Środa, 16 Stycznia 2019  Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Trwają przygotowania do XX Dni Kalet  

  PERFECT – grupa najwyższego formatu polskiej sceny, której nie trzeba reklamować. To gwiazda sobotniego wieczoru XX Dni Kalet, która z pewnością przyciągnie wielu wielbicieli.

  Ale to wydarzenie odbędzie się dopiero w sobotni wieczór. A co przed nami w piątek i kolejne dni?

  Rozpoczynamy tradycyjnie w piątek 18 maja. Ktoś zapyta : dlaczego tak wcześnie? Przecież Dni Kalet zawsze odbywały się w czerwcu. A to dlatego, ponieważ miesiąc czerwiec jest przebogaty w wydarzenia w okolicznych miejscowościach i wtedy niejednokrotnie mamy dylemat, co wybrać. Rozpoczynają się wakacje i wiele rodzin ma już zaplanowane urlopy. Poza tym rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej, podczas których zagra również nasza reprezentacja. Dla wielu niewyobrażalne jest to, żeby pójść na festyn, kiedy gra nasza reprezentacja. Mamy nadzieje, że odpowiedź jest wyczerpująca, dlaczego wraz z Panem burmistrzem zdecydowaliśmy na termin 18-20 maja br.

  Będą to dni, w których nasze miasto będzie gospodarzem jubileuszowych XX Dni Kalet oraz świętować będziemy 25 lat współpracy z partnerskim miastem Vitkov z Republiki Czeskiej. Bardzo nam zależy by, wszyscy mieszkańcy naszego miasta wzięli w nich udział. Czeka nas sporo atrakcji, koncertów, widowisk, zabawy i delektowania się wyśmienitą polsko-czeską kuchnią, specjalnie przygotowaną na te dni.

  W piątek już na godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci by wzięły udział w specjalnie przygotowanym dla nich programie - MONA LISA dzieciom.

  O 19.00 odbędzie się próba taneczna przed Maratonem, a o 20.00 VI Ogólnopolski Plenerowy Maraton Rock&Rolla SWIN SHOW Kalety 2018 z grupą THE SHOUT z Niemodlina.

  Wieczorem, SabooL, Marcel i Dave – DJ-e którzy poprowadzą do późnych godzin nocnych dyskotekę dla młodzieży.

  Na sobotę 19 maja na godz. 16.00 zaplanowany został koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Kalety wraz z mażoretkami INEZ. Po nich niecodzienny Festiwal chórów, w którym wystąpią cztery chóry z Republiki Czeskiej oraz nasz rodzimy chór SONATA pod dyrekcją Pani Iwony Skop. Następnie półtoragodzinny show dla dzieci z nagrodami. Ok. godz. 20.00 wystąpi grupa GREAT LINE a po niej PERFECT.

   

   

   

  Niedziela 20 maja w Kaletach to dzień czeski ze względu na przypadający jubileusz ćwierćwiecza współpracy z miastem Vitkov. Zanim zaprosimy Państwa na godz.15.00 na coroczny Minifestiwal Piosenki Dziecięcej Przedszkolaków, rano odbędą się dwa turnieje o puchar burmistrza Miasta Kalety w szachach i w skacie sportowym. Oczywiście nie zabraknie w tym dniu dorobku sekcji należących do Miejskiego Domu Kultury w Kaletach – grup wokalnych i tanecznych. Gościć będzie również Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zakladni Umelecka Skola Vitkov z godzinnym koncertem. Wystąpi również czeska piosenkarka Gabriela Goldova, występująca w Polsce jako Gabi Gold.

  Na zakończenie XX Dni Kalet gwiazdą wieczoru będzie barwna postać polskiej piosenki i kabaretu - RUDI SCHUBERT, a przygrywać mu będzie niesamowity Big Silesian Band pod dyrekcją Joachima KRZYKA, którego mieliście Państwo okazję posłuchać w ubiegłym roku podczas koncertu Stachursky’ego.

  Cała impreza odbędzie się tradycyjnie na stadionie KS UNIA Kalety w ogromnym namiocie z oświetloną sceną i podestem. Mam nadzieję, że aura nie przeszkodzi, a jeśli nawet to nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotowany dla państwa program mógł być zakłócony. Jesteśmy pewni, że niezależnie od pogody impreza świetnie się uda.

  XX Dni Kalet, których głównym organizatorem jest burmistrz Miasta Kalety Pan Klaudiusz Kandzia, odbędą się również dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu sponsorów, na których jak zawsze liczymy i czekamy na zgłoszenia pod nr Tel.693 061 019. W tym roku będzie dla nich przygotowane specjalne miejsce na reklamę, dlatego też zwracam się z gorącą prośbą o wcześniejsze zgłoszenia. Szczegóły już wkrótce na plakatach.

  Firma cateringowa – DUO-FEST CATERING zapewni państwu doskonałą polsko-czeską kuchnię i obsługę, bawić nas będzie Wesołe Miasteczko, a Obsługa Medyczna, Firma Ubezpieczeniowa TUW z Wrocławia, Agencja Ochrony i OSP Kalety, zapewni państwu bezpieczeństwo.

  Marian Lisiecki

  Trwają przygotowania do XX Dni Kalet

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn grudzień 2018

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM