Środa, 27 Października 2021  Imieniny: Iwony, Sabiny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • APEL Komisariatu Policji w Kaletach  

  Komisariat Policji w Kaletach zwraca się z prośbą o informowanie o wszelkich przypadkach zakłócania ładu i porządku publicznego w szczególności w rejonie osiedla przy ul. 1 Maja.  Zgłoszenia można kierować pod bezpłatny numer alarmowy 112 lub 997. Powyższe informacje przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenie Miasta Kalety, jak i pozwoli skuteczniej ścigać sprawców zakłóceń ładu i porządku publicznego.

  APEL Komisariatu Policji w Kaletach
 • Realizacja pomocy żywnościowej w 2020 r.  

  Kalety od wielu lat realizują Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej 2014 – 2020. Realizatorem programu w gminie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W roku bieżącym program ten będzie obejmować dostawy żywności dla osób najbardziej potrzebujących oraz działania towarzyszące w formie warsztatów. Pierwsza dostawa żywności nastąpi już w miesiącu lutym 2020 r.

  więcej
  Realizacja pomocy żywnościowej w 2020 r.
 • Stadion sportowy KS Uni Kalety laureatem w plebiscycie Orły Aktywności Fizycznej 2019  

  Miło nam poinformować, że miejski obiekt sportowy – stadion Klubu Sportowego Unia Kalety, został laureatem w plebiscycie Orły Aktywności Fizycznej 2019. Celem ogólnopolskiego konkursu było dotarcie do jak najszerszego grona przedsiębiorców oraz klubów i wyłonienie tych spełniających najwyższe standardy w danej dziedzinie gospodarczej. Firmy i kluby były oceniane na podstawie opinii, jaką posiadają na witrynach branżowych i portalach społecznościowych. W zestawieniu sporządzonym w oparciu o ocenę klientów, nasz miejski obiekt sportowy uzyskał 9,2 na 10 punktów.

  więcej
  Stadion sportowy KS Uni Kalety laureatem w plebiscycie Orły Aktywności Fizycznej 2019
 • W 2020 roku nadal będzie działać w Urzędzie Miejskim w Kaletach punkt konsultacyjny Powiatowego Urzędu Pracy  

  Rada Miejska w Kaletach po raz kolejny podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Tarnogórskiemu w 2020 r. w postaci dotacji celowej w wysokości 5.514,66 zł. na dofinansowanie kosztów prowadzenia i utrzymania punktu informacyjno – doradczego dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zamieszkałych na obszarze Miasta Kalety. Nie udzielenie pomocy powiatowi, oznaczałoby likwidację ww. punktu, co dotknęło by najuboższą część mieszkańców Kalet, dla których poniesienie kosztów dojazdu do Tarnowskich Gór stanowi spory wydatek.

  W 2020 roku nadal będzie działać w Urzędzie Miejskim w Kaletach punkt konsultacyjny Powiatowego Urzędu Pracy
 • Po Zielonej z psami  

  “To było psie święto. 9 lutego w Zielonej w Kaletach odbył się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Dopisała frekwencja, piękna pogoda i humory” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Zachęcamy do lektury artykułu na temat wydarzenia, jakie odbyło się w minioną niedzielę na terenie zbiorników wodnych w Kaletach Zielonej.

  więcej
  Po Zielonej z psami
 • Jubileusz Śląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręgu Lubliniec  

  7 lutego 2020 r. burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wziął udział w Gali Jubileuszowej z okazji 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Lubliniec. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele kaletańskich klubów sportowych KS Unia oraz LKS Małapanew Kuczów. Wydarzenie było okazją uhonorowania i odznaczenia zasłużonych działaczy sportowych.

  więcej
   Jubileusz Śląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręgu Lubliniec
 • Począwszy od dnia 10 lutego 2020 r., pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać mieszkańcom Kalet decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości  

  Decyzje roznoszone będą bezpośrednio do miejsca zamieszkania podatników, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 15:00, w piątki od godziny 8:00 do 14:00. Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej, w przypadku nieobecności adresata w mieszkaniu, pisma doręcza się -za pokwitowaniem - pełnoletniemu domownikowi, sąsiadowi lub dozorcy domu, gdy osoby te podjęły się oddania pisma adresatowi.

  więcej
  Począwszy od dnia 10 lutego 2020 r., pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać mieszkańcom Kalet decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości
 • W Zielonej kolejny raz spacerowano z psami  

  W niedzielne przedpołudnie, 9 lutego 2020 r., w Zielonej odbył się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy, w którym wzięło udział około 100 czworonogów wraz ze swoimi opiekunami. Trasa spaceru prowadziła ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną okalającą zbiorniki wodne w Zielonej. Celem wydarzenia była zbiórka darów na rzecz azylu dla zwierząt „Cichy kąt” w Tarnowskich Górach, a organizatorem całej akcji p. Agnieszka Kosak, która na co dzień prowadzi bloga pn. „Na wypad z psem”.

  więcej
  W Zielonej kolejny raz spacerowano z psami
 • Informacja o rozstrzygnęciu otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu  

  Poniżej przekazujemy do publicznej wiadomości ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu Miasta Kalety w roku 2020.

  więcej
  Informacja o rozstrzygnęciu otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu
 • Lutowy numer "Biuletynu Informacyjnego" dziś w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (7 lutego br.), w godzinach popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta będzie można nabywać najnowszy, lutowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". Znajdą w nim Państwo m.in. zapowiedź (plakat) koncertu Pawła Gołeckiego, który wystąpi w MDK 8 marca br., fotorelację podsumowującą konkurs "Najpiękniejsze świąteczne iluminacje", szczegóły dotyczące IX Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny w Truszczycy, informacje na temat rekrutacji do kaletańskich szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2020/2021, artykuły na temat rozpoczynającego się właśnie nowego projektu unijnego z partnerskim miastem Vitkov 2020/2021, a także sprawozdanie z XIV sesji Rady Miejskiej. Zachęcamy do zakupów i lektury!

  Lutowy numer
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.11.2019 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 4,5 %;

  – Województwo Śląskie 3,6 %;

  – Kraj 5,1 %.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.12.2019 r. było 229 bezrobotnych, w tym 148 kobiet. 33 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 21 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Promocja książki pana Jacka Lubosa. 19 marca zapraszamy na „Czeski wieczór"  

  W grudniu 2019 roku ukazała się drukiem, nakładem krakowskiego Wydawnictwa IX, książka pt. "Czeskie historie" napisana przez pracownika kaletańskiego magistratu, redaktora naczelnego „Biuletynu", Jacka Lubosa. Na marzec br. zaplanowano w Miejskim Domu Kultury "Wieczór czeski", na którym będzie można m.in. poznać kulisy powstania książki i posłuchać opowieści o kraju naszych południowych sąsiadów podczas spotkania z autorem.

  więcej
  Promocja książki pana Jacka Lubosa. 19 marca zapraszamy na „Czeski wieczór
 • Zostaw swój podatek w mieście Kalety  

  Jednym ze źródeł dochodów gminy jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w przypadku podatku PIT właściwym miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania, nie zaś zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeżeli mieszkasz w Mieście Kalety, a nie jesteś tutaj zameldowany i chcesz, aby część twojego podatku była przeznaczona na realizację zadań na terenie Gminy Kalety to powinieneś zgłosić w Urzędzie Skarbowym adres zamieszkania.

  więcej
  Zostaw swój podatek w mieście Kalety
 • Przygotowujemy się do zlecenia wykonania projektów przebudowy 5 dróg miejskich  

  Miasto Kalety w najbliższych dniach ogłosi przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla przebudowy następujących dróg gminnych, ulice: Anioła, Brzozowa, Reja, Sobieskiego i Chopina. Założenia projektowe są następujące: dla ulic Anioła, Brzozowa i Reja zaprojektowana zostanie nakładka asfaltowa o szerokościach po 5 m. Dla ulic Sobieskiego i Chopina przewidziane jest wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej z przebudową kanału deszczowego. Planowana szerokość nawierzchni to dla ulicy Sobieskiego jak istniejąca oraz 5,5 m dla ulicy Chopina.

  Przygotowujemy się do zlecenia wykonania projektów przebudowy 5 dróg miejskich
 • Konkurs fotograficzny pn. “Przyroda to nie nasz sługa”  

  W ramach projektu partnerskiego “Dobre rady na odpady”, realizowanego przez Miasto Vitkov wraz z Kaletami, ogłoszony został konkurs fotograficzny pt. “Przyroda to nie nasz sługa”. Tematem prac jest przede wszystkim ochrona środowiska naturalnego poprzez odpowiednie zarządzanie odpadami. Prace konkursowe należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach (biuro nr 23) do dnia 15 maja 2020 r. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czerwcu.
   

  Regulamin konkursu – pobierz

  więcej
  Konkurs fotograficzny pn. “Przyroda to nie nasz sługa”

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM