Wtorek, 26 Października 2021  Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Zgadnij! Napisz! Wygraj! - Kalety ponownie w programie TVP 3 Katowice  

  Zachęcamy do obejrzenia materiału, który nakręcony został w naszym mieście dla celów konkursu “Zgadnij! Napisz! Wygraj!”, popularyzującego wiedzę historyczną i krajoznawczą dotyczącą miast województwa śląskiego. Kalety już po raz drugi były przedmiotem zmagań telewidzów TVP 3 Katowice.

   

  Zgadnij! Napisz! Wygraj! - Kalety ponownie w programie TVP 3 Katowice
 • Pieniądze na czystsze powietrze - Gwarek o Kaletach  

  Zapraszamy do lektury artykułu redaktora Jarosława Myśliwskiego zamieszczonego na portalu www.gwarek.com.pl, pt. “Pieniądze na czystsze powietrze”.  Materiał mówi o środkach zewnętrznych, jakie Miastu udało się pozyskać na realizację projektu polegającego na termomodernizacji Budynku Miejskiego Domu Kultury w Kaletach oraz Publicznego Gimnazjum w Kaletach. Artykuł ukaże się w GWARKU 20/2018 z 22.05.2018 r.

  więcej
  Pieniądze na czystsze powietrze - Gwarek o Kaletach
 • Kalety (prawie) jak Kościelisko  

  Na kaletańskiej łące trzęślicowej właśnie rozpoczął się proces zakwitania unikalnych, będących pod ścisłą ochroną gatunkową, kosaćców syberyjskich. Kosaćce kwitną na wilgotnym, bagiennym podłożu użytku ekologicznego w lesie administrowanym przez Nadleśnictwo Koszęcin. Opodal łąki, na którą można dotrzeć zbaczając w lewo z ciągu pieszo-rowerowego Kalety- Kuczów (drogą oznaczaną na starych mapach jako "cesta graniczna", druga przecznica licząc od stadionu KS Unia) znajduje się podmokłe miejsce po starym, śródleśnym stawie, gdzie wczesną wiosną można było usłyszeć i zobaczyć żurawie. Kosaćce rosną na Syberii oraz w Europie Wschodniej.

  więcej
  Kalety (prawie) jak Kościelisko
 • Radio Piekary o czeskim dniu podczas XX jubileuszowych Dni Kalet  

  Zachęcamy do odsłuchania audycji “Dzieje się w Kaletach” zrealizowanej przez lokalną rozgłośnię Radio Piekary. Tym razem dyrektor MDK w Kaletach Marian Lisiecki opowiada o dniu czeskim podczas XX jubileuszowych Dniach Kalet. Wydarzenie to zorganizowane zostanie w związku z przypadającą na ten rok XXV rocznicą współpracy partnerskiej pomiędzy Miastem Kalety i Vitkov.

   

  Radio Piekary o czeskim dniu podczas XX jubileuszowych Dni Kalet
 • Radio Piekary promują XX jubileuszowe Dni Kalet  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Rada Piekary “Dzieje się w Kaletach”, w której Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki opowiada o atrakcjach czekających na uczestników podczas XX jubileuszowych Dniach Kalet.

   

  Radio Piekary promują XX jubileuszowe Dni Kalet
 • Infromacja dla przedsiębiorców  

  Uwaga! Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu.

  więcej
  Infromacja dla przedsiębiorców
 • "Rodzinne Grzybobranie" marką lokalną  

  16 maja 2018 r. w Gminie Pawonków odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez Lokalne Grupy Działania Leśna Kraina Górnego Śląska oraz „Brynica to nie granica”, podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu pn. "Pomysł na produkt lokalny". Wśród zwycięzców tego konkursu znaleźli się przedstawiciele Miasta Kalety.

  więcej
 • Seweryn Cichoń z Koła PZW Kalety zwycięzcą prestiżowego Pucharu Wójta Gminy Krupski Młyn na zbiorniku Odmuchów w Borowianach  

  W dniu 6 maja, na usytuowanym w przepięknej scenerii sosnowych lasów zbiorniku wodnym Odmuchów w Borowianach (gmina Krupski Młyn), w ramach świętowania Dni Krupskiego Młyna, odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o Puchar wójta Jana Murowskiego. Zwyciężył członek Koła PZW Kalety– Seweryn Cichoń. Wynikiem 7820 pkt (7,82 kg złowionych ryb) kaletański wędkarz pobił jednocześnie zawodniczy rekord zbiornika! Dodajmy również, iż tydzień później p. Seweryn tryumfował również w dwudniowych zawodach feederowych w Zielonej. Gratulujemy i życzymy tradycyjnego „połamania kija” podczas następnych zmagań nad wodą.

  Seweryn Cichoń z Koła PZW Kalety zwycięzcą prestiżowego Pucharu Wójta Gminy Krupski Młyn na zbiorniku Odmuchów w Borowianach
 • W kaletańskich szkołach już po raz drugi wystartowała akcja „Rowerowy Maj”  

  7 maja w kaletańskich szkołach podstawowych, już po raz drugi z rzędu, wystartowała akcja „Rowerowy Maj”. PSP nr 1 z Kalet i ZSiP z Miotka zgłosiły do akcji łącznie 20 klas. Zgodnie z regulaminem dzieci jeżdżą w maju do szkoły na rowerach, rolkach czy hulajnogach. Każdy aktywny przejazd nagradzany jest naklejką w indywidualnej książeczce oraz na klasowym plakacie. Maksymalnie zdobyć można 18 naklejek (akcja trwa do 30 maja). Dla uczniów, którzy odbędą co najmniej 16 przejazdów, przewidziano nagrody w postaci akcesoriów rowerowych. Dodatkowo dwie najaktywniejsze klasy– po jednej z ZSiP z Miotka i PSP z Kalet– nagrodzone zostaną atrakcyjną wycieczką w miesiącu wrześniu.

  W kaletańskich szkołach już po raz drugi wystartowała akcja „Rowerowy Maj”
 • Majowy numer "Biuletynu Informacyjnego" popołudniu w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż dziś (16 maja br.), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać można będzie najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". Znajdą w nim Państwo m.in. plakat ze szczegółowym rozplanowaniem atrakcji czekających na nas podczas XX Dni Kalet, materiał na temat rozpoczętej 7 maja w kaletańskich szkołach akcji "Rowerowy Maj", relację z biegu "Wings for Live" w Zielonej, artykuł na temat bardzo dobrego miejsca naszego mieszkańca- Marcina Machonia w maratonie krakowskim, relację ze spotkań burmistrza i radnych z mieszkańcami centrum, Jędryska, Truszczycy, Lubocza i Drutarni, a także sprawozdanie z XXXVI sesji Rady Miejskiej i kolejną część cyklu "Bohaterowie kaletańskich ulic". Zachęcamy do zakupów i lektury!

  Majowy numer
 • Ostrzeżenie meteorologiczne - Intensywne opady deszczu  

  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne Nr 42 dla obszaru Województwa Śląskiego.

  Zjawisko/stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/1

  Ważność: od 2018-05-16 18:00:00 do 2018-05-17 18:00:00

  Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 30 mm do 50 mm.

  Prawdopodobieństwo: 80% (Intensywne opady deszczu)

  Ostrzeżenie meteorologiczne - Intensywne opady deszczu
 • Miasto Kalety ponownie nominowane do nagrody Marka Śląskie  

  Stowarzyszenie „Polskie Miasta Cittaslow” z siedzibą w Olsztynie zgłosiło Miasto Kalety do tegorocznej edycji konkursu Marka Śląskie. Konkurs ogłaszany jest corocznie przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a jego celem jest promocja województwa śląskiego, która koncentruje się nie tylko na jego atutach przemysłowo-gospodarczych, ale także na zjawiskach społecznych, kulturalnych, politycznych czy sportowych.

  więcej
  Miasto Kalety ponownie nominowane do nagrody Marka Śląskie
 • Przypomnienie dla przedsiębiorców o terminie zapłaty II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholi  

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Burmistrza Miasta Kalety, że dnia 31 maja br. mija termin dokonania wpłaty II raty opłaty rocznej za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku bieżącym. Należność należy uiścić bezpośrednio na konto Urzędu Miejskiego w Kaletach: PKO Bank Polski SA 22 1020 2313 0000 3502 0518 3027 Niedokonanie wpłaty w terminie wyznaczonym przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (niezależnie od przyczyn), skutkuje wygaśnięciem zezwolenia z upływem 30 dni od dnia upływu terminu do dokonania opłaty powiększonej o 30% tej opłaty.

  Przypomnienie dla przedsiębiorców o terminie zapłaty II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholi
 • Bliżej Natury - TVP3 o nagrodzonych w konkursie Zielone Czeki  

  Zapraszamy do obejrzenia programu Bliżej Natury Telewizji Publicznej TVP 3 Katowice, w którym między innymi zamieszczona została relacja z wręczenia Zielonych Czeków, jakie w tym roku otrzymali mieszkańcy naszego miasta – p. Robert Kuder i p. Jerzy Pakuła.

  Bliżej Natury - TVP3 o nagrodzonych w konkursie Zielone Czeki
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - kwiecień 2018  

  Szanowni Państwo, prezentujemy kwietniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można go pobrać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - kwiecień 2018

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM