Środa, 27 Października 2021  Imieniny: Iwony, Sabiny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza konkurs na najładniejszy balkon i przydomowy ogród. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców miasta Kalety do dbałości o piękno i estetykę swojego najbliższego otoczenia oraz zaszczepienie w ludziach pasji ogrodniczej. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, nagrody czekają! Formularze zgłoszeń przyjmowane są do 27 sierpnia 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (parter budynku) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres sekretariat@kalety.pl.

  więcej
  Konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród
 • Pozyskano nowe środki na dożywianie dzieci i młodzieży w naszej gminie z budżetu państwa  

  W ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” gminie Kalety przyznano dotację z budżetu państwa w wysokości 69.000 zł na zapewnienie pomocy w zakresie dożywiania. Warunkiem uczestnictwa w programie jest udział w 40% naszej gminy w wydatkach na dożywiania. Z pomocy żywieniowej obecnie korzysta 45 dzieci i młodzieży oraz 1 osoba dorosła.

  więcej
  Pozyskano nowe środki na dożywianie dzieci i młodzieży w naszej gminie z budżetu państwa
 • Odbiór prac w ramach projektu pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody  

  Dzisiaj na terenie lasów Nadleśnictwa Świerklaniec odbył się odbiór prac, jakie wykonane zostały w ramach projektu dotyczącego pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody. Przedmiotem zadania były zabiegi pielęgnacyjno-zabezpieczających 41 szt. Dębów wchodzących w skład Zabytkowej Alei Dębów w Truszczycy oraz Cisa Donnersmarcka w Jędrysku. Całość zadania to koszt 69.709,95 zł, z czego ponda 55.600 zł Miasto Kalety pozyskało w formie bezzwrotnej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  więcej
  Odbiór prac w ramach projektu pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody
 • Lipcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" po południu w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (16 lipca), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, lipcowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł dotyczące miejskiej imprezy- Rajzowania po kalyckich stanicach, plakat z ramowym planem atrakcji dla dzieci podczas organizowanych właśnie przez MDK "Wakacji w mieście", informacje na temat trwającego Spisu Powszechnego, materiały dotyczące pożegnania absolwentów kaletańskich szkół podstawowych i konferencji ekologicznej na temat ochrony pszczół, artykuły sportowe, a także sprawozdanie z XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Lipcowy numer
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.05.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,2%;

  – Województwo Śląskie 4,9%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.06.2021 r. było 255 bezrobotnych, w tym 149 kobiet. 32 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 10 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd 3.0  

  Od lipca 2021 rozpoczęła się kolejna edycja priorytetowego Programu Mój Prąd 3.0. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dofinansowane mogą zostać Przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych – o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych. Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej. wniosków od 1.07.2021 r. do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Wnioski należy składać bezpośrednio do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  więcej
  Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd 3.0
 • W tym roku nie rozpoczniemy projektowania chodnika przy ul. 3 Maja w Drutarni  

  Miasto Kalety złożyło wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach programu zadań na drogach wojewódzkich współfinansowanych przez jednostki samorządu terytorialnego – Program WID 2021+. Miasto zaoferowało wykonanie na własny koszt projektu budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 789 w ul 3 Maja w Kaletach Drutarni oraz partycypację w kosztach budowy. Otrzymaliśmy decyzję odmowną z uzasadnieniem że budowa chodnika nie jest możliwa z powodu, że pas drogowy jest zbyt wąski i brak jest miejsca na normatywny chodnik o szerokości 2,3 m.

  więcej
   W tym roku nie rozpoczniemy projektowania chodnika przy ul. 3 Maja w Drutarni
 • Kalety wysoko w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” – pierwsze miejsce w Powiecie Tarnogórskim  

  Miasto Kalety zajęło 1 miejsce w Powiecie Tarnogórskim oraz 7 miejsce na Śląsku wśród gmin miejskich w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” opublikowanym w związku z VI Europejskim Kongresie Samorządów. Kalety znalazły się na 42 miejscu. Wyniki gmin powiatu tarnogórskiego (klasyfikowanych w tej samej kategorii) były następujące: Radzionków 74 miejsce, Tarnowskie Góry 51 miejsce oraz Miasteczko Śląskie zajęło 60 miejsce. W kategorii gminy miejskie uwzględnionych zostało 236 samorządów.

  więcej
  Kalety wysoko w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” – pierwsze miejsce w Powiecie Tarnogórskim
 • Złóż wniosek na otwarcie działalności gospodarczej  

  Jeszcze tylko do 21 lipca br. można składać wnioski o bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, tj. m.in. na terenie powiatu tarnogórskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.

  więcej
  Złóż wniosek na otwarcie działalności gospodarczej
 • Zmarł najstarszy mieszkaniec Kalet Pan Grzegorz Mazur  

  Dotarła do nas smutna wiadomość, w poniedziałek 12 lipca zmarł Pan Grzegorz Mazur, najstarszy mieszkaniec naszego miasta. Pan Grzegorz urodził się 2 maja 1920 r. w Kaletach, dożył 101 lat. Jego bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia. Pogrzeb świętej pamięci Pana Grzegorza odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 11.00 w Kościele parafialnym w Jędrysku. Obecnie najstarszym mieszkańcem Kalet jest Pani Grund Anna z Jędryska, która skończyła 97 lat.

   

  Zmarł najstarszy mieszkaniec Kalet Pan Grzegorz Mazur
 • Oferta pracy  

  Zakład Kamieniarsko Betoniarski Grzegorz Krupa zatrudni pracownika na pełny etat. Zakres prac: obróbka i montaż nagrobków, kostki brukowej, ogrodzeń betonowych itp. Atrakcyjne warunki pracy. Więcej informacji pod nr tel. 505 040 091.

  Oferta pracy
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Brzozowej w Jędrysku  

  Sezon inwestycyjny w infrastrukturę drogową w pełni. W ubiegłym tygodniu na zlecenie Miasto Kalety rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej ul. Brzozowej w Jędrysku. Wykonawcą robót jest Firma Góra Spółka z o.o. z Węglowic. W ramach prac wykonane zostanie ponad 107 metrów drogi. Przy budowie zostanie wykonana nowa konstrukcja drogi, nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego o szerokości 5,0m. Koszt przebudowy tej drogi wyniesie 164.167,61 zł. Planowany termin zakończenia prac budowlanych określony został na 15 września 2021 r.

  więcej
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Brzozowej w Jędrysku
 • Sukcesy uczniów PSP 1 w Kaletach w konkursie ekologicznym  

  Już po raz kolejny uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta”. Szkołę reprezentowała młodzież klas starszych. Uczniowie pod opieką pani Beaty Skibickiej zostali zakwalifikowani do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym i uzyskali bardzo dobre wyniki.

  więcej
  Sukcesy uczniów PSP 1 w Kaletach w konkursie ekologicznym
 • Miejski Dom Kultury w Kaletach beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury  

  Miejski Dom Kultury w Kaletach już po raz drugi został beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury +. Lokalne inicjatywy społeczne 2021”. Celem strategicznym programu jest zwiększenie zaangażowania domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców gmin miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich.

  więcej
  Miejski Dom Kultury w Kaletach beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury
 • Trwa budowa ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku  

  Trwają prace remontowe przy przebudowie drogi gminnej ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku. Inwestycja zakłada budowę nawierzchni tej drogi na długości 106 mb i szerokości 5 m z betonowej kostki brukowej, budowę zjazdów indywidualnych do posesji oraz kanału deszczowego. Termin zakończenia prac przy przebudowie ul. Czarneckiego przewidziany został w umowie z wykonawcą - Spółką BRUK POL BIS z Koziegłów - na 31 lipca 2021 r.

  więcej
  Trwa budowa ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM