, który odbył się w SP w Woźnikach. Zespoły na czas turnieju wcieliły się w wylosowane reprezentacje narodowe uczestniczące w UEFA EURO 2020. Klasę II reprezentowali: Wojciech Pyznar, Tomasz Smyczek, Jeremiasz Tyrała, klasę III Kacper Mieczkowski, Leon Nowak, Filip Swoboda. Nasza wspaniała drużyna reprezentowała Hiszpanię. Razem z grupą z PSP nr 1 z Kalet chłopaki zawzięcie walczyli wygrywając 5 meczy, dając z siebie wszystkie siły oraz dopingując siebie nawzajem.

  więcej
  Uczniowie klas II i III Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach- Miotku w EURO CUP
 • Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 na Turnieju EURO CUP  

  Tuż przed rozpoczęciem UEFA EURO 2020, 10 czerwca 2021 r. reprezentacja piłkarzy z klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach brała udział w Turnieju EURO CUP w SP im. Józefa Lompy w Woźnikach. Nasza drużyna w składzie: Szymon Kotala, Filip Ulbricht, Olivier Kuder, Szymon Watoła, Mateusz Włodarczyk, Fabian Olszowski, Szymon Maniura, Kamil Brzezina, wcieliła się w wylosowaną reprezentację Włoch (dostępne były reprezentacje narodowe uczestniczące w UEFA EURO 2021). Nasi piłkarze walczyli zawzięcie, pokonując 5 wylosowanych drużyn.

  więcej
  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 na Turnieju EURO CUP
 • Ania Ślimok z tytułem Miss Nastolatek Internetu Beskidów  

  Serdeczne podziękowania mieszkańcom Miasta Kalety za oddanie głosu na naszą córkę Anię Ślimok, która brała udział w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2021. Dzięki Państwa głosom, Ania zdobyła tytuł Miss Nastolatek Internetu Beskidów. Dodatkowo została wyróżniona i otrzymała tzw. złoty bilet, który daje jej możliwość wystąpienia w ćwierćfinale Miss Polski Nastolatek.
  Rodzice Ani

  więcej
  Ania Ślimok z tytułem Miss Nastolatek Internetu Beskidów
 • Siatkarze LKS „Małapanew” Kuczów po pierwszym przetarciu  

  Drużyna wystąpiła w dniu 11 listopada w corocznym Turnieju Siatkówki w Lublińcu organizowanym z okazji Święta Niepodległości. Przeciwnikami w fazie grupowej były dobrze znane drużyny z Dobrodzienia oraz Lublińca. Pierwszy mecz po emocjonujących końcówkach każdego z setów zakończył się zwycięstwem z DREAM TEAMEM Dobrodzień w stosunku 2:1, drugi mecz przyniósł niemniej wrażeń. Nasza „ekipa” spotkała się z gospodarzami turnieju miejscowym Studentem.

  więcej
  Siatkarze LKS „Małapanew” Kuczów po pierwszym przetarciu
 • Piknik z okazji jubileuszu 100 lecia KS Unia Kalety  

  Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku jaki zorganizowany zostanie w związku z przypadającą na rok 2021 rocznicą 100-lecia działalności Klubu Sportowego KS Unia Kalety. Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji m.in. turnieje sportowe, mecze towarzyskie, animacje dla dzieci oraz występy artystów. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Śląski Związek Piłki Nożnej oraz Członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała. 

  więcej
  Piknik z okazji jubileuszu 100 lecia KS Unia Kalety
 • Relacja Gwarka o rajzowaniu po kalyckich stanicach  

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video przygotowanej przez redakcję Tygodnika Gwarek na temat “Rajzowania po kalyckich stanicach” jakie odbyło się w naszym mieście 13 czerwca 2021 r.
   

  Relacja Gwarka o rajzowaniu po kalyckich stanicach
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę drogi gminnej ulicy Anioła w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej ul. Anioła w Kaletach. Ofertę należy złożyć w postaci elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej zamieszczonej pod adresem: https://miniportal.uzp.gov.pl/ nie później niż do dnia 29 czerwca 2021 r. do godz. 11:00. Otwarcie ofert nastąpi dnia 29 czerwca 2021 r. o godz. 11:30

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę drogi gminnej ulicy Anioła w Kaletach
 • Postanowienie o zwołaniu XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że 29 czerwca 2021 r., (wtorek) o godz. 12.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XXVI sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Będzie to sesja absolutoryjna. 
  Projekty uchwał – POBIERZ

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • W Kaletach odbyła się konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół  

  17 czerwca 2021 r. przy pasiece edukacyjnej w kaletańskim Ichtioparku odbyła się konferencja ekologiczna na temat ochrony owadów pszczołowatych. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na które Miasto Kalety pozyskało dotację. W konferencji, którą otworzył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, wzięła udział grupa senioralna z terenu naszego miasta, min. członkowie Dziennego Domu Senior Plus, Klubu Seniora z Kalet i Miotka, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego, a także Związku Emerytów i Rencistów Koło Kalety.

  więcej
  W Kaletach odbyła się konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół
 • Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert z zakresu ochrony i promocji zdrowia  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia:
  - Realizacja monitoringu zdrowotnego dzieci w zakresie narażenia środowiskowego na ołów w gminie Kalety w 2021 roku.
  - Organizacja wyjazdów profilaktyczna- zdrowotnych dzieci w gminie Kalety w 2021 roku.
  Na realizację obydwu zadań w budżecie Miasta Kalety przeznaczono w tym roku kwotę 10.000,00 zł. Oferty należy składać w terminie do 16 lipca 2021 r.

  więcej
  Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert z zakresu ochrony i promocji zdrowia
 • Nowa karetka pogotowia za 500.000 zł już w Kaletach  

  Wczoraj 17 czerwca 2021 r. w siedzibie Stacji Pogotowia Ratunkowego w Kaletach miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. W szeregi zespołu kaletańskiego pogotowia wstąpiła nowa karetka. Żółty pojazd z kompletnym wyposażaniem przeznaczonym do ratownictwa medycznego, za około 500.000,00 zł został zakupiony i przekazany do Kalet przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach w ramach projektu: „Zakup ambulansów, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

  więcej
  Nowa karetka pogotowia za 500.000 zł już w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM