Środa, 22 Stycznia 2020  Imieniny: Anastazego, Wincentego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Zapraszamy na pierwsze w nowym roku spotkanie Klubu Seniora  

    Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach serdecznie zaprasza wszystkich członków, a także osoby, które chciałyby, dołączyć do Klubu Seniora, na pierwsze spotkanie w nowym roku. Spotkanie odbędzie się w czwartek 24 stycznia 2019 r. o godz. 12.00 w budynku Publicznego Gimnazjum w Kaletach - (wejście od harcówki). W trakcie spotkania omówione zostaną plany działalności Klubu na rok 2019.

    Zapraszamy na pierwsze w nowym roku spotkanie Klubu Seniora
  • Minister Sportu spotka się w Kaletach z przedstawicielami Klubów Sportowych  

    W najbliższy poniedziałek 28 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Restauracji Gościnna w Kaletach (ul. 1 Maja 1) w Kaletach będzie miało miejsce ważne wydarzenie. W tym dniu nasze miasto odwiedzi Wiceminister Sportu i Turystyki Pan Jan Widera i spotka się z działaczami sportowymi Klubów Sportowych z terenu całego Powiatu Tarnogórskiego. Tematem spotkania będą programy resortowe, które zostaną uruchomione w Ministerstwie Sportu i Turystyki dla rozwoju i wsparcia Klubów Sportowych. Organizatorem tego spotkania jest poseł na sejm RP Pani Barbara Dziuk. Ze względów organizacyjnych zaprasza się maksymalnie po 2 przedstawicieli z każdego klubu sportowego. Prosimy o potwierdzenie obecności pod nr tel. 730 525 873 do dnia 24.01.2019 r.

    Minister Sportu spotka się w Kaletach z przedstawicielami Klubów Sportowych
  • Sprawozdanie z działalności Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach za 2018 rok  

    Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2018 r. odbyła 4 posiedzenia. Komisja wezwała 11 osób, z których 5 osoby zgłosiły się na posiedzenia komisji. Z ww. osobami przeprowadzono rozmowy motywacyjne do podjęcia leczenia odwykowego. Osoby były wzywane na posiedzenie komisji na wniosek rodziny, pracowników socjalnych MOPS w Kaletach, Policji oraz pedagogów szkolnych.

    więcej
    Sprawozdanie z działalności Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach za 2018 rok
  • Dzieje się czyli Radio Piekary o infrastrukturze drogowej w Kaletach  

    Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary “Dzieje się”, na temat nowych inwestycji drogowych jakie planowane są do zrealizowania w najbliższym czasie na terenie naszego miasta.
     

    Dzieje się czyli Radio Piekary o infrastrukturze drogowej w Kaletach
  • Ogłoszenie o wznowieniu programu priorytetowego „Czyste powietrze”  

    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił, że z dniem 21 stycznia 2019 roku wznowiony został nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze. Wnioski o dofinansowanie można złożyć drogą elektroniczną lub, w przypadku gdy wnioskodawca nie ma takiej możliwości, może go w formie papierowej. Ponadto WFOŚiGW w Katowicach informuje, że nastąpiła zmiana niektórych zapisów niniejszego Programu.

    więcej
    Ogłoszenie o wznowieniu programu priorytetowego „Czyste powietrze”
  • Miasto Kalety zawnioskowało o kolejne środki na odnawialne źródła energii  

    Miasto Kalety złożyło wniosek o dotację w kwocie 917.568,53 PLN w ramach osi priorytetowej Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz placówek oświatowych w Kaletach”.

    więcej
    Miasto Kalety zawnioskowało o kolejne środki na odnawialne źródła energii
  • Pierwszy tegoroczny numer "Biuletynu Informacyjnego" po południu w punktach sprzedaży  

    Informujemy, iż dziś (21 stycznia br.), po południu, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać można będzie najnowszy, styczniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". Znajdą w nim Państwo m.in. informacje dotyczące budżetu miasta na rok 2019, materiał na temat bezpłatnych szkoleń komputerowych dla mieszkańców wraz ze stosownym formularzem zgłoszeniowym, plan ferii zimowych w Klubie w Drutarni oraz świetlicach środowiskowych "Port i Przystań", tradycyjną rubrykę "Co słychać w MDK?", z której dowiedzieć się można o działalności Miejskiego Domu Kultury, szczegółowy wykaz dyżurów radnych nowej kadencji, także sprawozdanie z II sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupów i lektury!

  • Radio Piekary o tegorocznej Gali Przedsiębiorczości w Kaletach  

    Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary “Dzieje się”, na temat Gali Przedsiębiorczości, jaka odbędzie się w naszym mieście już w najbliższy piątek, 25 stycznia 2019 r.

     

    Radio Piekary o tegorocznej Gali Przedsiębiorczości w Kaletach
  • Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach za 2018 r.  

    Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach w 2018r. realizował zadania własne i zlecone. W ramach świadczeń pomocy społecznej w 2018 r. zadaniem własnym gminy była pomoc w formie zasiłku celowego, celowego specjalnego, pomocy żywieniowej, pokrycie kosztów wyżywienia i pobytu w Dziennym Domu Pomocy Środowiskowej dla osób Niepełnosprawnych, pokrycie kosztów pobytu w Domu Pomocy Społecznej dla osób psychicznie chorych, realizacja usług opiekuńczych oraz zasiłki dotowane z budżetu państwa ( zasiłki stałe , okresowe i pomoc obiadową).

    więcej
    Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach za 2018 r.
  • Radio Piekary o podsumowaniu 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach  

    Zapraszamy do wysłuchania audycji Dzieje się w Kaletach – przygotowanej przez redakcję rozgłośni Radio Piekary. W materiale tym Szef Sztabu 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dyrektor Marian Lisiecki podsumowuje akcję, która 13 stycznia 2019 r. miała miejsce w Kaletach.

     

    Radio Piekary o podsumowaniu 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach
  • "W Kaletach otwarto odlewnię" czyli Gwarek o naszym mieście  

    Zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego na stronie internetowej Tygodnika Gwarek, pt. "W Kaletach otwarto odlewnię” na temat nowo otwartego zakładu w naszym mkieście, produkującego wysokociśnieniowe odlewy mosiężne i aluminiowe. Materiał ukazał się w GWARKU 03/2019 z 15.01.2019 r.

    więcej
  • Poziom przedsiębiorczości w Mieście Kalety znacznie wzrasta  

    Według raportu CEIDG, w grudniu 2018 r. w naszym mieście zarejestrowanych było 486 firm. Ich liczba, w porównaniu z rokiem 2017 wzrosła aż o 44 przedsiębiorców i są to firmy z branż: wykonywanie robót budowlanych i wykończeniowych, transport drogowy towarów, korepetycje z języków obcych, administracyjna obsługa biura, zagospodarowanie terenów zieleni, fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, działalność w zakresie architektury, działalność artystyczna, sportowa, reklama, informatyczna, handlowa oraz usługowa w zakresie naprawy maszyn.

    Poziom przedsiębiorczości w Mieście Kalety znacznie wzrasta
  • Postanowienie o zwołaniu III sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

    Informujemy, iż w dniu 24 stycznia 2019 r., (czwartek) o godz. 13.30, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się III sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

    Projekty uchwał – pobierz

    więcej
    Postanowienie o zwołaniu III sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  • Ruszyła XXII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”  

    Wystartowała dwudziesta druga edycja Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku”. Od 9 stycznia można nominować firmy i fundacje korporacyjne, dla których priorytetem jest rzetelność, dbanie o klientów, otoczenie i przede wszystkim zaangażowanie w zmienianie świata – począwszy od lokalnego, aż po globalny. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do składania wniosków do 6 lutego 2019 r. Laureatów poznamy w czerwcu podczas uroczystej Gali Finałowej.

    więcej
    Ruszyła XXII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”
  • ZMIANA TERMINU KONCERTU PATRYCJI MARKOWSKIEJ  

    W związku z ogłoszoną żałobą narodową, po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska informujemy, że koncert "Rockowa ATMOSFERA Patrycja Markowska + goście" zaplanowany na dzień 18 stycznia 2019 r. w Hali SPODEK, został przełożony na termin 20 stycznia 2019 r. (niedziela) godz. 19:00. Planowana godzina wyjazdu: Urząd Miasta godz. 17:15.

    ZMIANA  TERMINU  KONCERTU  PATRYCJI  MARKOWSKIEJ

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn grudzień 2019

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM