Środa, 27 Października 2021  Imieniny: Iwony, Sabiny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Komunikat o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem na terenie Miasta Kalety  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i jest na bieżąco informowany o sytuacji epidemiologicznej w mieście. Według stanu na dzień dzisiejszy (17 marca, godz 11.20) w Kaletach jedna osoba znajduje się w kwarantannie domowej, jednocześnie informujemy, że na terenie miasta nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia. W razie potrzeby udostępnione zostaną obiekty miejskie jako miejsca do odbywania kwarantanny.

  Komunikat o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem na terenie Miasta Kalety
 • Lokale gastronomiczne na terenie gminy Kalety z usługą wydawania posiłków na wynos lub dowozu do domu  

  Podajemy informacje na temat restauracji z terenu Miasta Kalety, które świadczą usługi wydawania posiłków na wynos lub dowozu do domu.
  Restauracja Figaro tel. 34/3527 007 – posiłki wydawane na wynos z opcją odbioru w sklepie Lewiatan ul. 1 Maja 5g, lub dowozu do domu od kwoty 50 zł. (plus 5 zł. dowóz). Dodatkowo Sklep Lewiatan świadczy również usługę dowozu zakupów do domu klienta od kwoty 60 zł. (plus 5 zł. dowóz). Dla osób powyżej 75 roku życia dostawa gratis.
  Restauracja Casyno tel. 784 536 578 – posiłki wydawane na wynos po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym.
  Pizzeria La Costa tel. 34/ 3527 340 – zamówienia telefoniczne na dowóz do domu.

  Lokale gastronomiczne na terenie gminy Kalety z usługą wydawania posiłków na wynos lub dowozu do domu
 • Zawieszono kwalifikację wojskową na terenie całego kraju  

  Jak informuje Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, decyzją Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z dnia 13.03.2020 r., w związku z zagrożeniem koronawirusem, od dnia 16 marca br. zawieszona zostaje kwalifikacja wojskowa na terenie całego kraju. Rozporządzenie zmieniające w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. oczekuje na publikację. Zgodnie z nim czas trwania kwalifikacji ustala się na okres od 3 lutego do 13 marca 2020 r., natomiast wezwania wysłane na dzień 16 marca do 30 kwietnia br. tracą ważność.

  Zawieszono kwalifikację wojskową na terenie całego kraju
 • POGOTOWIE ZAKUPOWE  

  W celu zapewnienia pomocy osobom, wymagającym wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 Burmistrz Miasta Kalety informuje, iż z dniem 16 marca 2020r. została uruchomiona pomoc usługowa dla mieszkańców Kalet. Pomoc ta będzie polegała na zrobieniu zakupów wyłącznie dla osób:

  1/ starszych, samotnych, pozbawionych opieki i pomocy rodziny,

  2/ osób niepełnosprawnych, samotnych pozbawionych opieki i pomocy rodziny.

  więcej
  POGOTOWIE ZAKUPOWE
 • Dekret Biskupa Jana Kopca o odwołaniu niedzielnych Mszy św. w Diecezji Gliwickiej  

  Poniżej podajemy do publicznej wiadomości treść Dekretu Biskupa Jana Kopca między innymi o odwołaniu wszystkich niedzielnych Mszy Świętych w Kościołach Diecezji Gliwickiej w związku z wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

  źródło: https://silesia24.pl/

  źródło Kuria Gliwicka: https://www.facebook.com/diecezja.gliwicka/posts/2707047549422581?__tn__=K-R

   

  więcej
  Dekret Biskupa Jana Kopca o odwołaniu niedzielnych Mszy św. w Diecezji Gliwickiej
 • Komunikat Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach  

  Uprzejmie informujemy, że w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i klientów, obsługa osób bezrobotnych na terenie gmin: Ożarowice, Kalety i Świerklaniec zostaje wstrzymana od 13.03.2020 r. do odwołania - obsługa wizyt będzie prowadzona przez pracowników z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych. Osoby bezrobotne, które nie podały kontaktu w postaci numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej proszone są o kontakt z urzędem w formie elektronicznej (email: pup@pup-tg.pl, ePUAP, praca.gov.pl) lub pod numerem telefonu 32 2855038 w. 9

  Komunikat Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach
 • Komunikat Zarządu KS Unia Kalety  

  Informujemy, że treningi wszystkich grup oraz sekcji prowadzone w ramach Klubu Sportowego UNIA Kalety, decyzją Zarządu Klubu zostają zawieszone do odwołania.

  Prezes Zarządu KS Unia Kalety – Sebastian Lebek

  Komunikat Zarządu KS Unia Kalety
 • Apel o szczególną ostrożność w związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19  

  Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia wziął wczoraj w godzinach popołudniowych udział w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Został poinformowany że na dzień wczorajszy (11 marca) stan na godzinę 17.20 na terenie Miasta Kalety nie ma osób objętych kwarantanną ani stwierdzonych przypadków choroby. Powyższy fakt nie zwalnia mieszkańców Kalet ze stosowania się do zaleceń służb sanitarnych. Zwracamy się z szczególnym apelem do rodziców aby traktowali odwołanie zajęć szkolnych poważnie, jako formę kwarantanny. Dzieci i młodzi ludzie przechodząc chorobę bardzo łagodnie mogą byś nosicielami i zarażać innych.

  Apel o szczególną ostrożność w związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19
 • Bezpośrednia obsługa petentów w Urzędzie Miejskim w Kaletach zawieszona do odwołania  

  W związku z rozprzestrzeniającym się zagrożeniem infekcji koronawirusa, stosując się do zaleceń służb sanitarnych, aby minimalizować bezpośrednie kontakty międzyludzkie, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Urząd Miejski w Kaletach oraz wszystkie podległe Jednostki będą obsługiwać petentów zdalnie - telefonicznie, drogą komunikacji elektronicznej lub przez platformę E-PUAP, od dnia dzisiejszego aż do odwołania. Urząd pracować będzie normalnie, w wyjątkowych przypadkach wymagających wizyty petenta w Urzędzie sprawy będą załatwiane po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Zapewniamy, że każda sprawa urzędowa, z którą zgłosi się mieszkaniec, zostanie rozpatrzona.

  Wykaz danych kontaktowych pracowników dostępny jest – tutaj

  Bezpośrednia obsługa petentów w Urzędzie Miejskim w Kaletach zawieszona do odwołania
 • Odczyty liczników za wodę i kanalizację - tylko drogą mailową lub telefonicznie  

  Przypominamy, że od 12 marca 2020 r. zawieszona została działalność inkasentów, którzy pobierają opłaty za wodę i kanalizację. Istnieje możliwość podania odczytów i otrzymania faktur drogą elektroniczną. Odczyty liczników można przekazywać telefonicznie pod numer (34) 352 76 40 lub na adres e-mail: odczyty@kalety.pl W treści wiadomości prosimy o podanie następujących informacji:
  - imię i nazwisko
  - adres
  - aktualny stan wodomierza w m3

  Odczyty liczników za wodę i kanalizację - tylko drogą mailową lub telefonicznie
 • Od czwartku zawieszone zostają zajęcia w kaletańskich placówkach oświatowych  

  W związku z dzisiejszą decyzją Rządu o zawieszeniu zajęć szkolnych na okres dwóch tygodni, Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia informuje, że od 12 marca br. w kaletańskich placówkach oświatowych, których organem prowadzącym jest Miasto Kalety odwołane zostają zajęcia lekcyjne.
  W czwartek i piątek placówki będą prowadzić jedynie zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice lub opiekunowie nie są w stanie zapewnić opieki „z dnia na dzień”. Od poniedziałku natomiast do 25 marca br. włącznie, zajęcia w szkołach i przedszkolach będą całkowicie zawieszone.

  Od czwartku zawieszone zostają zajęcia w kaletańskich placówkach oświatowych
 • KOMUNIKAT  

  Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach zawiadamia, że planowana na dzień 12 marca 2020 r. sesja Rady Miejskiej nie odbędzie się.

  KOMUNIKAT
 • Działalność Dziennego Domu Senior Plus zawieszona  

  Z dniem 11 marca br. zawieszona zostaje, aż do odwołania, działalność Dziennego Domu Senior Plus działającego przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Decyzja Burmistrza Miasta podyktowana została coraz częstszymi przypadkami występowania w Polsce koronawirusa wywołującego chorobę COVI-19. Podopieczni jednostki oraz osoby niepełnosprawne i starsze przebywające w domu mogą zwrócić się o pomoc w razie potrzeby do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach tel. 34 3527 643.

  Działalność Dziennego Domu Senior Plus zawieszona
 • Wykaz oddziałów zakaźnych w naszym województwie  

  Z powodu zagrożenia spowodowanego przez koronawirusa, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach podaje wykaz podmiotów udzialających świadczeń opieki zdrowotnej, które w swojej strukturze posiadają oddział obserwacyjno - zakaźny oraz podmiotów udzialających świadczeń z zakresu transportu sanitarnego.

  więcej
  Wykaz oddziałów zakaźnych w naszym województwie
 • Miasto Kalety odwołuje zaplanowane na najbliższe tygodnie wydarzenia sportowo- kulturalne  

  W związku ze wzrostem liczby zachorowań spowodowanych wirusem convid-19 (coronavirusem), Burmistrz Miasta Kalety profilaktycznie przesuwa na późniejszy okres wydarzenia, które miały odbyć się w naszym mieście w najbliższych tygodniach:
  - 14 marca- wspólne sprzątanie Zielonej,
  - 19 marca- "Czeski wieczór" w MDK,
  - 21 marca - Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny,
  - 29 marca- spektakl "Śmierć Youtubera" w MDK
  Za utrudnienia przepraszamy. O wtórnych datach ww. imprez poinformujemy wkrótce.

  Miasto Kalety odwołuje zaplanowane na najbliższe tygodnie wydarzenia sportowo- kulturalne

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM