Czwartek, 28 Marca 2024  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Święto Niepodległości na kaletańskim Orliku uczczono turniejem piłkarskim

W dniu 13.11.2016 r. z okazji Święta Niepodległości na boisku kaletańskiego Orlika odbył się piłkarski turniej dzikich drużyn(drużyny 6 osobowe). Startowało pięć drużyn amatorskich (łącznie 43 zawodników), cztery z Kalet oraz jedna z Tarnowskich Gór. Zawody rozegrano systemem ” każdy z każdym”). Ze względu na trudne warunki atmosferyczne: zimno oraz lekkie opady śniegu każdy mecz grano 2x8 min. Po prawie czterogodzinnych sportowych zmaganiach wyłoniono zwycięzcę turnieju, którą została drużyna z Tarnowskich Gór: „United Masbit” w składzie: Zdzisław Skupień, Mirosław Wojtas, Adam Brózda, Mateusz Lamla, Bartłomiej Wylężek, Mateusz Ogłaza, Mateusz Bula. Drugie miejsce zajął zespół z Kalet „Zwolnieni z WF-u”(Mateusz Płonka, Aleksander Gabryś, Adam Kukowka, Mateusz Ogrodnik, Marcel Janus, Dawid Janus, Grzegorz Kot, Marcin Kot, Roland Płonka).Trzecie miejsce wywalczyli „Wąsinki” z Kalet (Mirosław Krysik, Marcin Urbańczyk, Krzysztof Musik, Oskar Musik, Mateusz Urbańczyk, Rafał Płonka). Statuetkę najlepszego strzelca turnieju otrzymał Adam Kalemba z drużyny” MOW Kalety”, uzyskując 6 goli. (medal za 6 goli otrzymał również Mateusz Urbańczyk –z zespołu „Wąsinki”, który przegrał baraż w bezpośrednim pojedynku snajperów „ kto pierwszy trafi w poprzeczkę). Puchary ufundowane przez Miasto Kalety wręczyli w imieniu burmistrza Klaudiusza Kandzi organizatorzy turnieju animatorzy: Antoni Jeż i Marcin Prandzioch. Zawody prowadził sędzia licencjonowany Rafał Kandzia.