Piątek, 30 Lipca 2021  Imieniny: Julity, Piotra, Aldony WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Nowe wskazania dla wiernych uczestniczących w Mszach świętych i nabożeństwach  

  W związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami w walce z koronawirusem informujemy, że od soboty 27 marca 2021 r. w kościołach podczas Mszy św. oraz innych nabożeństw, na jednego uczestnika musi przypadać 20 m2 powierzchni użytkowej świątyni. W kaletańskich parafiach zgodnie z metrażem poszczególnych kościołów może jednocześnie przebywać:
  - parafia w Jędrysku 24 wiernych,
  - parafia w Miotku 19 wiernych,
  - parafia w Drutarni i Bruśku odpowiednio 12 i 6 wiernych.

  Nowe wskazania dla wiernych uczestniczących w Mszach świętych i nabożeństwach
 • Od 27 marca wchodzą w życie nowe obostrzenia w walce z koronawirusem  

  Zamieszczamy najnowsze obostrzenia, które przedstawione zostały przez Ministra Zdrowia podczas konferencji prasowej w dniu 25 marca 2021 r.
  Od soboty, 27 marca br. wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą okres Świąt Wielkanocnych.

  więcej
  Od 27 marca wchodzą w życie nowe obostrzenia w walce z koronawirusem
 • Wszystkie kaletańskie ośrodki zdrowia na mapie punktów szczepień  

  Informujemy, że obecnie już wszystkie trzy kaletańskie placówki medyczne zostały umieszczone na mapie szczepień przeciwko COVID-19. W ubiegłym tygodniu do dwóch, już wcześniej zarejestrowanych przychodni, dołączył Ośrodek Zdrowia “Eskulap” przy ul. Gwoździa 2. Dziękujemy kaletańskiemu personelowi medycznemu za walkę z pandemią i wsparcie w procesie szczepień.

  więcej
  Wszystkie kaletańskie ośrodki zdrowia na mapie punktów szczepień
 • Konkurs na Miejsca warte odwiedzenia na terenie Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Leśna Kraina Górnego Śląska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Miejsca warte odwiedzenia na terenie Stowarzyszenia LGD, w ramach realizowanego międzynarodowego projektu współpracy "Marka Turystyczna – sieć Ekomuzea". Prace konkursowe wraz z wypełnionymi drukami należy przesłać elektronicznie na adres mailowy: biuro@lesnakrainalgd.pl lub m.morcinek@lesnakrainalgd.pl w terminie do 09.04.2021 r. (decyduje data wpływu). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 23.04.2021 r.

  więcej
  Konkurs na Miejsca warte odwiedzenia na terenie Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”
 • Radio Piekary o konkursie na zagospodarowanie lasku miejskiego w Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której Burmistrz Miasta Kalety zaprasza do wzięcia udziału w konkursie miejskim na wykonanie projektu DESZCZOWEGO OGRODU w naszym mieście.

   

   

  Radio Piekary o konkursie na zagospodarowanie lasku miejskiego w Kaletach
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 30 marca 2021 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • „Odkryj Swój Skarb” i zgłoś projekt do konkursu  

  Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór projektów do trzeciej edycji konkursu "Odkryj Swój Skarb". Jego ideą jest promowanie najciekawszych działań edukacyjnych związanych z lokalnym dziedzictwem kulturowym oraz umacnianiem tożsamości lokalnej. Do konkursu mogą być zgłaszane działania zrealizowane w czasie ostatnich trzech lat tj. w okresie od dnia 1 stycznia 2018 do 15 marca 2021 roku. Termin zgłoszeń upływa 25 kwietnia 2021 r.

  więcej
  „Odkryj Swój Skarb” i zgłoś projekt do konkursu
 • Apel o wsparcie lokalnego zabytku UNESCO  

  Miasto Kalety otrzymało apel tarnogórskiego samorządu o zwrócenie uwagi na trudną sytuację jedynego na Górnym Śląsku, obiektu światowego dziedzictwa UNESCO - zabytkowej kopalni rud ołowiu, srebra i cynku w Tarnowskich Górach, którym opiekuje się Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Obecne obostrzenia oraz ograniczenia spowodowane pandemią oraz brak funduszy, postawiły pod znakiem zapytania dalszą działalność tej organizacji, a co za tym idzie niepewne stały się losy tego wspaniałego zabytku historii, jakim jest wspomniana kopalnia.

  więcej
  Apel o wsparcie lokalnego zabytku UNESCO
 • Wypromuj swoją markę lokalną!  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska", Lokalna Grupa Działania "Brynica to nie granica” oraz Lokalna Grupa Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowice w ramach projektu współpracy "Marka Lokalna na BIS", ogłaszają: KONKURS "MARKA LOKALNA". Celem konkursu jest wyłonienie grupy najlepszych produktów i usług z obszaru trzech Lokalnych Grup Działania: "Leśna Kraina Górnego Śląska”, "Brynica to nie granica” oraz Nadarzyn-Raszyn-Michałowice, które dzięki swoim walorom jakościowym i użytkowym będą kreatorem Marki Lokalnej.

  więcej
  Wypromuj swoją markę lokalną!
 • W czynie społecznym posprzątaliśmy Zieloną  

  W ubiegłą sobotę, 20 marca 2021 r. odbył się w Zielonej tradycyjny, lecz w pełnym reżimie sanitarnym, czyn społeczny mający na celu wysprzątanie terenów wokół zbiorników wodnych w Zielonej i przygotowanie ich do nowego sezonu turystycznego. Jak co roku, oczyszczono ze śmieci linię brzegową zbiorników wodnych, zagrabiono liście przy wiatach oraz wykarczowano zarośla przy górnym zbiorniku.

  więcej
  W czynie społecznym posprzątaliśmy Zieloną
 • Mieszkanka naszego miasta w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”  

  W pierwszym odcinku 124. edycji popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, który wyemitowany został w ubiegły piątek, 19 marca, wystąpiła mieszkanka naszego miasta - Pani Aleksandra Lisiecka. Tym samym serdecznie gratulujemy Pani Aleksandrze pomyślnego debiutu telewizyjnego, odwagi wzięcia udziału w tak prestiżowym teleturnieju oraz życzymy kolejnych sukcesów na szklanym ekranie!

  więcej
  Mieszkanka naszego miasta w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”
 • Transport do kaletańskich punktów szczepień  

  W związku z uruchomieniem w naszym kraju szczepień przeciw wirusowi COVID-19, Miasto Kalety prowadzi dowóz do punktów szczepień osób starszych (powyżej 70 roku życia z niepełnosprawnościami ruchowymi lub ograniczeniami komunikacyjnymi), które nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do ww. punktów. Osoby dowożone są samochodem Urzędu Miejskiego lub OSP w Kaletach.

  więcej
  Transport do kaletańskich punktów szczepień
 • Rusza kolejna edycja Programu MOJA WODA  

  Od poniedziałku, 22 marca br., wystartuje kolejny nabór wniosków w programie "Moja woda". Właściciele domów jednorodzinnych będą mogli się starać nawet o 5.000 zł. dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe. Środki będą mogły być przeznaczone na zakup, montaż i uruchomienie instalacji, takich jak m.in. zbiornik retencyjny lub podziemny, oczko wodne, instalacje do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody, pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie danej nieruchomości. Wnioski będzie można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  więcej
  Rusza kolejna edycja Programu MOJA WODA
 • Dodatkowy nabór wniosków w ramach Rządowego Programu KLUB  

  Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił dodatkowy nabór wniosków do Rządowego Programu KLUB - edycja 2021. Głównym celem programu jest m.in. upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, a także wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży. Aplikować można do 24 marca 2021.

  więcej
  Dodatkowy nabór wniosków w ramach Rządowego Programu KLUB
 • Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Zielona  

  Informujemy, iż w związku z pracami konserwacyjnymi wodociągu miejskiego, w dniu 22.03.2021 r., (poniedziałek)  w godzinach od 9:00 do 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w dzielnicy Zielona oraz na ul. Jana. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.

  Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Zielona

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn lipiec 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM