Wtorek, 26 Października 2021  Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej kwiecień - czerwiec 2020  

  Poniżej zamieszczamy harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach kwiecień 2020 – czerwiec 2020. Prosimy zwrócić uwagę na ulice, gdyż w niektórych przypadkach nastąpiła zmiana rejonów.

  więcej
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej kwiecień - czerwiec 2020
 • Repertuar kina objazdowego w MDK Kalety  

  25 marca 2020 r. zapraszamy naszych mieszkańców do objazdowego kina “Plan na kino” w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. W tym dniu wyświetlonych zostanie pięć filmów w siedmiu seansach. Godz. 8.15 i 16.30 “Skłodowska”, godz. 10.15 “Śnieżka i fantastyczna siódemka”, godz. 12.00 i 14.30 “Doktor Dolittle”, godz. 18.30 “Sala samobójców. Hejter”, a godz. 20.50 “W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Sedecznie zapraszamy!

  więcej
  Repertuar kina objazdowego w MDK Kalety
 • Komunikat Śląskiego Związku Gmin i Powiatów  

  Poniżej przedstawiamy komunikat z ostatniego posiedzenia zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, w którym wzięli udział parlamentarzyści z województwa śląskiego.

  więcej
  Komunikat Śląskiego Związku Gmin i Powiatów
 • Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu o dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – EDYCJA 2020 ogłoszonego przez Ministra Sportu i Turystyki  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza konsultacje społeczne projektu o dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – EDYCJA 2020, ogłoszonego przez Ministra Sportu i Turystyki, polegającego na budowie krytej pływalni przyszkolnej w Kaletach. Konsultacje trwać będą w okresie od 3 marca 2020 r. do 11 marca 2020 r. Uwagi przesłane po wskazanym terminie nie będą uwzględniane.

  więcej
  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu o dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – EDYCJA 2020 ogłoszonego przez Ministra Sportu i Turystyki
 • Konkurs "Seniorzy w akcji"  

  Ruszyła rekrutacja do 13. edycji konkursu dla osób 60+ „Seniorzy w akcji”, który realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu: „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Organizatorzy chcą wspierać osoby, które mają pomysły na ciekawe działania społeczne i pragną je zrealizować w swoim najbliższym otoczeniu. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 marca 2020 r.

  więcej
  Konkurs
 • Zebranie Sprawozdawcze OSP Kalety  

  W dniu 1 marca 2020 r. w sali konferencyjnej restauracji „GOŚCINNA” w Kaletach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Gośćmi tego spotkania byli: Pan Klaudiusz Kandzia – Burmistrz Miasta Kalety, Pani Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach, st. bryg. mgr Adam Lachowicz - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, bryg. mgr inż. Grzegorz Twardawa- Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego, podkom. Tomasz Olczyk. Komendant Komisariatu Policji w Kaletach. Członkowie wspierający: Krzysztof Rogocz, Tomasz Rapciński, Herbert Labus.

  więcej
  Zebranie Sprawozdawcze OSP Kalety
 • Wyjątkowy wiosenny koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Kalety  

  Tydzień po Świętach Wielkanocnych, 19 kwietnia o godz. 18.00 (niedziela) odbędzie się WIOSENNY KONCERT Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Kalety. Nasza Orkiestra przez cały okres zimowy przygotowuje się do zaprezentowania repertuaru, który nie był jeszcze prezentowany naszej publiczności. Melodie Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Budki Suflera, które śpiewa cała Polska, będzie można wysłuchać w ten niedzielny wieczór w wykonaniu naszych dęciaków.

  więcej
  Wyjątkowy wiosenny koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Kalety
 • Miasto Kalety zawnioskowało do WFOŚiGW o utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych  

  Miasto Kalety złożyło wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach o dofinansowanie zadania pn. „Utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy pasiece edukacyjnej w Kaletach”. W ramach projektu planowane jest utworzenie ogrodu roślin miododajnych, który byłby uzupełnieniem nowo powstałej pasiece edukacyjnej, która znajduje się na terenie kaletańskiego parku tematycznego.
  Wokół budynku pasieki nasadzonych zostałoby przeszło 500 sztuk roślin przyjaznych pszczołom.

  więcej
  Miasto Kalety zawnioskowało do WFOŚiGW o utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych
 • Projekt pn. "Najlepsza firma w mieście"  

  Dla przedsiębiorców chcących skutecznie zaistnieć na rynku i budować trwałą sieć klientów, firma Activ-Net przygotowała projekt pod nazwą "Najlepsza firma w mieście". Jest to narzędzie, które wykorzystuje ekosystem reklamowy, przez co końcowy przekaz jest skuteczny, miarodajny i o szerokim zakresie oddziaływania.

  więcej
  Projekt pn.
 • Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla przebudowy dróg gminnych, ulice: Anioła, Brzozowa, Reja, Sobieskiego i Chopina w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłosił postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla przebudowy dróg gminnych. Tym razem zlecenie opracowania dokumentacji dotyczy ulic: Anioła, Brzozowa, Reja, Sobieskiego i Chopina w Kaletach. Termin składania ofert w postępowaniu upływa 17 marca 2020 r., o godzinie: 9.50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godz. 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach. W ramach prac projektowych przewiduje się wykonanie: dla ul. Anioła, Brzozowej oraz Reja nakładki asfaltowej, dla ulic Chopina i Sobieskiego nawierzchni z betonowej kostki brukowej wraz z przebudową kanału deszczowego. Termin wykonania dokumentacji ustalony został do 30 listopada 2020 roku.

  więcej
  Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla przebudowy dróg gminnych, ulice: Anioła, Brzozowa, Reja, Sobieskiego i Chopina w Kaletach
 • W marcu kolejna odsłona Kina w MDK w Kaletach  

  Już za niecały miesiąc, 25 marca 2020 r., do naszego miasta po raz kolejny zawita objazdowe kino, które tradycyjnie zagości w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach. Wśród ciekawych seansów filmowych znajdzie się biograficzny film fabularny o wybitnej polskiej uczonej i laureatce nagrody Nobla, Marii Skłodowskiej-Curie. Wkrótce przedstawimy cały repertuar filmowy. Zapraszamy!

  W marcu kolejna odsłona Kina w MDK w Kaletach
 • Wygrali Ogólnoświatowy Konkurs Rock`n`Rolla im. Billa Haleya  

  "Szturmowali kilkakrotnie prestiżowy konkurs organizowany co roku w warszawskim klubie Stodoła, do tej pory ocierając się o podium. Tym razem jury skapitulowało i uznało, że nie było lepszych niż Katarzyna Bodora i Adrian Kalus" - czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat sukcesu grupy Rock Time w Warszawie.

  więcej
  Wygrali Ogólnoświatowy Konkurs Rock`n`Rolla im. Billa Haleya
 • Rusza konkurs Zielone Czeki 2020  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza kolejną edycję konkursu „Zielone Czeki”. To nagrody przyznawane  corocznie z okazji Dnia Ziemi za działalność na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej. W tej edycji konkursu mogą wziąć udział już nie tylko osoby fizyczne, ale również gminy, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 marca 2020 r.

  więcej
  Rusza konkurs Zielone Czeki 2020
 • Komputery zakupione ze środków Unii Europejskiej przekazane szkole w Kaletach  

  W miniony piątek, 21 lutego 2020 r., w siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia dokonał oficjalnego przekazania sprzętu komputerowego na rzecz niniejszej placówki. Komputery przenośne z ekranem dotykowym, mogące służyć jako tablet, zakupione zostały ze środków Unii Europejskiej w ramach realizacji przez Miasto Kalety projektu Obywatel IT. Przez ponad 12 miesięcy wykorzystywane były podczas organizowanych szkoleń, które miały na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych mieszkańców Kalet powyżej 25 roku życia. Przekazany sprzęt będzie teraz z pewnością niezastąpioną pomocą dydaktyczną dla nszych uczniów.

  więcej
  Komputery zakupione ze środków Unii Europejskiej przekazane szkole w Kaletach
 • Zostało już niewiele biletów na koncert Pawła Gołeckiego  

  8 marca 2020 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbędzie się koncert Pawła Gołeckiego z okazji Dnia Kobiet. W sprzedaży dostępnych jest jeszcze około 20 biletów, do zakupu których serdecznie zachęcamy. Wejściówki w cenie 20 zł do nabycia w Urzędzie Miejskim w Kaletach (biuro nr 11). Zapraszamy.

  Zostało już niewiele biletów na koncert Pawła Gołeckiego

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM