Niedziela, 18 Kwietnia 2021  Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku zaprasza do czwartej klasy  

  Szanowni Rodzice, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku. Szczególnie zwracamy się do tych z Państwa, których dzieci zakończą w czerwcu br. edukację wczesnoszkolną w klasie trzeciej, gdyż mamy możliwość utworzenia w naszej szkole oddziału klasy czwartej.

  ZSiP znajduje się przy ulicy Orzeszkowej 10, jest to ulica prostopadła do drogi wojewódzkiej 908, co zapewnia dobry dojazd zarówno od strony Częstochowy jak i Tarnowskich Gór. Bliskość lasu i ustronność szkoły zapewnia ciszę i podnosi komfort nauki. Przy placówce znajdą Państwo parking. Przy głównej drodze z kolei znajduje się przystanek autobusowy.

  Przed wejściem został utworzony mini ogród botaniczny, przy którym można zaczerpnąć świeżego powietrza lub udać się na spacer w ramach zajęć wychowawczych czy biologicznych. Poza tym na terenie szkolnym posiadamy plac zabaw oraz wielofunkcyjne boisko, z którego uczniowie korzystają na lekcjach wychowania fizycznego.

  Sam budynek szkoły został niedawno wyremontowany zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Szczególnie uwagę przykuwają jasne, szerokie i dobrze oświetlone korytarze. Również łazienki na pierwszym i drugim piętrze oraz świetlica i stołówka przeszły generalny remont.

  Priorytetem dla naszej kadry jest to by dzieci uczące się w szkole były zawsze traktowane indywidualnie, każdy nauczyciel, a szczególnie wychowawca, stara się dobrze rozpoznać ich potrzeby i na nie odpowiadać. Wielką staranność przywiązujemy do rozwijania naturalnych zdolności uczniów, przez pobudzanie ich potencjału. Ważne jest przywiązanie do tradycji. W tym roku szkolnym został nadany sztandar szkoły, który stanowi bardzo ważny symbol społeczności placówki.

  Ponieważ szkoła należy do mniejszych placówek w regionie, wszyscy się znają. Klasy nie są przepełnione, a nauczyciele mogą skupić się na uczniach i ich indywidualnych potrzebach. Motywują do nauki, rozwijania umiejętnościoraz talentów. Każda klasa ma przypisaną salę, w której odbywają się wszystkie ich lekcje (poza w-f, informatyką i językami obcymi). Przywiązanie do sali, o którą dbają (np. dekoracje świąteczne), wyzwala w uczniach poczucie rodzinnej atmosfery, wspólnoty i odpowiedzialności.

  Szkoła to też pierwsze miejsce rozwijania zainteresowań. We współpracy z rodzicami czy innymi placówkami oświatowymi takimi jak np. Domy Kultury, uczniowie mogą prezentować swoje talenty. Przykładem jest to, że zawsze podczas akademii i uroczystości szkolnych, a nawet miejskich (jasełka na rynku w Kaletach, Gala Przedsiębiorczości) uczniowie chętnie sami zgłaszają swoją gotowość do występu. Nasza Szkoła jest też dla uczniów wsparciem w samodzielnym dążeniu do rozwijania wiedzy z interesujących ich zagadnień. Odbywają się tu różne zajęcia dodatkowe (np. robotyka). Posiadamy dobrze zaopatrzoną bibliotekę ze stanowiskiem komputerowym. W budynku mieści się również filia biblioteki miejskiej, dzieci mają więc na miejscu bogaty księgozbiór. Nauczyciele wykorzystują nowoczesne technologie. Do dyspozycji w salach są tablice interaktywne, rzutniki i komputery z dostępem do Internetu. Posiadamy osobne pracownie tematyczne: są nimi sala językowa ze stanowiskami wyposażonymi w słuchawki, przestronna sala gimnastyczna oraz dodatkowa sala ze sprzętem do ćwiczeń w ramach zajęć w-f oraz pracownia informatyczna. Znajduje się tu także osobna sala do gimnastyki korekcyjnej. We wrześniu do użytku zostanie oddana sala terapeutyczna, z której skorzystają w szczególności uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

  Chętni rodzice mogą brać aktywny udział w życiu szkoły. Są zapraszani do różnorodnych przedsięwzięć, mogą liczyć na stały kontakt z dyspozycyjnymi wychowawcami, nauczycielami oraz dyrekcją. Zdanie rodziców i opiekunów jest bardzo ważne dla wszystkich pracowników jak i Dyrekcji, a wszelkie sugestie dotyczące poprawy działania szkoły są rozpatrywane z pełną rozwagą.

  Dbamy o to, aby szkoła była bezpieczna. Posiadamy monitoring zewnętrzny. Świetlica szkolna zawsze funkcjonuje w razie potrzeby. W stołówce uczniowie mogą skorzystać z dwudaniowych obiadów w niskiej cenie.

  Nauczyciele i Dyrekcja zabiegają o udział uczniów w wymianach zagranicznych w ramach takich programów jak Erasmus + oraz Comenius. Nasi uczniowie skorzystali z wyjazdów do Turcji, Włoch, Hiszpanii, Estonii, Anglii, gdzie poznawali kulturę, język i nawiązywali nowe znajomości, a w niektórych przypadkach nawet przyjaźnie.

  Jeżeli zastanawiacie się Państwo nad wyborem szkoły dla Waszych dzieci, jeżeli macie jakieś pytania, to zapraszamy do kontaktu z sekretariatem. Ze swojej strony zapewniamy, że nasza placówka kompleksowo przygotuje uczniów do nauki w szkołach ponadpodstawowych. Nowoczesne technologie, pracownia językowa, serdeczni i pomocni nauczyciele czy salka terapeutyczna z pewnością pozytywnie wpłyną na całokształt nauki.

   

  Dyrektor ZSiP oraz nauczyciele

  Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku zaprasza do czwartej klasy

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn marzec 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM