Wtorek, 31 Marca 2020  Imieniny: Beniamina, Dobromierza, Leonarda WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Zielona będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Strzelectwie Pneumatycznym  

  W przyszłym roku, w dniach 22-23 czerwca, w Zielonej odbędą się prestiżowe Mistrzostwa Świata w Strzelectwie Pneumatycznym HSP. Organizatorem wydarzenia jest Śląski Klub Strzelecki Hunter Team z siedzibą w Zabrzu. Przewidywana liczba uczestników może wynieść nawet 300 osób. W Mistrzostwach Świata, które odbyły się w tym roku w Czechach udział wzięli zawodnicy z 17 państw. Zawody zorganizowane będą w naszym mieście dzięki staraniom radnego Grzegorza Krupy.
  O szczegółach wydarzenia będziemy informowali wkrótce.

  Zielona będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Strzelectwie Pneumatycznym
 • Wycieczkowa jesień w Dziennym Domu Senior +  

  W ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, seniorzy z Dziennego Domu "Senior +" 28 września odwiedzili Ustroń, a kilka dni później Wieliczkę. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejazdu turystyczną kolejką po najciekawszych zakątkach miasta. W trakcie jazdy przewodnik opowiedział nam historię miasta. Turyści podziwili panoramę Ustronia w obrębie centrum i okolic. Nieopodal szczytu Równica w "Kolibie pod czarcim kopytem" przy żurku w chlebie, słuchaliśmy legendy o diabelskim młynie.

  więcej
  Wycieczkowa jesień w Dziennym Domu Senior +
 • Zapraszamy na spektakl teatralny pt. „Pomsta”  

  23 października 2018 r. (wtorek) o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, wystawiona zostanie sztuka teatralna pt. „Pomsta”. Jest to odpowiednik „Zemsty” - znanej komedii Aleksandra Fredry, ale po śląsku. Projekt finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu Kultura Interwencje 2018 Etno Polska. Dofinansowanie pozyskane zostało przez Stowarzyszenie Wykonawców Animatorów i Twórców Górnego Śląska SWAT, którego prezesem jest p. Marian Makula.
  Bezpłatne wejściówki będą do nabycia od poniedziałku, 15 października, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach oraz Miejskiego Domu Kultury. Zapraszamy!

  więcej
   Zapraszamy na spektakl teatralny pt. „Pomsta”
 • Sukces mieszkańca Kalet  

  23 września, w niedzielę, w Knurowie odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Górników o Puchar Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W biegu na 10 kilometrów, w kategorii M 30-39 lat, złoty medal zdobył reprezentujący Kopalnianą Stację Ratownictwa Górniczego firmy Węglokoks Kraj- Ruch Bobrek Bytom- mieszkaniec Kalet Marcin Machoń. Uzyskując czas 37 minut i 17 sekund uplasował się ponadto na wysokiej, piątej pozycji w kategorii Open. Gratulujemy!

  więcej
  Sukces mieszkańca Kalet
 • Kalety 4 najlepszym samorządem na Śląsku w „Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej”  

  Miasto Kalety zajęło 4 miejsce na Śląsku wśród gmin miejskich i miejsko - wiejskich w „Rankingu Samorządów” opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita. W kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie w województwie śląskim wyżej uplasowały się tylko gminy Siewierz (26,56 pkt), Radlin (24,07 pkt), Lubliniec (23,37 pkt). Kalety (23,33 pkt) na miejscu 37 wyprzedziły wszystkie gminy miejskie (klasyfikowane w tej samej kategorii) powiatu tarnogórskiego, i tak Miasteczko Śląskie 62 miejsce z 19,69 pkt., Radzionków 130 miejsce z 12,09 pkt., oraz Tarnowskie Góry 187 miejsce z 11,14 punktami. W kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie uwzględnionych zostało 857 samorządów.

  więcej
  Kalety 4 najlepszym samorządem na Śląsku w „Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej”
 • W Drutarni odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w speedrowerze  

  W sobotę, 6 października br., na torze speedrowerowym w Drutarni odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w speedrowerze. Szesnastu finalistów wyłonionych zostało poprzez dwa, trzynastobiegowe turnieje eliminacyjne. Wśród nich znalazł się reprezentant TPD Kalety Dominik Szulc z wynikiem 8 punktów. Gratulujemy! Z ramienia władz Miasta w wydarzeniu tym wziął udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
  W Drutarni odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w speedrowerze
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.08.2018 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 5,6 %;

  – Województwo Śląskie 4,5 %;

  – Kraj 5,8 %.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.09.2018 r. było 227 bezrobotnych, w tym 155 kobiet. 29 osób uprawnionch do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 20 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Jesienne zarybianie Ichtioparku  

  W sobotę, 6 października 2018 r., po raz kolejny zarybiono staw na terenie Ichtioparku. Do zbiornika wpuszczonych zostało 200 kg karpi oraz w sumie 150 kg linów, karasi i płoci. Ryby będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Kolejne zarybianie zbiornika w parku tematycznym planowane jest jeszcze w tym roku.

  więcej
  Jesienne zarybianie Ichtioparku
 • Jubileusze 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego  

  4 października 2018 r., w Restauracji “Casyno” miała miejsce uroczystość uhonorowania czternastu par, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 50 lat oraz siedmiu par, które w tym roku obchodziły jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego.

  więcej
  Jubileusze 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego
 • Miasto Kalety będzie promowało ideę Cittaslow na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw  

  W dniach 17-19 października br. Miasto Kalety weźmie udział w VIII Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. To prestiżowe wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko przedsiębiorców, ale także samorządów, którym bliska jest idea rozwoju.

  więcej
  Miasto Kalety będzie promowało ideę Cittaslow na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw
 • Ruszyła budowa stanicy rowerowej  

  Jak już niedawno informowaliśmy, w związku z dużą popularnością roweru w naszym mieście, jako ulubionego przez mieszkańców Kalet środka transportu, a także stale rosnącą liczbą turystów poruszających się na dwóch kółkach, Miasto Kalety podjęło decyzję o budowie stanicy rowerowej. Stanica powstaje w Truszczycy, przy parkingu nieopodal pozostałości śluzy na Małej Panwi.

  więcej
  Ruszyła budowa stanicy rowerowej
 • Irena Nowak Radnym Roku 2018 w powiecie tarnogórskim  

  4 października 2018 r., podczas uroczystej Gali Samorządowej w Katowicach, radna Rady Miejskiej w Kaletach Irena Nowak odebrała dyplom i medal za zajęcie I miejsca w kategorii Radny Roku w powiecie tarnogórskim. Plebiscyt zorganizowany został przez Dziennik Zachodni, a laureatów wybierali czytelnicy w głosowaniu sms-owym. Panią radną doceniono za aktywność i skuteczność w działaniu na rzecz lokalnej społeczności. W wydarzeniu tym wziął również udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.
  Pani radnej Irenie Nowak serdecznie gratulujemy!

  więcej
  Irena Nowak Radnym Roku 2018 w powiecie tarnogórskim
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2018  

  Szanowni Państwo, prezentujemy wrześniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można go pobrać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2018
 • Informacja z otwarcia ofert na "Utworzenie Kaletańskiej Pasieki Edukacyjnej"  

  Poniżej przedstawiamy informację z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na realizację zadania polegającego na "Utworzeniu Kaletańskiej Pasieki Edukacyjnej".

  więcej
  Informacja z otwarcia ofert na
 • Majowi roweromaniacy odwiedzili Wrocław  

  W poniedziałek, 1 października, klasa VIa z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach oraz klasa VI z Zespołu Szkół i Przedszkola w Miotku, w ramach nagrody za najbardziej aktywne uczestnictwo w akcji „Rowerowy Maj”, wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. W związku z brakiem poważniejszych utrudnień dojazdowych kaletańska grupa znalazła się w punkcie spotkania z przewodnikiem (pod Halą Stulecia) niemal punktualnie o godzinie 10-tej.

  więcej
  Majowi roweromaniacy odwiedzili Wrocław

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn luty 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM