Środa, 27 Października 2021  Imieniny: Iwony, Sabiny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Rusza program „Czyste Powietrze” w wersji 2.0  

  15 maja 2020 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie według nowych zasad ogólnopolskiego programu Czyste Powietrze. Zmiany w wersji 2.0 tego Programu to m.in. uproszczony i skrócony do niezbędnego minimum proces przyznawania dotacji, wysokości oraz kryteriów dochodowych kwalifikujących do uzyskania dotacji. Przyśpieszono również czas rozpatrywania wniosku o dofinansowanie z 90 do 30 dni.

  więcej
  Rusza program „Czyste Powietrze” w wersji 2.0
 • Postanowienie o zwołaniu XVII sesji - nadzwyczajnej - Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, iż w dniu 20 maja 2020 r., (środa) o godz. 11.00, odbędzie się w trybie zdalnym XVII sesja – nadzwyczajna – Rady Miejskiej w Kaletach.

  Projekty uchwał – pobierz

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XVII sesji - nadzwyczajnej - Rady Miejskiej w Kaletach
 • "Barka" dla św. Jana Pawła II  

  Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II, więc i mieszkańcy Kalet nie zapomnieli o naszym Wielkim Rodaku. Specjalnie z okazji przypadającej na dziś setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, uczennica szkoły podstawowej w Miotku - Maja Purgoł, nagrała swoją interpretację ulubionej pieśni Papieża Polaka.
   

 • Od dzisiaj na obiektach sportowych może przebywać więcej osób  

  Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Rządu, od poniedziałku 18 maja br. zwiększone zostały limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych:
  - na stadionach, boiskach, torach, orlikach – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów);
  - na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).
  Od dzisiaj przywrócona została również możliwość rezerwacji on-line kortu tenisowego w Jędrysku, boiska Orlik oraz boiska wielofunkcyjnego w Miotku.

  Od dzisiaj na obiektach sportowych może przebywać więcej osób
 • Miasto Kalety pozyskało ponad 12.000 złotych na utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy Pasiece Edukacyjnej  

  Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie w ramach którego utworzony zostanie mini ogród botaniczny roślin miododajnych wokół Pasieki Edukacyjnej w Ichtioparku. W miejscu tym nasadzonych zostanie 505 sztuk krzewów z prawie 50 różnych gatunków roślin.

  więcej
  Miasto Kalety pozyskało ponad 12.000 złotych na utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy Pasiece Edukacyjnej
 • Informacja o ofertach złożonych w przetargu na kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków w Kaletach  

  Poniżej podajemy do publicznej wiadomości zestawienie złożonych ofert w przetargu nieograniczonym na realizację projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety”. W ramach zadania kompleksowej termomodernizacji poddane zostaną budynki wielorodzinne przy ulicach 1 Maja 21, Fabrycznej 25, Sienkiewicza 9 w Kaletach.

  więcej
  Informacja o ofertach złożonych w przetargu na kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków w Kaletach
 • Podaj stan licznika inkasentowi  

  Z dniem 18 maja 2020 r. ( poniedziałek ) zostaje wznowiona działalność inkasenta. W obecnej sytuacji należy osobiście podać stan licznika wodomierza inkasentowi, który wystawi fakturę. Nie będzie jednak możliwości uregulowania należności gotówką u inkasenta, a jedynie poprzez przelew bankowy.

  Podaj stan licznika inkasentowi
 • Złagodzenie restrykcji związanych z liczbą wiernych uczestniczących w Mszach Świętych  

  Podczas ostatniej konferencji prasowej Premiera RP i Ministra Zdrowia, na której przedstawiony został trzeci etap łagodzenia obostrzeń w walce z pandemią, poinformowano również o zmniejszeniu restrykcji związanych z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego. Od niedzieli 17 maja br. podczas mszy lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2.
  Po ustaleniach z proboszczami kaletańskich parafii, zgodnie z metrażem poszczególnych kościołów, w świątyniach może jednocześnie przebywać:
  - parafia w Jędrysku 48 wiernych,
  - parafia w Miotku 36 wiernych,
  - parafia w Drutarni i Bruśku odpowiednio 22 i 12 wiernych.

  Złagodzenie restrykcji związanych z liczbą wiernych uczestniczących w Mszach Świętych
 • Kolejna pomoc dla kaletańskich przedsiębiorców  

  Burmistrz Miasta Kalety wydał zarządzenia mające na celu pomóc kaletańskim przedsiębiorcom, którzy ucierpieli na skutek pandemii, wrócić do normalnej działalności w okresie „odmrażania” gospodarki. Do końca roku 2020 przedsiębiorstwa te zostały zwolnione z opłaty za dzierżawę powierzchni reklamowej oraz za ogłoszenia drobne i reklamy o objętości do ½ strony w Biuletynie Informacyjnym Miasta Kalety. Szczegółowe informacje poniżej:

  ZARZĄDZENIE nr 0050.49.2020 w sprawie ustalenia stawek czynszu za dzierżawę gruntu i powierzchni reklamowych oraz stawek czynszu najmu za lokale użytkowe stanowiące własność Gminy Kalety
  ZARZĄDZENIE nr 0050.50.2020 w sprawie cennika ogłoszeń i reklam w Biuletynie Informacyjnym Miasta Kalety

  Kolejna pomoc dla kaletańskich przedsiębiorców
 • Trzeci etap łagodzenia obostrzeń w walce z koronawirusem  

  Dzisiaj, 13 maja 2020 r., podczas konferencji prasowej Premiera RP i Ministra Zdrowia przedstawiony został trzeci etap łagodzenia wcześniej nałożonych obostrzeń w walce z pandemią. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Rządu od 18 maja br. m.in. będziemy mogli skorzystać z usług kosmetyczek i fryzjerów, a także zjeść w restauracji, kawiarni, barze oraz w centrum handlowym (w wydzielonej przestrzeni gastronomicznej). Od najbliższego poniedziałku będzie można również prowadzić zajęcia praktyczne w szkołach policealnych oraz zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze. Zwiększyły się także limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych.

  więcej
  Trzeci etap łagodzenia obostrzeń w walce z koronawirusem
 • Pomoc dla kaletańskich przedsiębiorców w zakresie podatku od nieruchomości  

  Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych czyli tzw. Tarcza antykryzysowa wprowadziła nowe przepisy w zakresie podatku od nieruchomości. Zgodnie z nimi Rada Gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, za część roku 2020, zwolnienie z podatku od nieruchomości wskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z obecną sytuacją, jak również może przedłużyć wskazanym grupom przedsiębiorców, terminy płatności rat podatku od nieruchomości, płatnych w kwietniu, maju i czerwcu. W związku z powyższym, 27 kwietnia 2020 r. Rada Miejska w Kaletach podjęła dwie uchwały udzielające pomocy w zakresie podatku od nieruchomości przedsiębiorcom, którzy zostali dotknięci pandemią.

  więcej
  Pomoc dla kaletańskich przedsiębiorców w zakresie podatku od nieruchomości
 • Walka z niską emisją w budynkach użyteczności publicznej na finiszu  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłosił postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na kompleksową Termomodernizację budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach przy ul. ks. Rogowskiego 43. Kotłownia i instalacje centralnego ogrzewania. Jest to pierwszy przetarg na realizacje tej inwestycji z szerokiego zakresu składającego się na całość przedsięwzięcia. W planach oprócz wykonania modernizacji kotłowni oraz instalacji centralnego ogrzewania jest docieplenie ścian zewnętrznych, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, a także montaż instalacji fotowoltaicznej.

  więcej
  Walka z niską emisją w budynkach użyteczności publicznej na finiszu
 • W tym roku nie rozpoczniemy projektowania chodnika przy drodze wojewódzkiej w Drutarni  

  Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną nie przewiduje się rozpoczynania nowych zadań projektowych, w tym realizacji projektu budowy chodnika wzdłuż DW 789 w Kaletach – Drutarni. Województwo Śląskie po raz drugi odmówiło przyjęcia pomocy Miasta Kalety na realizację ww. zadania. Rada Miejska w tegorocznym budżecie przygotowanym przez burmistrza na realizację opracowania budowy projektu jednostronnego chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 789, ul. 3 Maja w Kaletach Drutarni przeznaczyła 86 000,00 zł.

  więcej
   W tym roku nie rozpoczniemy projektowania chodnika przy drodze wojewódzkiej w Drutarni
 • Ogłoszenie o zamówieniu na: „Przebudowę drogi gminnej, ul. Witosa w Kaletach”  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na: „Przebudowę drogi gminnej, ul. Witosa w Kaletach”. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego – Miasto Kalety, ul. Żwirki i Wigury nr 2, 42-660 Kalety nie później niż do 26 maja 2020 r. godz. 10:00. Komunikacyjnie ul. Witosa stanowi dojazd do innych dróg bocznych w Jędrysku takich jak Morcinka, Korfantego i Moniuszki. Planowany termin zakończenia prac budowlanych określony został na 15 września 2020 r.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na: „Przebudowę drogi gminnej, ul. Witosa w Kaletach”
 • Majowy numer "Biuletynu Informacyjnego"- tylko na stronie www.kalety.pl  

  Poniżej prezentujemy najnowszy, majowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". Niestety, ze względu na pandemię, aby zachować zasady bezpieczeństwa, numer, podobnie jak numer kwietniowy, nie ma swojej wersji papierowej i dostępny jest jedynie online na oficjalnej stronie internetowej miasta Kalety.

  więcej
  Majowy numer

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM