Poniedziałek, 27 Września 2021  Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety  

  Zarząd Koła PZW Kalety informuje, że 3 października 2021 r. o godz.12.00 odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety. Spotkanie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Kaletach przy ul. Lublinieckiej 2. Członkowie Koła proszeni są o zabranie ze sobą legitymacji członkowskiej.

  Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety
 • Rozstrzygnięto konkurs miejski na najpiękniejszy balkon i przydomowy ogród  

  Tradycyjnie, jak co roku, również tego lata Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ogłosił konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród. Pomysłowości i oryginalności w tworzeniu rabat, kwietników oraz dekoracji balkonów naszym mieszkańcom nie brakowało, dlatego zdecydowano, że w roku 2021 wyróżnieni zostaną: p. Renata Kwiecińska, p. Jan Sporek oraz p. Magdalena Gambuś. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas październikowej sesji Rady Miejskiej, o czym laureaci zostaną poinformowani listownie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  więcej
  Rozstrzygnięto konkurs miejski na najpiękniejszy balkon i przydomowy ogród
 • Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną (sklepy) napojów alkoholowych o terminie zapłaty III raty opłaty za korzystanie w 2021 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych  

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Burmistrza Miasta Kalety, że dnia 30 września 2021 r. mija termin dokonania wpłaty II raty opłaty rocznej za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku bieżącym.

  więcej
  Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną (sklepy) napojów alkoholowych o terminie zapłaty III raty opłaty za korzystanie w 2021 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
 • Umowa na wykonanie projektu modernizacji kolejowej magistrali węglowej na jej kaletańskim odcinku podpisana  

  W 2017 i 2018 r. informowaliśmy o planowanych inwestycjach na terenie miasta Kalety związanych z remontem linii kolejowej nr 131 (Chorzów Batory – Tczew) zwaną popularnie magistralą węglową. Remont najdłuższej linii kolejowej zarządzanej przez PKP PLK (prawie 500 km długości) i jednej z najważniejszych linii kolejowych w Polsce należącej do europejskiego korytarza transportowego CE- 65, jest bardzo potrzebny, by przyspieszyć ruch pasażerski, transport towarów oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

  więcej
  Umowa na wykonanie projektu modernizacji kolejowej magistrali węglowej na jej kaletańskim odcinku podpisana
 • Pasieka edukacyjna popularną atrakcją turystyczną w naszym mieście  

  Swoją wakacyjną działalność zakończyła niedawno pasieka edukacyjna w Ichtioparku, gdzie pod okiem doświadczonego pszczelarza udostępniona była dla gości. Umożliwienie podglądania tych pożytecznych owadów okazało się wielką atrakcją dla mieszkańców oraz odwiedzających nas turystów. Można było dowiedzieć się wielu ciekawostek, a także zakosztować kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich. To już drugi sezon funkcjonowania pasieki edukacyjnej w naszym mieście i trzeba przyznać cieszy się ona bardzo dużą popularnością. Weekendami obiekt gościł bardzo wielu mieszkańców aglomeracji śląskiej, którzy chwalili pomysł utworzenia takiego miejsca. Również nasi mieszkańcy chętnie odwiedzali pasiekę, a przeszklony ul robił wrażenie nie tylko na najmłodszych.

  więcej
  Pasieka edukacyjna popularną atrakcją turystyczną w naszym mieście
 • Zapraszamy na "Niedzielę z Cittaslow"  

  Już w najbliższą niedzielę, 26 września 2021 r., zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę "Niedzieli z Cittaslow". W ramach wydarzenia o godz. 14.00 wystartuje rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Szczegóły na plakacie i w regulaminie.

  więcej
  Zapraszamy na
 • Zachęcamy do spędzenia ostatniego weekendu września w Ichtioparku!  

  W sobotę i niedzielę zapraszamy naszych mieszkańców do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku, która czynna będzie w tym sezonie już po raz ostatni. W godzinach 13.00 – 17.00 będzie możliwość wypożyczenia sprzętu oraz niezbędnych akcesoriów wędkarskich, a także otrzymania przynęty do łowienia. Zapraszamy

  Zachęcamy do spędzenia ostatniego weekendu września w Ichtioparku!
 • Już w niedzielę rajd na orientację  

  Zapraszamy do zapisów na rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Zgłoszeń można dokonywać mailowo pod adresem: jacek.lubos@kalety.pl jeszcze tylko dziś (piątek) do godziny 17.00. Na zwycięzców czekają pamiątkowe puchary, a dla wszystkich uczestników przewidywany jest poczęstunek. Więcej szczegółów w regulaminie.

  więcej
  Już w niedzielę rajd na orientację
 • Podsumowanie sezonu turystycznego w Ichtioparku  

  Kończący się niedługo sezon wędkarski w Ichtioparku kolejny raz pokazał jak dużym zainteresowaniem cieszył się nasz kaletański park tematyczny, a szczególnie wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego. I to nie tylko wśród mieszkańców miasta ale także turystów z całej okolicy. Szczególnie w weekendy, kiedy pogoda dopisywała, nad zbiornikiem wodnym można było spotkać całe rodziny. Jedni wędkowali, drudzy spacerowali, a jeszcze inni piknikowali pod drewnianymi wiatami.

  więcej
  Podsumowanie sezonu turystycznego w Ichtioparku
 • Spotkanie w sprawie programu Czyste Powietrze  

  W najbliższą sobotę, 18 września 2021 r., zapraszamy mieszkańców Kalet na spotkanie w sprawie programu Czyste Powietrze. Punkt konsultacyjno-informacyjny działał będzie w godzinach 12.00-20.00 w zielonym namiocie na terenie ICHTIOPARKU. W trakcie spotkania zostaną przedstawione m.in. informacje o programie dotyczące warunków i możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe na wymianę nieefektywnego źródła ciepła oraz termomodernizacje budynków jednorodzinnych. Serdecznie zapraszamy.

  Spotkanie w sprawie programu Czyste Powietrze
 • Zgłoś swój pomysł na innowację społeczną z obszaru przeciwdziałania wykluczeniu i zdobądź grant do 100.000 zł.  

  Trwa nabór na wnioski dotyczące innowacji społecznych z obszaru włączenia społecznego! Nabór jest organizowany w ramach projektu Inkubator Włączenia Społecznego realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Uniwersytet Jagielloński. Projekt ma charakter ogólnopolski i zakłada udzielenie grantów na 60 innowacji społecznych oraz upowszechnienie 6 z nich. Maksymalna kwota grantu na innowację wynosi 100.000 zł. Nabór trwa do 30 września 2021 r.

  więcej
  Zgłoś swój pomysł na innowację społeczną z obszaru przeciwdziałania wykluczeniu i zdobądź grant do 100.000 zł.
 • Miasto Kalety kolejny raz „Marką Śląska”  

  4 września 2021 r. odbyła się XXVII Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie XII edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Tym samym niezmiernie miło nam poinformować, że nasze miasto kolejny rok z rzędu otrzymało zaszczytne wyróżnienie w kategorii Turystyka i Rekreacja.

  więcej
  Miasto Kalety kolejny raz „Marką Śląska”
 • Mobilny punkt spisowy przy placu targowym w Kaletach  

  Informujemy, że punkt spisowy przy placu targowym w Kaletach, czynny bedzie w tym tygodniu od wtorku do czwartku w godzinach 11.30 – 15.00. Osoby, które do tej pory nie dopełniły obowiązku spisu, będą mogły skorzystać z usług rachmistrza, który będzie dyżurował w zielonym namiocie. Serdecznie zachęcamy - pozostało niewiele czasu!

  więcej
  Mobilny punkt spisowy przy placu targowym w Kaletach
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.07.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,0%;

  – Województwo Śląskie 4,7%;

  – Kraj 5,8%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.08.2021 r. było 251 bezrobotnych, w tym 147 kobiet. 21 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 7 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Nabór do programu "Śląskie NoweFIO"  

  Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości z Bielska-Białej oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika informują, że rozpoczyna się nabór wniosków do programu grantowego „Śląskie NOWEFIO na lata 2021-2023”. Ogłoszone zostały dwa konkursy:„Mikrodotacje na realizację lokalnych inicjatyw” oraz „Mikrodotacje na rozwój instytucjonalny młodych organizacji”. Nabór trwa do 20 września br.

  więcej
  Nabór do programu

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM