Niedziela, 29 Marca 2020  Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Nabór wniosków na realizację w 2020 roku Programu „KLUB”  

  Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na realizację w 2020 r., Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Wnioski można składać do dnia 15 marca 2020 r.

  więcej
  Nabór wniosków na realizację w 2020 roku Programu „KLUB”
 • Druh Henryk Złotosz odznaczony tytułem Strażaka Roku  

  W piątek, 24 stycznia 2020 r., w sali bankietowo-konferencyjnej w Miasteczku Śląskim odbyła się uroczysta Gala Strażacka, na której wręczone zostały statuetki "Strażaka Roku" strażakom z terenu powiatu tarnogórskiego. Niezmiernie miło nam poinformować, że to zaszczytne wyróżnienie otrzymał również mieszkaniec naszego miasta druh Henryk Złotosz – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach.

  więcej
  Druh Henryk Złotosz odznaczony tytułem Strażaka Roku
 • W najbliższą niedzielę w Zielonej odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Zapraszamy!  

  W niedzielę, 9 lutego 2020 r., na terenie zbiorników wodnych w Zielonej, odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Rozpocznie się o godzinie 11.00 nieopodal pomnika św. Nepomucena na ul. Stawowej. Trasa spaceru będzie prowadziła ścieżką przyrodniczą „Zielona Pętla”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a jego celem jest zebranie darów dla schroniska zwierząt w Tarnowskich Górach. Zapisy ruszają od 1 lutego br. Osoby zainteresowane udziałem w spacerze prosimy o przesłanie maila zgłoszeniowego na adres: nawypadzpsem@gmail.com, a w treści podać imię i nazwisko, imię, rasę i wiek psa oraz ilość osób towarzyszących. Ilość miejsc ograniczona. Organizatorem spaceru jest p. Agnieszka Kosak, autorka bloga pn. „Na wypad z psem”. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
  W najbliższą niedzielę w Zielonej odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Zapraszamy!
 • PODJETO UCHWAŁĘ W SPRAWIE NOWYCH STAWEK OPŁAT ZA ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH  

  W dniu 23 stycznia br. odbyła się sesja Rady Miejskiej w Kaletach, na której rozpatrywano projekt uchwały w sprawie zmiany - podwyższenia stawki opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadami komunalnymi. Obowiązująca od dnia 1 kwietnia 2019 r. dotychczasowa stawka 19,00 zł za osobę w przypadku segregowania odpadów i związane z tą stawką wpływy od mieszkańców do budżetu miasta nie pokrywają wydatków jakie, Miasto ponosi w związku z funkcjonowaniem systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

  więcej
  PODJETO UCHWAŁĘ W SPRAWIE NOWYCH STAWEK OPŁAT ZA ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH
 • Ponad 700 tys. zł na budowę parkingu - Gwarek o Kaletach  

  "738 tys. zł zabezpieczyli radni Kalet w miejskim budżecie na drugi etap budowy parkingu w Miotku. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Zachęcamy do lektury artykułu. Materiał ukazał się również w tradycyjnym wydaniu “Gwarka” z 21 stycznia 2020 r.

  więcej
  Ponad 700 tys. zł na budowę parkingu - Gwarek o Kaletach
 • Sprawozdanie z XV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W dniu 23 stycznia 2020 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XV sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Kaletach, obradom przewodniczyła Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. W pierwszych punktach porządku obrad burmistrz Klaudiusz Kandzia wraz z przewodniczącą Janiną Perz wręczyli nagrody laureatom konkursu na najpiękniejsze świąteczne iluminacje, nagrodę odebrali: w imieniu męża Pani Małgorzata Przybyłek oraz Pan Leonard Hadyk.

  więcej
  Sprawozdanie z XV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 28 stycznia 2020 r. o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro), rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Zapraszamy.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Miasto Kalety właścicielem nieruchomości przy ul. Krótkiej w Jędrysku  

  W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Kalety podpisał umowę notarialną dotyczącą nabycia na rzecz Gminy Kalety nieruchomości położonej w Kaletach przy ul. Krótkiej o powierzchni 0,14 22 ha. Zakupiona nieruchomość zostanie przeznaczona na stworzenie nowych miejsc postojowych dla samochodów, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego w okolicy kościoła – szczególnie ulicy ks. Rogowskiego i ul. Krótkiej.

  więcej
  Miasto Kalety właścicielem nieruchomości przy ul. Krótkiej w Jędrysku
 • Kolejny projekt partnerski Vitkova z Kaletami  

  W 2020 roku we współpracy z miastem partnerskim Vitkov z Republiki Czeskiej Miasto Kalety będzie uczestniczyło w projekcie pn. „Dobre rady na odpady“. Głównym celem realizacji tego projektu jest wspólne rozwiązanie problemu właściwego sortowania odpadów na polsko-czeskim pograniczu. Wymiana doświadczeń, transfer dobrych praktyk, poprawa segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach, szkołach, biurach i instytucjach w Vítkovie i Kaletach oraz ich lokalnych częściach, ekologia, ochrona przyrody w regionie.

  więcej
  Kolejny projekt partnerski Vitkova z Kaletami
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2019 r.  

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu listopadzie 2019 roku z czterech punktów poboru.

  więcej
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2019 r.
 • Na zakończenie ferii w naszym mieście – jazda na łyżwach i bal przebierańców  

  Uczestnicy zajęć feryjnych Miejskiego Domu Kultury w Kaletach wyjechali dzisiaj wraz z opiekunami na łyżwy do Gliwic. Duże, kryte lodowisko zrobiły na naszych najmłodszych ogromne wrażenie. Jak widać, dzieci bawiły się wspaniale! Jutro, na zakończenie ferii, o godzinie 10.00 w kaletańskim MDK-u planowany jest dla dzieci bal przebierańców. Serdecznie na niego zapraszamy! Bilety na lodowisko oraz transport sfinansowane zostały dla naszych najmłodszych przez Miasto Kalety.

  więcej
  Na zakończenie ferii w naszym mieście – jazda na łyżwach i bal przebierańców
 • Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2020/2021  

  Informujemy, że rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkoli. Dzieci korzystające w bieżącym roku z usług przedszkola mają zagwarantowane w nim miejsce i nie biorą udziału w naborze! W takich przypadkach rodzice są zobowiązani złożyć w placówce Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklaracje przyjmowane będą w okresie od 17 lutego 2020 r. do 28 lutego 2020 br.

  więcej
  Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2020/2021
 • Radio Piekary o kaletańskiej Gali Przedsiębiorców  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”. Jest to materiał na temat IX Gali Przedsiębiorców, jaka odbyła sie w naszym mieście 10 stycznia 2020 r.

   

  Radio Piekary o kaletańskiej Gali Przedsiębiorców
 • Uwaga hodowcy trzody chlewnej  

  W związku z występowaniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) istnieje konieczność podejmowania w województwie śląskim działań zapobiegawczych, w tym monitorowania zagrożenia. Jednym z takich działań jest lokalizowanie oraz szybka izolacja i utylizacja padłych dzików. Mieszkańców naszej gminy informujemy o konieczności zgłaszania padłych dzików na nr Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego 112.

  Uwaga hodowcy trzody chlewnej
 • Znowu środki unijne dla Kalet  

  Niedawno informowaliśmy, że Miasto Kalety zawnioskowało o kolejne środki z Unii Europejskiej na termomodernizację. Dziś otrzymaliśmy informację, że po raz kolejny nasze miasto pozyskało wspomnianą dotację. Mowa tu o ponad 480.000,00 zł bezzwrotnej dotacji, które zasili budżet Miasta Kalety. W ramach niniejszego projektu kompleksowej termomodernizacji zostaną poddane trzy budynki wielorodzinne będące w zasobach Miasta Kalety, przy ul. 1 Maja 21, Fabrycznej 25, Sienkiewicza 9.

  więcej
  Znowu środki unijne dla Kalet

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn luty 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM