Poniedziałek, 06 Kwietnia 2020  Imieniny: Izoldy, Celestyna, Wilhelma WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Podpisano umowę na budowę 200 kW instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków  

  Dzisiaj 30.01.2020 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach podpisana została umowa z wykonawcą, firmą JSB CONSTRUCTION z siedzibą w Banino, która wykona na zlecenie Miasta Kalety blisko 200 kW instalację fotowoltaiczną na potrzeby energetyczne Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Instalacja powstanie na terenie bezpośrednio zlokalizowanym przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

  więcej
  Podpisano umowę na budowę 200 kW instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
 • Szkoły sortują statystyka - rozpoczęcie realizacji projektu partnerskiego  

  Od początku bieżącego tygodnia, w kaletańskich placówkach oświatowych, rozpoczęła się realizacja jednej z aktywności pn. “Szkoły sortują - statystyka”, w ramach projektu partnerskiego “Dobre rady na odpady”, realizowanego przez Miasto Vitkov wraz z Kaletami. W ramach zadania do szkół przekazane zostały już pojemniki na trzy frakcje odpadów: szkło, plastik i papier. Zadaniem uczniów jest codzienne monitorowanie i prowadzenie statystyki ilości wyrzucanych śmieci w danej fakcji. Na zakończenie projektu powstanie specjalny raport porównujący ilości wyrzucanych odpadów w szkołach w Kaletach i w Vitkovie.

  więcej
  Szkoły sortują statystyka - rozpoczęcie realizacji projektu partnerskiego
 • Ferie, ferie i po feriach!  

  Czas ferii minął, skończyły się również zajęcia dla najmłodszych organizowane w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, z których skorzystała ponad setka dzieci z terenu naszego miasta. Dzieci miały zapewnioną opiekę od godziny 7.00 do 17.00. Mogły również korzystać z bezpłatnego dojazdu na zajęcia. Codziennie zorganizowany był dla nich słodki poczęstunek oraz herbatka.

  więcej
  Ferie, ferie i po feriach!
 • Ulica Grzybowa w Miotku z nową nawierzchnią asfaltową  

  Od kilku tygodni mieszkańcy Kalet mogą cieszyć się kolejną drogą z nawierzchnią asfaltową. Mowa tutaj o ul. Grzybowej w Miotku. Nowa nawierzchnia ulepszona została ułożona na całej długości drogi tj. na odcinku 400 mb. Asfalt na tej ulicy z pewnością poprawi komfort poruszania się uczestników ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo pieszych.

  więcej
  Ulica Grzybowa w Miotku z nową nawierzchnią asfaltową
 • Nabór wniosków na realizację w 2020 roku Programu „KLUB”  

  Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na realizację w 2020 r., Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Wnioski można składać do dnia 15 marca 2020 r.

  więcej
  Nabór wniosków na realizację w 2020 roku Programu „KLUB”
 • Druh Henryk Złotosz odznaczony tytułem Strażaka Roku  

  W piątek, 24 stycznia 2020 r., w sali bankietowo-konferencyjnej w Miasteczku Śląskim odbyła się uroczysta Gala Strażacka, na której wręczone zostały statuetki "Strażaka Roku" strażakom z terenu powiatu tarnogórskiego. Niezmiernie miło nam poinformować, że to zaszczytne wyróżnienie otrzymał również mieszkaniec naszego miasta druh Henryk Złotosz – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach.

  więcej
  Druh Henryk Złotosz odznaczony tytułem Strażaka Roku
 • W najbliższą niedzielę w Zielonej odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Zapraszamy!  

  W niedzielę, 9 lutego 2020 r., na terenie zbiorników wodnych w Zielonej, odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Rozpocznie się o godzinie 11.00 nieopodal pomnika św. Nepomucena na ul. Stawowej. Trasa spaceru będzie prowadziła ścieżką przyrodniczą „Zielona Pętla”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a jego celem jest zebranie darów dla schroniska zwierząt w Tarnowskich Górach. Zapisy ruszają od 1 lutego br. Osoby zainteresowane udziałem w spacerze prosimy o przesłanie maila zgłoszeniowego na adres: nawypadzpsem@gmail.com, a w treści podać imię i nazwisko, imię, rasę i wiek psa oraz ilość osób towarzyszących. Ilość miejsc ograniczona. Organizatorem spaceru jest p. Agnieszka Kosak, autorka bloga pn. „Na wypad z psem”. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
  W najbliższą niedzielę w Zielonej odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Zapraszamy!
 • PODJETO UCHWAŁĘ W SPRAWIE NOWYCH STAWEK OPŁAT ZA ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH  

  W dniu 23 stycznia br. odbyła się sesja Rady Miejskiej w Kaletach, na której rozpatrywano projekt uchwały w sprawie zmiany - podwyższenia stawki opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadami komunalnymi. Obowiązująca od dnia 1 kwietnia 2019 r. dotychczasowa stawka 19,00 zł za osobę w przypadku segregowania odpadów i związane z tą stawką wpływy od mieszkańców do budżetu miasta nie pokrywają wydatków jakie, Miasto ponosi w związku z funkcjonowaniem systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

  więcej
  PODJETO UCHWAŁĘ W SPRAWIE NOWYCH STAWEK OPŁAT ZA ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH
 • Ponad 700 tys. zł na budowę parkingu - Gwarek o Kaletach  

  "738 tys. zł zabezpieczyli radni Kalet w miejskim budżecie na drugi etap budowy parkingu w Miotku. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Zachęcamy do lektury artykułu. Materiał ukazał się również w tradycyjnym wydaniu “Gwarka” z 21 stycznia 2020 r.

  więcej
  Ponad 700 tys. zł na budowę parkingu - Gwarek o Kaletach
 • Sprawozdanie z XV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W dniu 23 stycznia 2020 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XV sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Kaletach, obradom przewodniczyła Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. W pierwszych punktach porządku obrad burmistrz Klaudiusz Kandzia wraz z przewodniczącą Janiną Perz wręczyli nagrody laureatom konkursu na najpiękniejsze świąteczne iluminacje, nagrodę odebrali: w imieniu męża Pani Małgorzata Przybyłek oraz Pan Leonard Hadyk.

  więcej
  Sprawozdanie z XV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 28 stycznia 2020 r. o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro), rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Zapraszamy.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Miasto Kalety właścicielem nieruchomości przy ul. Krótkiej w Jędrysku  

  W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Kalety podpisał umowę notarialną dotyczącą nabycia na rzecz Gminy Kalety nieruchomości położonej w Kaletach przy ul. Krótkiej o powierzchni 0,14 22 ha. Zakupiona nieruchomość zostanie przeznaczona na stworzenie nowych miejsc postojowych dla samochodów, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego w okolicy kościoła – szczególnie ulicy ks. Rogowskiego i ul. Krótkiej.

  więcej
  Miasto Kalety właścicielem nieruchomości przy ul. Krótkiej w Jędrysku
 • Kolejny projekt partnerski Vitkova z Kaletami  

  W 2020 roku we współpracy z miastem partnerskim Vitkov z Republiki Czeskiej Miasto Kalety będzie uczestniczyło w projekcie pn. „Dobre rady na odpady“. Głównym celem realizacji tego projektu jest wspólne rozwiązanie problemu właściwego sortowania odpadów na polsko-czeskim pograniczu. Wymiana doświadczeń, transfer dobrych praktyk, poprawa segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach, szkołach, biurach i instytucjach w Vítkovie i Kaletach oraz ich lokalnych częściach, ekologia, ochrona przyrody w regionie.

  więcej
  Kolejny projekt partnerski Vitkova z Kaletami
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2019 r.  

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu listopadzie 2019 roku z czterech punktów poboru.

  więcej
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2019 r.
 • Na zakończenie ferii w naszym mieście – jazda na łyżwach i bal przebierańców  

  Uczestnicy zajęć feryjnych Miejskiego Domu Kultury w Kaletach wyjechali dzisiaj wraz z opiekunami na łyżwy do Gliwic. Duże, kryte lodowisko zrobiły na naszych najmłodszych ogromne wrażenie. Jak widać, dzieci bawiły się wspaniale! Jutro, na zakończenie ferii, o godzinie 10.00 w kaletańskim MDK-u planowany jest dla dzieci bal przebierańców. Serdecznie na niego zapraszamy! Bilety na lodowisko oraz transport sfinansowane zostały dla naszych najmłodszych przez Miasto Kalety.

  więcej
  Na zakończenie ferii w naszym mieście – jazda na łyżwach i bal przebierańców

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn luty 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM