Poniedziałek, 18 Października 2021  Imieniny: Juliana, Lukasza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Z działalności Klubu Seniora  

  Klub Seniora, skupiający mieszkańców Kuczowa, Miotka, Mokrusa i Zielonej, po wakacyjnej przerwie wznowił swoją działalność. Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 8 września br. w świetlicy środowiskowej, omówiliśmy plany na kolejne miesiące oraz dokonaliśmy podsumowania dotychczasowej działalności.

  Jak wiadomo, inauguracyjne zebranie tego klubu miało miejsce 10 marca, uczestniczył w nim Burmistrz Miasta Kalety, Klaudiusz Kandzia. Kolejne były organizowane cyklicznie, co dwa tygodnie, we wtorki. Na spotkania z nami przybyły zaproszone osoby - p. Agnieszka Drzazga - właścicielka Art- Beauty, p. Marcin Painta - malarz artysta, p. Grzegorz Bien - zwycięzca programu telewizyjnego „ 8 smaków Europy” i dbający o nasze bezpieczeństwo policjanci z kaletańskiego komisariatu - komendant st. asp. T. Olczyk oraz posterunkowy - mł. asp. A. Pogoda. Jeden z majowych wtorków spędziliśmy w Zielonej na spacerze i biesiadzie przy kiełbaskach pieczonych w ognisku. Z kolei 15 lipca członkowie klubu wyjechali na wycieczkę w okolice Żywca, w programie której znalazło się zwiedzanie Muzeum Browarów Żywieckich, zapora w Tresnej i rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim oraz przeprawa kolejką na Górę Żar. W tym dniu dopisała nam nie tylko pogoda, ale i też humory. Ten wypad z pewnością pozostawił w pamięci uczestników wiele wrażeń i miłych wspomnień.

  Ideą naszego klubu jest integracja osób starszych i samotnych, aktywne i twórcze spędzanie wolnego czasu, wzmacnianie kontaktów towarzyskich oraz podtrzymywanie znajomości i przyjaźni. Plan spotkań klubu uwzględnia imprezy okolicznościowe oraz kulturalne, wycieczki turystyczno – krajoznawcze, wyjazdy do teatru, kina itp., spotkania z ważnymi i ciekawymi ludźmi, zajęcia na sali gimnastycznej, wypady rowerowe i bazuje na pomysłach, sugestiach oraz potrzebach samych uczestników.

  Cieszę się, że do Klubu wciąż dołączają nowe osoby zainteresowane taką formą spędzania wolnego czasu. Serdecznie zapraszam klubowiczów oraz sympatyków na następne spotkanie, które odbędzie się 22 września (wtorek godz. 15.00.). Tym razem wybieramy się, jeśli oczywiście warunki pogodowe na to pozwolą, na przejażdżkę rowerami leśnymi szlakami.

  Na koniec chciałabym gorąco podziękować p. Marcinowi Paincie za pomoc w organizacji dotychczasowych spotkań, dobre rady oraz życzliwość.

  Mirosława Potempa


  Z działalności Klubu Seniora

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM