Poniedziałek, 18 Listopada 2019  Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Sprawozdanie z V sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W czwartek 28 lutego 2019 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, V sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
  Sprawozdanie z V sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Gwarek o stanicy rowerowej w Truszczycy  

  "Mamy dobre wiadomości dla rowerzystów. Stanica rowerowa w Truszczycy jest już gotowa. Dzięki niej Kalety mają szansę na grand prix w konkursie Gmina przyjazna rowerzystom” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Artykuł ukaże się również w tradycyjnym wydaniu Gwarka w dniu 5 marca 2019 r.

  więcej
  Gwarek o stanicy rowerowej w Truszczycy
 • Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych  

  Poniżej prezentujemy informację z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie 6 Gmin w Województwie Śląskim”, jakie miało miejsce w dniu 26 lutego 2019 r. w siedzibie Urzędu Gminy Ciasna.

  więcej
  Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
 • OD DNIA 1 KWIETNIA 2019 R. KOLEJNA PODWYŻKA STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI  

  Urząd Miasta Kalety informuje, że mimo wzrostu od dnia 1 stycznia 2019 r. stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dochody osiągane z tych opłat nie wystarczają na pokrycie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Gmina chcąc prawidłowo wykonywać zadania wynikające z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach powinna zabezpieczyć w swoim budżecie środki finansowe w wysokości umożliwiającej samofinansowanie się całego systemu.

  więcej
  OD DNIA 1 KWIETNIA 2019 R. KOLEJNA PODWYŻKA STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
 • Retransmisja z nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej (28.02.2019 r.) nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach, która odbyła się w sali sesyjnej kaletańskiego magistratu o godzinie 10.00.

   

  Retransmisja z nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • UWAGA zmiana terminu rozstrzygnięcia naboru dla montażu pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Kalety  

  Uczestników projektu, pn. „Ograniczenie niskiej emisji poprzez montaż pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych w mieście Kalety – Leśnym Zakątku Śląska”, informujemy, że Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014 -2020 po raz kolejny przesunęła termin rozstrzygnięcia naboru konkursowego, w ramach którego Miasto Kalety ubiega się o dotację na montaż pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych. Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu został przesunięty z miesiąca lutego 2019 r. na marzec 2019 r.

  więcej
  UWAGA zmiana terminu rozstrzygnięcia naboru dla montażu pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Kalety
 • Postanowienie o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że w dniu 28 lutego 2019 r., (czwartek) o godz. 10.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się V sesja (nadzwyczajna) Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  Projekty uchwał – pobierz

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Zgubiono telefon komórkowy  

  Komisariat Policji w Kaletach informuje, że w dniu 23 lutego br. około godziny 9:00 przy drodze wojewódzkiej 789 w Kaletach zgubiono telefon marki Apple Iphone 10 koloru białego w czarnym opakowaniu. W przypadku odnalezienia rzeczy prosimy o kontakt z Komisariatem Policji pod numerem tel. 3279609(11-16) lub z Dyżurnym KPP w Tarnowskich Górach tel. 323935255.

  Zgubiono telefon komórkowy
 • Już dziś otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych  

  Dzisiaj, 26 lutego 2019 r. o godzinie 12.00, w siedzibie Urzędu Gminy Ciasna, odbędzie się otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie 6 Gmin w Województwie Śląskim”. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gmin Ciasna, Kochanowice, Konopiska, Kalety, Pawonków i Woźniki.

  więcej
  Już dziś otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
 • Spotkanie informacyjne w sprawie programu „Czyste Powietrze”  

  Poseł na Sejm RP Barbara Dziuk serdecznie zaprasza mieszkańców naszego miasta na spotkanie z p. Tomaszem Bednarkiem – prezesem WFOŚiGW w Katowicach oraz ekspertami ds. wypełniania wniosków „EkoDopłaty na wymianę pieca i termomodernizację. Dotacja na termomodernizację budynku, wymianę pieca, okien i drzwi”.
  Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2019 r. o godzinie 17.30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5.

  więcej
  Spotkanie informacyjne w sprawie programu „Czyste Powietrze”
 • Trwa „meblowanie” stanicy rowerowej w Truszczycy  

  W ubiegłym tygodniu Miasto Kalety doposażyło nową stanicę rowerową w Truszczycy. Duża drewniana wiata, która służy naszym mieszkańcom oraz gościom, jako miejsce do wypoczynku podczas wycieczek rowerowych, wzbogaciła się o nowe miejsce spoczynkowe. Jest nim ławeczka ze stojakiem na rowery i dużą tablicą informującą przyjezdnych o tym, że nasze Miasto jest Gminą Przyjazną Rowerzystom. Już niedługo obiekt zostanie wzbogacony także o kolejne elementy infrastruktury m.in. stację naprawy rowerów. Wiosna za pasem, dlatego tym bardziej zachęcamy do wycieczek rowerowych po naszych pięknych lasach, a także odwiedzenia stanicy w Truszczycy!

  więcej
  Trwa „meblowanie” stanicy rowerowej w Truszczycy
 • Ogłoszenie o wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych  

  Przedstawiamy ogłoszenie o wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu: upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie Miasta Kalety w 2019 r.

  więcej
  Ogłoszenie o wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych
 • Dyrektor MDK w Kaletach Marian Lisiecki zaprasza na Koncert Stanisława Soyki i Kwintet Plus  

  W Kaletach od kilku lat organizowane są koncerty z okazji Dnia Kobiet. Tym razem wystąpi Stanisław Soyka z Kwintetem Plus. Koncert, z powodu remontu Miejskiego Domu Kultury odbędzie się w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach przy ul. 1 Maja 6. Organizatorzy zapraszają 10 marca na godz. 17. Bilety w cenie 45 zł są do nabycia w Urzędzie Miejskim w Kaletach.

  źródło: www.gwarek.com.pl

   

  Dyrektor MDK w Kaletach Marian Lisiecki zaprasza na Koncert Stanisława Soyki i Kwintet Plus
 • Nowoczesne i atrakcyjne centrum miasta  

  Miasto Kalety zleciło wykonanie projektu przebudowy ul. 1 Maja w obrębie centrum miasta. Miejsca odpoczynku, estetyczne elementy małej architektury, nowa zieleń i większy komfort dla pieszych – to tylko niektóre założenia wizji związanej z planowaną przebudową. Chodzi o to, żeby centrum miasta było nie tylko miejscem, przez które przechodzą ludzie albo przejeżdżają samochody. Ten obszar ma też dać możliwości odpoczynku, wspólnych spotkań i integracji, a także zabawy.

  więcej
  Nowoczesne i atrakcyjne centrum miasta
 • E-dowody osobiste już od marca  

  Informujemy, że ostatnie wnioski w sprawie wydania obecnie obowiązującego dowodu osobistego będzie można składać metodą tradycyjną do piątku 1 marca 2019 r. do godz. 11.30. Kolejne wnioski o wydanie dowodu osobistego będą przyjmowane od 04.03.2019 r. i będą to dowody z warstwą elektroniczną czyli tzw. e-dowody.

  więcej
  E-dowody osobiste już od marca

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2019

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM