Piątek, 10 Lipca 2020  Imieniny: Sylwany, Witalisa, Antoniego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety zawnioskowało o kolejne środki na odnawialne źródła energii  

  Miasto Kalety złożyło wniosek o dotację w kwocie 917.568,53 PLN w ramach osi priorytetowej Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz placówek oświatowych w Kaletach”.

  więcej
  Miasto Kalety zawnioskowało o kolejne środki na odnawialne źródła energii
 • Pierwszy tegoroczny numer "Biuletynu Informacyjnego" po południu w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż dziś (21 stycznia br.), po południu, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać można będzie najnowszy, styczniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". Znajdą w nim Państwo m.in. informacje dotyczące budżetu miasta na rok 2019, materiał na temat bezpłatnych szkoleń komputerowych dla mieszkańców wraz ze stosownym formularzem zgłoszeniowym, plan ferii zimowych w Klubie w Drutarni oraz świetlicach środowiskowych "Port i Przystań", tradycyjną rubrykę "Co słychać w MDK?", z której dowiedzieć się można o działalności Miejskiego Domu Kultury, szczegółowy wykaz dyżurów radnych nowej kadencji, także sprawozdanie z II sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupów i lektury!

 • Radio Piekary o tegorocznej Gali Przedsiębiorczości w Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary “Dzieje się”, na temat Gali Przedsiębiorczości, jaka odbędzie się w naszym mieście już w najbliższy piątek, 25 stycznia 2019 r.

   

  Radio Piekary o tegorocznej Gali Przedsiębiorczości w Kaletach
 • Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach za 2018 r.  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach w 2018r. realizował zadania własne i zlecone. W ramach świadczeń pomocy społecznej w 2018 r. zadaniem własnym gminy była pomoc w formie zasiłku celowego, celowego specjalnego, pomocy żywieniowej, pokrycie kosztów wyżywienia i pobytu w Dziennym Domu Pomocy Środowiskowej dla osób Niepełnosprawnych, pokrycie kosztów pobytu w Domu Pomocy Społecznej dla osób psychicznie chorych, realizacja usług opiekuńczych oraz zasiłki dotowane z budżetu państwa ( zasiłki stałe , okresowe i pomoc obiadową).

  więcej
  Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach za 2018 r.
 • Radio Piekary o podsumowaniu 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Dzieje się w Kaletach – przygotowanej przez redakcję rozgłośni Radio Piekary. W materiale tym Szef Sztabu 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dyrektor Marian Lisiecki podsumowuje akcję, która 13 stycznia 2019 r. miała miejsce w Kaletach.

   

  Radio Piekary o podsumowaniu 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach
 • "W Kaletach otwarto odlewnię" czyli Gwarek o naszym mieście  

  Zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego na stronie internetowej Tygodnika Gwarek, pt. "W Kaletach otwarto odlewnię” na temat nowo otwartego zakładu w naszym mkieście, produkującego wysokociśnieniowe odlewy mosiężne i aluminiowe. Materiał ukazał się w GWARKU 03/2019 z 15.01.2019 r.

  więcej
 • Poziom przedsiębiorczości w Mieście Kalety znacznie wzrasta  

  Według raportu CEIDG, w grudniu 2018 r. w naszym mieście zarejestrowanych było 486 firm. Ich liczba, w porównaniu z rokiem 2017 wzrosła aż o 44 przedsiębiorców i są to firmy z branż: wykonywanie robót budowlanych i wykończeniowych, transport drogowy towarów, korepetycje z języków obcych, administracyjna obsługa biura, zagospodarowanie terenów zieleni, fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, działalność w zakresie architektury, działalność artystyczna, sportowa, reklama, informatyczna, handlowa oraz usługowa w zakresie naprawy maszyn.

  Poziom przedsiębiorczości w Mieście Kalety znacznie wzrasta
 • Postanowienie o zwołaniu III sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, iż w dniu 24 stycznia 2019 r., (czwartek) o godz. 13.30, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się III sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  Projekty uchwał – pobierz

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu III sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Ruszyła XXII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”  

  Wystartowała dwudziesta druga edycja Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku”. Od 9 stycznia można nominować firmy i fundacje korporacyjne, dla których priorytetem jest rzetelność, dbanie o klientów, otoczenie i przede wszystkim zaangażowanie w zmienianie świata – począwszy od lokalnego, aż po globalny. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do składania wniosków do 6 lutego 2019 r. Laureatów poznamy w czerwcu podczas uroczystej Gali Finałowej.

  więcej
  Ruszyła XXII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”
 • ZMIANA TERMINU KONCERTU PATRYCJI MARKOWSKIEJ  

  W związku z ogłoszoną żałobą narodową, po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska informujemy, że koncert "Rockowa ATMOSFERA Patrycja Markowska + goście" zaplanowany na dzień 18 stycznia 2019 r. w Hali SPODEK, został przełożony na termin 20 stycznia 2019 r. (niedziela) godz. 19:00. Planowana godzina wyjazdu: Urząd Miasta godz. 17:15.

  ZMIANA TERMINU KONCERTU PATRYCJI MARKOWSKIEJ
 • Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie Miasta Kalety w 2019 roku  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Kalety w 2019 roku. Na realizację zadania przeznaczono w tym roku 142.000 zł. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kaletach w terminie do 22 lutego 2019 r.

  więcej
  Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie Miasta Kalety w 2019 roku
 • Weź udział w szkoleniach komputerowych w ramach Programu Obywatel IT  

  W związku z pozyskaniem przez Miasto Kalety dotacji w ramach programu Obywatel IT, we współpracy z Instytutem Roździeńskiego z Katowic, zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych dla mieszkańców Kalet. Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach oraz Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku.

  więcej
  Weź udział w szkoleniach komputerowych w ramach Programu Obywatel IT
 • Konkurs na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki w 2019 roku  

  Ministerstwo Sportu i Turystyki Departament Turystyki ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki w 2019 roku i zaprasza do składania ofert. Dofinansowanie można uzyskać na realizację zadań z trzech zakresów – wytyczania szlaków turystycznych, rozwoju marek turystycznych i działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Na oferty w konkursie Ministerstwo czeka do 20 stycznia.

  więcej
  Konkurs na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki w 2019 roku
 • Nabór wniosków na realizację w 2019 r. Programu „KLUB”  

  Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na realizację w 2019 r. Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Rządowy Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wnioski należy składać do dnia 15 marca 2019 r.

  więcej
  Nabór wniosków na realizację w 2019 r. Programu „KLUB”
 • Kaletański staw pofabryczny wydzierżawiony Okręgowi PZW Częstochowa  

  Miasto Kalety zdecydowało o wydzierżawieniu dotychczasowego stawu sekcyjnego nr 2, znajdującego się za stacją benzynową przy ul. Fabrycznej (tzw. "Dołów") Okręgowi PZW Częstochowa. Staw, wraz z drugim znajdującym się opodal zbiornikiem przy którym powstał park tematyczny "Ichtiopark", został przejęty kilka lat temu przez Miasto od likwidatora KZCP w zamian za anulowanie części zaległości finansowych. Stała, roczna opłata z Okręgu PZW z tytułu dzierżawy zbiornika, od momentu podpisania stosownej umowy, będzie zasilać budżet Miasta Kalety.

  Kaletański staw pofabryczny wydzierżawiony Okręgowi PZW Częstochowa

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn czerwiec 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM