Czwartek, 27 Lutego 2020  Imieniny: Gabriela, Anastazji WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Bezpłatne szkolenie "Techniki sprzedaży z obsługą kasy fiskalnej" i płatny staż!  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Leśna Kraina Górnego Śląska serdecznie zaprasza do udziału w programie “Aktywizacja zawodowa mieszkańców Leśnej Krainy Górnego Śląska” współfinansowanym ze środków UE, w ramach którego dla kobiet zorganizowane jest bezpłatne szkolenie z technik sprzedaży z obsługą kasy fiskalnej. Szkolenia poprzedzają udział w stażu. W ramach projektu uczestnicy mają również możliwość BEZPŁATNEGO skorzystania z usługi doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy. Po szkoleniu dla uczestników zapewnione będą 3-miesięczne płatne staże zawodowe w wybranym przedsiębiorstwie.

  więcej
  Bezpłatne szkolenie
 • Oferta pracy  

  Zakład Kamieniarsko Betoniarski Grzegorz Krupa zatrudni pracownika na pełny etat. Zakres prac: obróbka i montaż nagrobków, kostki brukowej, ogrodzeń betonowych itp. Wynagrodzenie 15 zł netto na godzinę. Więcej informacji pod nr tel. 505 040 091.

  Oferta pracy
 • Puchar Burmistrza Miasta Kalety w wędkarstwie spławikowym  

  17 czerwca 2018 r. nad zbiornikiem wodnym Zielona Górna rozegrano zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. W rywalizacji wzięło udział 26 zawodników reprezentujących Koło Kalety, a także zaprzyjaźnione Koła PZW: Lubliniec, Krupski Młyn, Woźniki, Koszęcin i Mykanów. Zawodnicy łowili w dwóch sektorach. Po czterech godzinach zmagań podliczono wyniki.

  więcej
  Puchar Burmistrza Miasta Kalety w wędkarstwie spławikowym
 • Konkurs na ulubioną trasę rowerową w województwie śląskim  

  Serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl z siedzibą w Gdyni zaprasza do udziału w konkursie dla mieszkańców województwa śląskiego, pt. "Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie śląskim". Celem tej inicjatywy jest zachęcenie do aktywności sportowej oraz rozpowszechnianie turystyki rowerowej w regionie śląskim. Prace konkursowe na temat: "Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie śląskim“, można nadsyłać od 2 lipca 2018 r. do dnia 2 sierpnia 2018 r. pod adres: konkurs@clicktrans.pl.  Jury konkursu wybierze spośród nadesłanych prac dwie najciekawsze, które zostaną nagrodzone jednorazowymi nagrodami pieniężnymi. Suma nagród to 1 500 zł.

  więcej
  Konkurs na ulubioną trasę rowerową w województwie śląskim
 • W Zielonej będzie bezpieczniej  

  25 czerwca 2018 r. na zbiornikach wodnych w Zielonej odbył się odbiór techniczny zakupionej przez Miasto Kalety łodzi płaskodennej z silnikiem motorowym wraz z przyczepą podłodziową. Łódź stanie się wyposażeniem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach, której członkowie już nabyli specjalistyczne uprawnienia sternika.

  W odbiorze udział wziął Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Zastępca Naczelnika OSP w Kaletach oraz Radny Rady Miejskiej w Kaletach Kazimierz Złotosz, pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach oraz przedstawiciel Wykonawcy. Łódź wykorzystywana będzie przez druhów z OSP m.in. do patrolowania zbiorników wodnych i sprawnego przeprowadzania akcji ratowniczych.

  więcej
  W Zielonej będzie bezpieczniej
 • Najlepsi kaletańscy uczniowie w Centrum Pasterskim w Koniakowie  

  W sobotę 23 czerwca 2018 r., dzień po zakończeniu roku szkolnego uczniowie kaletańskich placówek oświatowych, którzy mogli poszczycić się najwyższą średnią na świadectwach, tradycyjnie wyruszyli na jednodniową wycieczkę. Tym razem zwiedzili Beskid Śląski, a konkretnie Centrum Edukacji Pasterskiej w Koniakowie. W pierwszej kolejności uczestnicy mieli okazję zwiedzić wystawę z drewnianymi sprzętami pasterskimi, do wyrobu serów, zapoznać się ze sposobem obróbki wełny owczej, jak również przyjrzeć się z bliska zwierzętom pasterskim – w zagrodzie bowiem czekały owce i koza.

  więcej
  Najlepsi kaletańscy uczniowie w Centrum Pasterskim w Koniakowie
 • Kaletańscy uczniowie laureatami konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym  

  20 czerwca 2018 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach odbyło się wręczenie nagród w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018. Trzecią lokatę w tym konkursie zajęła czteroosobowa drużyna złożona z uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach w składzie: Galios Kornelia, Myland Weronika, Nowak Mateusz, Pyrkosz Wojciech.

  więcej
  Kaletańscy uczniowie laureatami konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
 • Debiut literacki Marii Kozak uczennicy Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku  

  Wszystko zaczęło się z miłości do historii... Nasza uczennica, tegoroczna absolwentka gimnazjum Maria Kozak, napisała powieść historyczną, inspirowaną konfliktem polsko-krzyżackim. "Dobroniega - krzyżacka tkaczka" ukazała się drukiem i jest swoistym ukoronowaniem nauki Marysi w naszej szkole. Maria zasłynęła jako zdolna uczennica i artystka o wielu talentach. Na koniec nauki w gimnazjum postanowiła objawić także swój talent autorski. Zaledwie szesnastolatka stworzyła galerię barwnych, bliskich sercu postaci, wzruszająco opisała ich losy używając przy tym staropolskiego języka.

  więcej
  Debiut literacki Marii Kozak uczennicy Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku
 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w kaletańskich placówkach oświatowych  

  22 czerwca 2018 roku, w kaletańskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste apele związane z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018. Na zaproszenie dyrektorów, gron pedagogicznych oraz uczniów, we wszystkich uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Kalety: Zastępca Burmistrza Miasta Dariusz Szewczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, Skarbnik Miasta Kalety Renata Sosnica, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Joanna Ptak oraz radni Irena Nowak, Teresa Mryka, Krzysztof Rogocz i Antoni Jeż.

  więcej
  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w kaletańskich placówkach oświatowych
 • Radio Piekary o Festynie Parafialnym w Bruśku  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji pt. "Dzieje się w Kaletach" przygotowanej przez lokalną rozgłośnię Radio Piekary, w której Ks. proboszcz Krzysztof Sędłak zaprasza do udziału w najbliższą sobotę w tradycyjnym Festynie w Bruśku.

   

  Radio Piekary o Festynie Parafialnym w Bruśku
 • Wypożycz rower w Zielonej i ruszaj po szlakach Leśnego zakątka Śląska  

  Od najbliższej soboty, 23 czerwca 2018 r. będzie można w Zielonej znów wypożyczyć rower trekkingowy. Wypożyczalnia, czynna będzie codziennie w godzinach od 12.00 do 19.00. Szczegółowy cennik wypożyczalni rowerów trekingowych zamieszczamy poniżej. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku nad zbiornikami wodnymi w Zielonej!

   

  cennik wypożyczalni – pobierz

  Wypożycz rower w Zielonej i ruszaj po szlakach Leśnego zakątka Śląska
 • Burmistrz Miasta Kalety wyróżniony za działania na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście  

  W sobotę, 9 czerwca 2018 r., na Jasnej Górze w Częstochowie, podczas 28 Pielgrzymki Sportowców odbyło się wręczenie ogólnopolskich wyróżnień dla osób, którym leży na sercu dobro młodych ludzi realizujących swoje pasje sportowe. Nominowani byli dyrektorzy szkół, prezesi klubów, samorządowcy, działacze oraz sponsorzy.

  więcej
  Burmistrz Miasta Kalety wyróżniony za działania na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście
 • Kolejny "Rowerowy Maj" przeszedł do historii"  

  Obie kaletańskie szkoły podstawowe– Publiczna z centrum miasta oraz „podstawówka” wchodząca w skład Zespołu Szkół i Przedszkola w Miotku– pomiędzy 7 a 30 maja brały udział w akcji „Rowerowy Maj”. Nasze miasto złożyło akces do tej ogólnopolskiej kampanii już po raz drugi. Kalety znalazły się tym samym w elitarnym gronie 30 miejscowości, które postawiły na propagowanie zdrowego trybu życia i upowszechnianie ekologicznego transportu wśród dzieci i młodzieży.

  więcej
  Kolejny
 • Zaproszenie na Festyn w Bruśku  

  W najbliższą sobotę, 23 czerwca 2018 r., zapraszamy na tradycyjny Festyn Parafialny w Bruśku. Podczas jego trwania będzie można zakupić cegiełki, z których cały dochód przeznaczony będzie na zakupione ławki do kościoła. Rozpoczęcie festynu o godzinie 17.00. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zaprasza ks. prob. Krzysztof Sędłak oraz Parafianie.

  więcej
  Zaproszenie na Festyn w Bruśku
 • Kaletańska Strefa Kibica wypełniona po brzegi  

  Tak jak się spodziewaliśmy, wczorajszy mecz Biało-Czerwonych przyciągnął do naszej strefy kibica wielu fanów piłki nożnej. Wtorkowy mecz Polska – Senegal śledziło z kaletańskiej strefy blisko 300 osób! Wspólne, często rodzinne, plenerowe kibicowanie, wszechobecne biało czerwone akcenty oraz Miejska Orkiestra Dęta zagrzewająca fanów do dopingowania - to wszystko tworzyło niesamowity wręcz klimat.

  więcej
  Kaletańska Strefa Kibica wypełniona po brzegi

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn luty 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM