Piątek, 19 Października 2018  Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawla WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miejski Dom Kultury w Kaletach serdecznie zaprasza na Urodzinowy Koncert Damiana Holeckiego  

  To jedyny taki koncert w roku, na którym wspólnie biesiadujemy, śpiewamy piosenki przy fortepianie oraz bawimy się przy największych przebojach Damiana. To kolejny występ artysty w Kaletach i mamy nadzieję, że tym razem będzie nas jeszcze więcej. Podczas koncertu można wygrać wiele ciekawych nagród! Kup bilet już dziś! Nie czekaj! Zabierz sąsiada i świętujcie razem z Damianem! 23 listopada Miejski Dom Kultury w Kaletach godz.17.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz UM pok. nr 23

  więcej
  Miejski Dom Kultury w Kaletach serdecznie zaprasza na Urodzinowy Koncert Damiana Holeckiego
 • Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów na stanowisko Burmistrza Miasta Kalety  

  W wyborach na Burmistrza Miasta Kalety, jedyny kandydat na to stanowisko, Klaudiusz Józef Kandzia łącznie z wszystkich obwodów głosowania uzyskał 3.181 głosów na TAK, co stanowi 93,42% wszystkich oddanych głosów.

  Frekwencja w mieście wyniosła 47,45%.

  Ostateczne wyniki wyborów samorządowych przedstawione zostaną do publicznej wiadomości pod adresem wybory2014.pkw.gov.pl.

  Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów na stanowisko Burmistrza Miasta Kalety
 • Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych do Rady Miejskiej w Kaletach  

  Przedstawiamy Państwu pierwsze, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych, które odbyły się 16 listopada 2014 r.  Są to wyniki z protokołów głosowania z wszystkich 5 Obwodowych komisji Wyborczych w Kaletach.

  więcej
  Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych do Rady Miejskiej w Kaletach
 • Już tylko do dzisiaj można pomóc Piotrowi Polkowi wygrać w plebiscycie Telekamery 2015  

  Nasz mieszkaniec, wspaniały aktor Piotr Polk został nominowany w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia 2015 w kategorii AKTOR. Wszystkich miłośników talentu Pana Piotra oraz naszych mieszkańców zachęcamy do oddania głosu.
  Zagłosować można już tylko do dzisiaj wysyłając sms o treści TK.B3 na numer 7265.
  Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Telekamer Tele Tygodnia odbędzie się 9 lutego 2015 roku i pierwszy raz od czterech lat będzie transmitowane na żywo przez program 2 TVP.

  więcej
  Już tylko do dzisiaj można pomóc Piotrowi Polkowi wygrać w plebiscycie Telekamery 2015
 • Zagłosuj na kaletańskie gimnazjum!  

  Kaletańskie gimnazjum im. ks. Pawła Rogowskiego, bierze udział w konkursie Tesco dla szkół - "Kulinarni odkrywcy". Celem Konkursu jest propagowanie wiedzy o idei oraz o zasadach niemarnowania żywności oraz wyposażanie uczniów w przydatne umiejętności i promowanie wśród nich pozytywnych postaw w zakresie zapobiegania marnowaniu żywności, a także rozwijanie talentów i wyobraźni młodzieży szkolnej.
  Aby zagłosować na film naszych gimnazjalistów należy zarejestrować się na stronie www.tescodlaszkol.pl i wybrać film pt. "Gotowanie to magia". Swoje głosy można oddawać od 17 listopada do 15 grudnia br. Zachęcamy do głosowania!

  więcej
  Zagłosuj na kaletańskie gimnazjum!
 • Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz  

  Dwunastego listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaletach im. prof. Henryka Borka odbył się wieczór poetycki Pani Marii Rogocz promujący tomiki wierszy "Z życia wzięte " i "Retoryczne pytania". Na spotkanie przybyli Wicewojewoda Śląski pan Andrzej Pilot, Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, radni naszego miasta na czele z przewodniczącą komisji kultury Ireną Nowak, przedstawiciele szkół, członkowie rodziny i przyjaciele poetki, a także wszyscy dla których słowo pisane, a szczególnie poetyckie rymy coś znaczą.
  Na spotkaniu, wiersze recytowała sama autorka i członkowie Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego, które pani Maria prowadzi. Autorka publikująca swoje wiersze w prasie lokalnej już od kilku lat, teraz debiutowała wydawniczo. Tym samym jest kolejną kaletańską poetką, która wydała swoje poezje. Tomiki można nabyć w Bibliotece.

  więcej
  Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz
 • Kolejny krok w likwidacji KZCP  

  W dniu 5 listopada br. likwidator KZCP, w ramach trwającego procesu likwidacji przedsiębiorstwa, zbył kolejną nieruchomość. Sprzedał działkę nr 209/22 o powierzchni 886 m2 położoną przy ul. Brzechwy, przeznaczoną w planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę wielorodzinną. Nabywcą działki został mieszkaniec Kalet. Z tytułu sprzedaży do budżetu miasta wpłynęła kwota 2.000 zł i co roku będzie wpływał podatek od nieruchomości.

  więcej
  Kolejny krok w likwidacji KZCP
 • Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - wrzesień, październik, listopad 2014 r.  

  Prezentujemy trzy ostatnie numery Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety (wrześniowy, październikowy, listopadowy) w wersji elektronicznej do pobrania.

  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety listopad 2014

  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety październik 2014

  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety wrzesień 2014

  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - wrzesień, październik, listopad 2014 r.
 • Listopadowy Biuletyn Informacyjny już jutro w punktach sprzedaży  

  W piątek 14 listopada od rana będzie można nabywać listopadowy numer "Biuletynu Informacyjnego". Przeczytają w nim Państwo m.in. relacje z przebiegu Święta Edukacji Narodowej, sprawozdanie z likwidacji KZCP w latach 2011 - 2014, materiał na temat inwestycji i rewitalizacji przestrzeni publicznej w naszym mieście. Oprócz tego w numerze znajdą Państwo wszystko, co należy wiedzieć o nadchodzących wyborach samorządowych. Zapraszamy do zakupu!

  Listopadowy Biuletyn Informacyjny już jutro w punktach sprzedaży
 • III Bieg Niepodległości w Zielonej  

  We wtorek 11 listopada w Zielonej, już po raz trzeci z rzędu zorganizowano Bieg Niepodległosci. Już od godziny 11-tej czynne było biuro zawodów pod wiatą pomiędzy zbiornikami, gdzie na zawodników czekali opiekujący się imprezą z ramienia Urzędu Miejskiego w Kaletach inspektor Jacek Lubos oraz animator Orlika Marcin Prandzioch, a także przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta.
  Biegacze, po wypełnieniu formularzy zgłoszeniowych, otrzymali numery startowe, po czym udali się na miejsce rozpoczęcia biegu- pod "Drzewo Wolności". Przed startem pokrótce objaśniono trasę biegu (która została uprzednio oznaczona w terenie taśmami zabezpieczającymi) i czekające na niej niespodzianki. Kilka minut po godzinie 12-tej sześćdziesięciu biegaczy (rekordowa frekwencja) rozpoczęło 8 kilometrową rywalizację.
   

  więcej
  III Bieg Niepodległości w Zielonej
 • Zwycięstwo na koniec rundy  

  W 15-tej, ostatniej kolejce rundy jesiennej I grupy częstochowskiej klasy okręgowej Unia Kalety pokonała w Konopiskach miejscowy Lot 4:1, zbliżając się do swoich sobotnich rywali w tabeli. Obecnie Unia, z 27 punktami zajmuje pozycję numer 4 tracąc do Lot-u 1 punkt, zaś wicelidera Amatora Golce 4 punkty. Na szczycie klasyfikacji ligowej, ze 38. zdobytymi puntami, króluje bezapelacyjnie drużyna MKS Myszków, która przegrała w rundzie jesiennej tylko raz, dwa razy zremisowała i odniosła 12 zwycięstw.

   

  więcej
  Zwycięstwo na koniec rundy
 • Jak oddać ważny głos w najbliższych wyborach samorządowych  

  Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, zarządzonymi na dzień 16 listopada 2014 r., zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. "Ważny krzyżyk. Należy postawić znak X w kratce przy jednym nazwisku", jaki pojawił się na łamach portalu www.samorzad.pap.pl.
  Artykuł jasno i zrozumiale omawia zasady jak głosować, aby w najbliższych wyborach nasz oddany głos był ważny i nie został zmarnowany.

  więcej
  Jak oddać ważny głos w najbliższych wyborach samorządowych
 • Relacja z obchodów 96 rocznicy odzyskania niepodległości  

  We wtorek, 11 listopada w naszym mieście odbyły się obchody upamiętniające 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 10-tej w kościele przy parafii pod wezwaniem św. Józefa w Jędrysku, odprawiona została przez księdza proboszcza Wojciecha Ciosmaka uroczysta Msza św. za ojczyznę, w której oprócz mieszkańców miasta uczestniczyły również poczty sztandarowe. Po mszy św. na czele z Miejską Orkiestrą Dętą uczestnicy przeszli ulicami miasta pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację, gdzie delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów. Pod pomnikiem byli obecni przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach, Rady Miejskiej w Kaletach, Ochotniczej Straży Pożarnej, Górników, Policji, Klubu Sportowego Unia Kalety, Młodzieżowej Rady Miasta Kalety, Stowarzyszenia Nasze Kalety, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach, Gimnazjum w Kaletach, Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku. Burmistrz składa serdeczne podziękowania Pocztom Sztandarowym, Miejskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego, Strażakom z OSP Kalety, Harcerzom, za uświetnienie uroczystości, a także przedstawicielom wszystkich organizacji oraz mieszkańcom uczestniczącym w obchodach 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  więcej
  Relacja z obchodów 96 rocznicy odzyskania niepodległości
 • Nowy samochód strażacki oficjalnie w służbie mieszkańcom Kalet  

  W dniu 8 listopada br. odbyła się uroczystość poświecenia i przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach nowo zakupionego średniego samochodu pożarniczego, ratowniczo – gaśniczego Mercedes – Benz ATEGO. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez Naczelnika OSP Kalety dh Kazimierza Złotosza, Prezesowi Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Tarnowskich Górach dh Janowi Jenczkowi. Kolejnym punktem uroczystości było odegranie hymnu Związku OSP RP „Rycerze Floriana” przez Miejską Orkiestrę Dętą w Kaletach. Powitania zaproszonych gości dokonał Prezes OSP w Kaletach dh Adrian Galios.

  więcej
  Nowy samochód strażacki oficjalnie w służbie mieszkańcom Kalet
 • Zaproszenie na promocję tomików poezji Pani Marii Rogocz  

  Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach im. prof. Henryka Borka ma zaszczyt zaprosić na promocję tomików poezji Pani Marii Rogocz pt.: "Z życia wzięte" i "Retoryczne pytania". Spotkanie odbędzie się 12 listopada 2014 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach przy ul. Lublinieckiej 2, o godz. 18.00.

  więcej
  	 Zaproszenie na promocję tomików poezji Pani Marii Rogocz

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2018

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM