Piątek, 30 Lipca 2021  Imieniny: Julity, Piotra, Aldony WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Nowoczesne i atrakcyjne centrum miasta  

  Miasto Kalety zleciło wykonanie projektu przebudowy ul. 1 Maja w obrębie centrum miasta. Miejsca odpoczynku, estetyczne elementy małej architektury, nowa zieleń i większy komfort dla pieszych – to tylko niektóre założenia wizji związanej z planowaną przebudową. Chodzi o to, żeby centrum miasta było nie tylko miejscem, przez które przechodzą ludzie albo przejeżdżają samochody. Ten obszar ma też dać możliwości odpoczynku, wspólnych spotkań i integracji, a także zabawy.

  więcej
  Nowoczesne i atrakcyjne centrum miasta
 • E-dowody osobiste już od marca  

  Informujemy, że ostatnie wnioski w sprawie wydania obecnie obowiązującego dowodu osobistego będzie można składać metodą tradycyjną do piątku 1 marca 2019 r. do godz. 11.30. Kolejne wnioski o wydanie dowodu osobistego będą przyjmowane od 04.03.2019 r. i będą to dowody z warstwą elektroniczną czyli tzw. e-dowody.

  więcej
  E-dowody osobiste już od marca
 • Sprawozdanie z IV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

   W dniu 21 lutego 2019 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się IV sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Kaletach, obradom przewodniczyła Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. Po sprawozdaniach przewodniczącej Rady Miejskiej i burmistrza z okresu międzysesyjnego oraz z zakresu gospodarki komunalnej dotyczącej dostarczania wody, odprowadzania ścieków oraz odpadów, radni podjęli następujące uchwały.

  więcej
  Sprawozdanie z IV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 26 lutego 2019 r. o godzinie 12.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro), rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Zapraszamy.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Relacja video z akcji na rzecz Mikołaja Smola  

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video, z akcji charytatywnych na rzecz Mikołaja Smol pn.: “KALETY DLA MIKOŁAJA” – koncert, jaki odbył się 3 lutego 2019 r. oraz “BIEGANIE PRZEZ POMAGANIE”, niedzielny bieg w Zielonej zorganizowany przez grupę SPARTAN TEAM. Relacja przygotowana została bezinteresownie przez radnego Rady Miejskiej w Kaletach Pana Jerzego Kloze.

   

  Relacja video z akcji na rzecz Mikołaja Smola
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę odcinka drogi gminnej, ul. Rzecznej w Kaletach - II etap  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę odcinka drogi gminnej, ul. Rzecznej w Kaletach - II etap. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 8 marca 2019 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się 8 marca 2019 r. o godz. 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę odcinka drogi gminnej, ul. Rzecznej w Kaletach - II etap
 • Napisz list dla Ziemi  

  Fundacja Ekologiczna Arka z siedzibą w Bielsku-Białej zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie “Najpiękniejszy List dla Ziemi 2019”. Celem konkursu jest wyłonienie najpiękniejszego listu napisanego podczas ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi. Placówka oświatowa przesyła jeden list wybrany w wewnętrznych eliminacjach. Praca w formie skanu pierwszej strony listu musi być uzupełniona o następujące informacje:

  - imię i nazwisko ucznia,

  - nazwa szkoły i dokładny adres placówki,

  - skan listu (jpg,pdf) nie może być większy niż 1MB.

  Na zgłoszenia placówek oświatowych organizatorzy czekają do 11 maja 2019 r. pod adresem: listydlaziemi@fundacjaarka.pl.

  źródło: http://listydlaziemi.pl

  więcej
  Napisz list dla Ziemi
 • WFOŚiGW w Katowicach czeka na zgłoszenia do kolejnej edycji „Zielonych czeków 2019  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił kolejną edycję prestiżowych nagród przyznawanych od 1994 roku z okazji Dnia Ziemi - "Zielonych Czeków". Jest to nagroda dla osób wyróżniających się w działalności proekologicznej na terenie naszego województwa. W tegorocznej edycji Miasto Kalety zdecydowało zgłosić do konkursu Pana Józefa Rzepkę, wieloletniego inicjatora i organizatora turystyki w Zielonej. Pan Józef był pomysłodawcą wytyczenia w Zielonej pierwszej Ścieżki Przyrodniczo Dydaktycznej pn.: „do Bobrów”.

  więcej
  WFOŚiGW w Katowicach czeka na zgłoszenia do kolejnej edycji „Zielonych czeków 2019
 • Polska Premiera filmu pt. „Wspomnienie lata”, do którego sceny kręcono również w Kaletach  

  26 lutego 2019 roku w Warszawskim Kinie Muranów będzie miała miejsce polska premiera filmu w reżyserii Adama Guzińskiego pt.: „Wspomnienie lata”. Ujęcia do tego filmu w roku 2015 między innymi kręcone były w Mieście Kalety. Przypomnijmy, że w sierpniu i wrześniu 2015 roku nasze miasto stało się na chwilę planem filmowym.

  więcej
  Polska Premiera filmu pt. „Wspomnienie lata”, do którego sceny kręcono również w Kaletach
 • Zostaw swój podatek w mieście Kalety  

  Jednym ze źródeł dochodów gminy jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Zgodnie z prawem, w przypadku podatku PIT właściwym miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania nie zaś zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeżeli mieszkasz w Mieście Kalety, a nie jesteś tutaj zameldowany i chcesz, aby część twojego podatku była przeznaczona na realizację zadań na terenie Gminy Kalety to powinieneś zgłosić w Urzędzie Skarbowym adres zamieszkania.

  więcej
  Zostaw swój podatek w mieście Kalety
 • Sprawozdanie z działalności Świetlicy Środowiskowej „Port” za rok 2018  

  W roku 2018 do świetlicy uczęszczało regularnie ok. 25 osób. W ramach świetlicy środowiskowej prowadzone były zajęcia oraz zadania profilaktyczne. Wychowankowie mieli możliwość odrabiania zadań domowych z różnych przedmiotów szkolnych, w szczególności mieli zapewnioną pomoc w matematyce. Podczas czasu spędzonego w świetlicy często korzystali z komputerów z dostępem do internetu.

  więcej
  Sprawozdanie z działalności Świetlicy Środowiskowej „Port” za rok 2018
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.12.2018 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 5,3 %;

  – Województwo Śląskie 4,3 %;

  – Kraj 5,8 %.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.01.2019 r. było 243 bezrobotnych, w tym 162 kobiety. 42 osoby uprawnionch do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 27 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Dzieje się - czyli Radio Piekary o Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”. W materiale tym Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki zapowiada wydarzenia kulturalne, jakie w najbliższym czasie odbędą się w naszym mieście.

   

  Dzieje się - czyli Radio Piekary o Kaletach
 • W Zielonej odbył się bieg na rzecz Mikołaja Smola  

  Blisko 600 biegaczy w niedzielne południe stawiło się na starcie 6 km biegu w Zielonej, którego celem było wsparcie leczenia małego Mikołaja Smola ze Strzebinia. Bieg charytatywny był inicjatywą grupy Spartan Team z Kalet. Miasto Kalety było współorganizatorem tego wydarzenia. Każdy, kto chciał wziąć udział w biegu, musiał wesprzeć fundację, która pomaga w zbiórce środków na dalsze leczenie chłopca po operacji. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony był właśnie na ten cel.

  więcej
  W Zielonej odbył się bieg na rzecz Mikołaja Smola
 • Relacja video Tygodnika Gwarek z biegu charytatywnego POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE!  

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video przygotowanej przez Redakcję Tygodnika Gwarek z niedzielnego biegu charytatywnego pn. “POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE!”, zorganizowanego w Zielonej przez GRUPĘ SPARTAN TEAM na rzecz Mikołaja Smola.

   

  Relacja video Tygodnika Gwarek z biegu charytatywnego POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn lipiec 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM