Niedziela, 26 Stycznia 2020  Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Ochrona Środowiska

 • O B W I E S Z C Z E N I E OKRĘGOWA KOMISJA WYBORCZA NR 116 W: Kaletach  

  Na podstawie Uchwały nr 1/2019 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 lutego 2019 r. Okręgowe Komisje Wyborcze podają do wiadomości listy kandydatów na członków Rad Powiatowych w poszczególnych okręgach wyborczych.

  więcej
 • INFORMACJA DLA ROLNIKÓW  

  W dniu 28.07.2019 roku w godz. od 8.00 do 18.00 w budynku Miejskiego Domu Kultury w Kaletach przy ul. Lublinieckiej 1, odbędą się wybory do Śląskiej Izby Rolniczej. Spis rolników uprawnionych do głosowania zostanie wyłożony do wglądu w Urzędzie Miasta przy ul. Żwirki i Wigury 2, na II piętrze pok. 14 w dniach od 24.06.2019 r. do 28.06.2019 r. w godzinach pracy urzędu.

 • Konsultacje społeczne projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kalety w 2018 r  
  więcej
 • Od 1 września 2017 uchwała antysmogowa dla Śląska  

  Od 1 września 2017 r. na terenie całego województwa śląskiego zaczęły obowiązywać nowe przepisy antysmogowe. Przyjęcie uchwały jest ważnym na długiej drodze poprawy jakości powietrza, a przez to i jakości życia w naszym województwie.

  więcej
  Od 1 września 2017 uchwała antysmogowa dla Śląska
 • Apel do mieszkańców o niepalenie odpadów zielonych  

  Apelujemy do mieszkańców miasta o kompostowanie opadłych liści i innych odpadów zielonych a nie ich palenie. Spalanie liści jest bardzo uciążliwe dla sąsiadów, stwarza zagrożenie dla środowiska, zdrowia a także ruchu drogowego. W wyniku spalania liści wprowadzane są bowiem do atmosfery ogromne ilości zanieczyszczeń, w tym metali ciężkich (tzw. wtórna emisja), co powoduje problemy zdrowotne, szczególnie układu oddechowego zwłaszcza i osób starszych i dzieci.

  więcej
  Apel do mieszkańców o niepalenie odpadów zielonych
 • Straty poniesione w wyniku wejścia na teren nieruchomości zwierząt leśnych reguluje ustawa PRAWO ŁOWIECKIE zamieszczona poniżej.  
  więcej
 • Szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie  

  W celu zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjącyc h, zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z d nia 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno ży jących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. z 2013, poz. 1737), dwa razy w roku (na wio snę i jesień) przeprowadzana jest powszechna akcja wykładania przynęt ze szczepionką.

  więcej
  Szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie
 • „Święto Drzewa” w naszych szkołach  

  W miesiącu październiku uczniowie szkół podstawowych przygotowują inscenizacje i biorą udział w konkursach z okazji „Święta Drzewa”. Taki pomysł edukacji ekologicznej uczniów klas od I do VI przekazany przez koleżanki i kolegów pod opieką wspaniałych nauczycieli jest godny wyróżnienia. Na poranku uczniowie klas I-III dowiedzieli się za co kochamy drzewa, klas IV-VI co to jest ekosystem i jakie drzewa rosną w naszych lasach.

  więcej
  „Święto Drzewa” w naszych szkołach
 • Spalanie podkładów kolejowych w domowych piecach zagraża Twojemu zdrowiu! W okresie jesienno-zimowym spotykamy się z poważnym problemem, jakim jest właśnie spalanie takich odpadów w domowych piecach  

  Pisaliśmy już o szkodliwości spalania tworzyw sztucznych, starych opon czy odpadów płyt wiórowych. Dziś, chcąc nawiązać do niepokojących sygnałów docierających od mieszkańców naszej gminy, widzimy potrzebę przekazania informacji o zdrowotnych i środowiskowych skutkach spalania podkładów kolejowych nasączonych kreozotem. Łatwo je rozpoznać, ponieważ drewno ma nieprzyjemny zapach, szczególnie uciążliwy w upalne dni, ale nie tylko co świadczy o uwalnianiu się do powietrza szkodliwych dla zdrowia substancji.

  więcej
 • INFORMACJA  

   Znaleziono 2 miesięczną suczkę w okolicach ulic Tarnogórskiej i Jana. Właściciela prosimy o kontakt pod nr 34 3527641.

 • Wyniki wyborów do Walnych Zgromadzeń Izby Rolniczej  

  W dniu 31 maja 2015 r. w gminie Kalety odbyły się wybory do organów statutowych Śląskiej Izby Rolniczej. Mandat członka rady powiatowej izby rolniczej z naszej gminy otrzymała Pani Blandyna Kąkol. Gratulujemy i życzymy owocnej kadencji.

  Wyniki wyborów do Walnych Zgromadzeń Izby Rolniczej
 • 22 kwietnia - Dzień Ziemi w Kaletach  

  Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. Obchody organizowane są od Singapuru po Rzym i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy już od 1990 roku. W kaletańskich placówkach oświatowych jak co roku, dzieci wraz ze swoimi nauczycielami i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w obchodach Święta Ziemi.

  więcej
  22 kwietnia - Dzień Ziemi w Kaletach
 • Informacja dot. szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa Śląskiego  
  więcej
 • Wybory do Walnych Zgromadzeń Izby Rolniczej  

  W najbliższą niedzielę 31  maja 2015 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, (ul. Żwirki i Wigury 2) w godzinach od 8.00 – 18.00 odbędą się wybory kandydatów do rad powiatowych Śląskiej Izby Rolniczej w Katowicach. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat wyborów.

  więcej
  Wybory do Walnych Zgromadzeń Izby Rolniczej
 • Badanie ankietowe dotyczące sieci gazowej w Kaletach  

  W związku z zainteresowaniem mieszkańców Miasta Kalety przyłączeniem się do sieci gazowej, Urząd Miasta Kalety przystępuje do zbadania zapotrzebowania na gaz ziemny oraz określenia docelowej ilości odbiorców paliwa gazowego. Jeśli jako właściciele nieruchomości zlokalizowanych na terenie miasta Kalety, są Państwo zainteresowani korzystaniem z gazu ziemnego, prosimy o wypełnienie załączonej ankiety. Wypełnione formularze prosimy złożyć w pok. nr 11 w Urzędzie Miasta Kalety, do dnia 30 kwietnia 2015 r. Zebrane dane przekazane zostaną Polskiej Spółce Gazownictwa w celu wykonania dalszych analiz, koniecznych do określenie możliwości doprowadzenia gazu do Miasta Kalety.

  więcej
  Badanie ankietowe dotyczące sieci gazowej w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn grudzień 2019

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM