Czwartek, 09 Lipca 2020  Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • II Wieczór Adwentowy  

  Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach serdecznie zapraszają na II Wieczór Adwentowy, który odbędzie się w sobotę 20 grudnia br. o godz. 17.00. W programie m.in. jarmark świąteczny połączony z degustacją tradycyjnych potraw bożonarodzeniowych, a także występy Miejskiej Orkiestry Dętej, Chóru “Sonata”, zespołu “MI” z zajęć wokalnych przy MDK Kalety, dzieci i młodzieży z ZSiP w Miotku i Strzebinia, Franciszka Ogrodnika i Joanny Purgoł. Szczegóły na plakacie!

  więcej
  II Wieczór Adwentowy
 • Sesja Rady Powiatu  

  Informujemy, iż 17 grudnia 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ulicy Karłuszowiec 5 w Tarnowskich Górach, odbędzie się sesja Rady Powiatu. Początek o godz. 10.00. Zapraszamy.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu
 • Około stu miejsc pracy czeka na chętnych w fabryce gliwickiego Opla  

  Jak podano w dzisiejszym wydaniu Dziennika Zachodniego fabryka Opla w Gliwicach poszukuje pracowników. Do obsadzenia przy nowej produkcji Opla Astry piątej generacji, zostało jeszcze ok. 100 miejsc pracy. Rekrutację, która potrwa do końca bieżącego roku, prowadzi agencja pracy tymczasowej Adecco.

  więcej
  Około stu miejsc pracy czeka na chętnych w fabryce gliwickiego Opla
 • Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie Programu współpracy Miasta Kalety z Organizacjami Pozarządowymi w roku 2015  

  Burmistrz Miasta Kalety przedstawia do konsultacji społecznych projekt Programu współpracy Miasta Kalety z organizacjami pozarządowymi na 2015 rok. Projekt Programu dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.kalety.pl w terminie od 15 do 21 grudnia 2014 r. Konsultacje przeprowadzone zostaną w ww. terminie poprzez wyrażenie opinii wysłanej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sekretariat@kalety.pl Warunkiem udziału organizacji pozarządowej w konsultacjach jest podanie nazwy organizacji, osób uprawnionych do reprezentowania, danych rejestrowych oraz imienia i nazwiska osoby wypowiadającej się w imieniu organizacji.

  więcej
  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie Programu współpracy Miasta Kalety z Organizacjami Pozarządowymi w roku 2015
 • Informacje 7 dni TG STACJI  

  Zapraszamy do obejrzenia najnowszych wydarzeń z naszego powiatu, zebranych przez reporterów telewizji internetowej TG STACJA. W tym tygodniu szczególnie zachęcamy do obejrzenia materiału z podsumowania projektu Własna Firma Twoją Szansą, realizowanego przez tarnogórski Inkubator Przedsiębiorczości, dzięki któremu dwie kaleańskie firmy uzyskały dofinansowanie na uruchomienie własnej działalnosci gospodarczej – (od 04:58 - minuty waidomości).

  więcej
  Informacje 7 dni TG STACJI
 • Dwie firmy z terenu Kalet uruchomiły działalność w ramach projektu Własna firma - Twoją Szansą  

  W dniu 10 grudnia 2014 r. w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Własna firma – Twoją szansą", której organizatorem był Inkubator Przedsiębiorczości w Tarnowskich Górach. W ramach tego projektu osoby zamierzające uruchomić własną działalność gospodarczą mogły ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 40 tyś. złotych.

  więcej
  Dwie firmy z terenu Kalet uruchomiły działalność w ramach projektu Własna firma - Twoją Szansą
 • Konkurs grantowy z Kujawskim pomagamy pszczołom  

  Fundacja Nasza Ziemia rozpoczęła jubileuszową V edycję programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. W trakcie Konkursu Grantowego - dofinansowane zostaną najciekawsze działania edukacyjne na rzecz ochrony pszczołowatych! Przygotuj i zgłoś do konkursu grantowego działanie na rzecz pomocy pszczołom i edukacji o roli wszystkich pszczołowatych zapylaczy. Pozyskaj nawet 8.000 złotych dofinansowania dla swojego projektu!

  więcej
  Konkurs grantowy z Kujawskim pomagamy pszczołom
 • Sprawozdanie z II sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  11 grudnia 2014 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się II sesja VII kadencji Rady Miejskiej w Kaletach, obradom przewodniczył Eugeniusz Ptak – przewodniczący Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 13 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. W drugim punkcie porządku obrad burmistrz wraz z przewodniczącym wręczyli nagrody dla laureatów konkursu na najpiękniejszy balkon i przydomowy ogród, w tym roku nagrodzeni zostali: - w kategorii najpiękniejszy ogród: I miejsce Pan Łukasz Joszko z Kuczowa, II miejsce Pan Rafał Penkaty z Jędryska, III miejsce Pan Norbert Hadelka z Kuczowa - wywróżenia za najpiękniejszy balkon: Pani Jolanty Mazur - Kawarskiej Pani Stefanii Marciniak - Mocek.

  więcej
  Sprawozdanie z II sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • W 2015 roku zakończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Kuczowie  

  Trwa realizacja jednego z większych przedsięwzięć inwestycyjnych, którego wartość w kwocie netto (bez podatku Vat, który miasto odzyskuje ponieważ prowadzi działalność w zakresie gospodarki wodno-ściekowej) wynosi – 6.217.184,00 zł. Wyżej wymieniona inwestycja jest realizowana przy udziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który przyznał nam dotację bezzwrotną w wysokości 2.400.000,00 zł oraz pożyczył na preferencyjnych warunkach kwotę 2.400.000,00 zł.

  więcej
  W 2015 roku zakończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Kuczowie
 • Radna Janina Perz Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Kaletach  

  W trakcie II sesji Rady Miejskiej w Kaletach, (11.12.2014 r.), jednym z punktów porządku obrad był wybór Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. W wyniku głosowania tajnego, na tę prestiżową funkcję w siódmej kadencji wybrana została radna Janina Perz, która w poprzedniej była przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów. Radna posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, przez wiele lat była nauczycielem przedmiotów ekonomicznych w kaletańskim Zespole Szkół Elektroniczno - Ekonomicznych. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie pozwolą na efektywną pracę na rzecz naszego miasta. Nowo wybranej Wiceprzewodniczącej Rady życzymy wielu sukcesów, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

  Radna Janina Perz Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Kaletach
 • Zmiana organizacji ruchu na terenie miasta Kalety  

  W dniach 8 i 9 grudnia br. Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach uzupełnił oznakowanie drogowe na terenie naszego miasta. Przy ulicy 1 Maja i Lublinieckiej (wyjazd na drogę 789 kierunek Drutarnia – Sośnica) oraz na końcu ul. Mickiewicza zostały zabudowane nowe znaki drogowe D-42 i D-43 określające granicę terenu zabudowanego. Również znaki tego typu zostały zabudowane na początku i końcu drogi łączącej Kalety z Kuczowem co spowodowało, że odcinek ten został wyłączony z obszaru zabudowanego.

  więcej
  Zmiana organizacji ruchu na terenie miasta Kalety
 • Wysokie miejsce Kalet w rankingu gmin o najwyższych dochodach własnych  

  Serwis samorządowy samorząd.pap.pl opublikował ranking gmin w szeregu od najwyższych do najniższych dochodów własnych. Na 2413 gmin uwzględnionych w rankingu Miasto Kalety zajęło 747 pozycję. Przeciętnie 1370,70 zł dochodów własnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęły gminy w 2013 r. natomiast dla Miasta Kalety kwota ta wyniosła 1455,63 i jest wyższa od średniej krajowej o 84,93 zł.

  więcej
  Wysokie miejsce Kalet w rankingu gmin o najwyższych dochodach własnych
 • Stopa bezrobocia stan na dzień 31.10.2014  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.10.2014 roku przedstawia się następująco:
  - Powiat Tarnogórski 10,4%;
  - Województwo Śląskie 9,6%;
  - Kraj 11,3%.
  W gminie Kalety było 390 bezrobotnych, w tym 218 kobiet. 42 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 20 kobiet – (stan na dzień 31.11.2014 r.).

  więcej
  Stopa bezrobocia stan na dzień 31.10.2014
 • Informacja dotycząca prognozowanego na kolejne dni silnego wiatru  

  Według prognozy IMGW w ciągu następnych trzech dni spodziewać się należy silnego wiatru z kierunku południowo-zachodniego, początkowo na północy kraju, a od nocy z czwartku na piątek do soboty w pozostałej części. Najsilniej wiać będzie w piątek na Wybrzeżu i w górach, gdzie porywy wiatru osiągną do 100-110 km/h, a w głębi kraju 85 km/h. Zjawisko skutkować może uszkodzeniami napowietrznych sieci energetycznych oraz budynków i infrastruktury, a także utrudnieniami w przejezdności szlaków komunikacyjnych.

  więcej
  Informacja dotycząca prognozowanego na kolejne dni silnego wiatru
 • Weź udział w konkursie "Błyskotliwi" – nakręć spot i wygraj cenne nagrody  

  Do 19 grudnia 2014 r. można nadsyłać 40 sekundowe filmy, które zachęcą do noszenia elementów odblaskowych. Organizatorem Konkursu jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Celem akcji „Błyskotliwi” jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku. Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu na stronie www.msw.gov.pl.

  więcej
  Weź udział w konkursie

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn czerwiec 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM