Niedziela, 07 Marca 2021  Imieniny: Tomasza, Perpetuy, Felicyty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Ślązoku! określ swoją przynależność narodową i etniczną podczas spisu powszechnego  

  W związku rozpoczynającym się od 1 kwietnia 2021 r. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności 2021, przekazujemy do zapoznania się pismo Jerzego Gorzelika Przewodniczącego Stowarzyszenia Ruchu Autonomii Śląskiej w sprawie określenia swojej przynależności narodowej i etnicznej w formularzu spisowym. Zachęcamy do zapoznania się z apelem.

  więcej
  Ślązoku! określ swoją przynależność narodową i etniczną podczas spisu powszechnego
 • Od soboty zakaz używania przyłbic i chust. Dozwolone tylko maseczki  

  Podczas ostatniej konferencji Premiera oraz Ministra Zdrowia, jaka miała miejsce 24 lutego  2021 r. poinformowano o przedłużeniu aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 14 marca br. Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, od najbliższej soboty wprowadzony zostanie także zakaz używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust i nosa. Od 27 lutego dozwolone będą jedynie maseczki.

  więcej
  Od soboty zakaz używania przyłbic i chust. Dozwolone tylko maseczki
 • Aplikacja STOP COVID. Pobierz i zadbaj o siebie oraz innych  

  STOP COVID to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. Aplikacja działa w oparciu o technologię Bluetooth i co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników.

  więcej
  Aplikacja STOP COVID. Pobierz i zadbaj o siebie oraz innych
 • Kaletański punkt programu Czyste Powietrze procentuje!  

  Mieszkańcy Kalet, którzy rozliczyli się w ubiegłym roku z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska otrzymali łącznie ponad 420.000 złotych dotacji na realizację zadań związanych z programem „Czyste Powietrze”. Wszystkim osobom, którym udało się uzyskać dofinansowanie gratulujemy. Zapraszamy do korzystania z naszego punkt konsultacyjnego, gdzie można uzyskać więcej informacji na temat Programu Czyste Powietrze.

  więcej
  Kaletański punkt programu Czyste Powietrze procentuje!
 • TVP3 o Alei Dębów oraz cisie Donnersmarcka  

  W środę, 24 lutego 2021 r. Telewizja Katowice realizowała w naszym mieście zdjęcia do programu EKO NATURA. Materiał poświęcony został zabytkowym dębom w Truszczycy oraz cisowi Donnersmarcka, na które Miasto Kalety otrzymało dofinansowanie z WFOŚiGW w Katowicach na przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych. Odcinek poświęcony naszemu miastu wyemitowany zostanie 5 marca br. o godz. 17.30 na kanale TVP3. Zachęcamy do zobaczenia programu.

  więcej
  TVP3 o Alei Dębów oraz cisie Donnersmarcka
 • Informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19  

  Poniżej przedstawiamy informację Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach na temat pomocy i usług realizowanych dla pracodawców przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19.

  więcej
  Informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19
 • Nowy samochód dla miejskich służb wodno-kanalizacyjnych  

  Miasto Kalety zakupiło w tym miesiącu nowy samochód na potrzeby służb wodno-kanalizacyjnych w naszym mieście. Nowszy model Opla Vivaro zastąpił swojego wysłużonego poprzednika. Auto, tak jak i inne miejskie samochody gospodarcze, zostało już oznakowane miejskimi symbolami aby stało się rozpoznawalne. Profesjonalne samochody gospodarcze są teraz w pełni przygotowane do użytkowania ich na potrzeby porządkowe oraz wodno-kanalizacyjne w naszym mieście.

  więcej
  Nowy samochód dla miejskich służb wodno-kanalizacyjnych
 • Miejski Dom Kultury pozyskał dofinansowanie z programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021  

  3 lutego br. Narodowe Centrum Kultury poinformowało nas, że wniosek złożony do programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021, został rozpatrzony pozytywnie i uzyskaliśmy dofinansowanie. Program składa się z II etapów. JESZCZE BARDZIEJ KULTURALNE KALETY, tak nazwaliśmy nasz projekt, a głównym jego celem jest wzmocnienie roli Miejskiego Domu Kultury w życiu społeczności lokalnej Kalet, poprzez odkrywanie i rozwijanie potencjału kulturowego jej członków, aktywizowanie do podejmowania inicjatyw oddolnych i podnoszenie świadomości kulturowej wśród osób, które dotychczas nie uczestniczyły z różnych powodów w wydarzeniach organizowanych przez MDK.

  więcej
  Miejski Dom Kultury pozyskał dofinansowanie z programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021
 • Diagnostyka zjawiska przemocy w rodzinach  

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach prowadzi prace nad sporządzeniem diagnozy zjawiska przemocy w rodzinie za 2020 r. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w badaniach, mają możliwość wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej zdiagnozowania zjawiska przemocy w rodzinie oraz stanu wiedzy na temat przemocy wśród mieszkańców Powiatu Tarnogórskiego. Ankieta będzie aktywna do 5 marca 2021 r.

  więcej
  Diagnostyka zjawiska przemocy w rodzinach
 • Ekipa Telewizji Katowice ponownie w Kaletach  

  Dzisiaj w naszym mieście gościć będzie Telewizja Katowice, która realizować będzie program poświęcony ochronie zabytkowych dębów w Truszczycy. Jak niedawno informowaliśmy, Miasto Kalety otrzymało dofinansowanie z WFOŚiGW w Katowicach na zabiegi pielęgnacyjne tych wiekowych drzew. Temat ten okazał się na tyle istotny dla ochrony przyrody, że zainteresował naszą regionalną telewizję. Jak przyznali, takie działania ekologiczne są w dzisiejszych czasach niezwykle ważne dla środowiska naturalnego, a także stanowią przykład dobrych praktyk godnych do naśladowania. O emisji odcinka programu o Kaletach powiadomimy wkrótce.

   Ekipa Telewizji Katowice ponownie w Kaletach
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - luty 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - luty 2021
 • Postanowienie o zwołaniu XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  2 marca 2021 r., (wtorek) o godz. 14.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się w trybie zdalnym XXIV sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Będzie to sesja nadzwyczajna.

   

  Projekty uchwałPOBIERZ

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Zrealizuj z nami projekt „DESZCZOWEGO OGRODU” w naszym mieście  

  Miasto Kalety jest w trakcie opracowania gminnego planu adaptacji do zmian klimatu. Jest to nowy wątek w polityce rozwojowej gmin, który ze względu na skalę problemu, nie może być w dzisiejszych czasach pomijany. Wdrożenie takiego planu na obszarze Kalet poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i zwiększy ochronę przed szkodliwymi skutkami zmian klimatu. Dokument ten będzie także wyznaczał zadania, na które finansowanie możliwe będzie do pozyskania m.in. z nowej perspektywy unijnej 2021-2027. Przedsięwzięcia te związane będą przede wszystkim z obniżeniem emisyjności oraz adaptacji do zmian klimatu w miastach, w tym tworzenia „zielono-niebieskiej” infrastruktury oraz systemów zagospodarowania wód opadowych.

  więcej
  Zrealizuj z nami projekt „DESZCZOWEGO OGRODU” w naszym mieście
 • Wydział komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach wznawia obsługę  

  Jak informuje Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, od poniedziałku 22 lutego 2021 r., nastąpi stopniowe przywracanie działania Wydziału Komunikacji. Wszyscy Klienci, którzy złożyli wnioski do urny znajdującej się wewnątrz budynku starostwa, przed zamknięciem Wydziału, zostaną powiadomieni telefonicznie o terminach odbioru dokumentów. Pozostali Klienci indywidualni obsługiwani będą wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji terminu poprzez stronę: www.kolejka.tarnogorski.pl/ (dotyczy tylko rejestracji nowych samochodów lub samochodów sprowadzanych z zagranicy).
  Rezerwacja kolejki będzie możliwa 19 lutego od godziny 14.00. Przedsiębiorcy przed wizytą w Wydziale Komunikacji proszeni są o kontakt poprzez e-mail komunikacja@tarnogorski.pl lub telefoniczny (32) 381-87-66.

  Wydział komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach wznawia obsługę
 • Terminarz zawodów wędkarskich Koła PZW Kalety  

  Poniżej prezentujemy terminarz zawodów wędkarskich Polskiego Związku Wędkarskiego Koła w Kaletach w roku 2021.

  więcej
  Terminarz zawodów wędkarskich Koła PZW Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn luty 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM