Czwartek, 28 Marca 2024  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalety

W niedzielę, 28 czerwca, nad górnym zbiornikiem w Zielonej, rozegrane zostały tradycyjne zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. Zawody zorganizowało Koło PZW Kalety.
Startowało 23 zawodników reprezentujących koła PZW: Kalety, Krupski Młyn, Woźniki, Lubliniec, Koszęcin i Mykanów. Wędkarze rywalizowali w dwóch sektorach. W sektorze "A" zwyciężył Wojciech Kotucha z Koła PZW Kalety(3,58 kg złowionych ryb). Tuż za nim uplasował się kolejny reprezentant Kalet Seweryn Cichoń (2,85 kg), zaś trzeci był Dariusz Pająk z Krupskiego Młyna (2,77 kg). W sektorze "B" bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Wiktorowicz z Krupskiego Młyna (4,57 kg złowionych ryb). Miejsca 2 i 3 zajęli zawodnicy z Woźnik: Zbigniew Szymański (4,03 kg) i Piotr Ciba (3,56 kg). Zwycięzcom puchary wręczył burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.