Niedziela, 18 Kwietnia 2021  Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Wspomnień czar. Członkowie powiatowych struktur „Solidarności” odwiedzili Urząd Miejski  

    Dnia 13 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Kaletach gościła delegacja Związku Zawodowego „Solidarność” Powiatu Tarnogórskiego w osobach p. Zbyszka Klicha- kierownika Delegaturyw Tarnowskich Górach oraz Jana Jelonka- przewodniczącego Terenowej Sekcji.

    Celem wizyty było przekazanie na ręce burmistrza miasta Klaudiusza Kandzi i przewodniczącego Rady Miejskiej. Eugeniusza Ptaka kopii dokumentów z przełomu końca lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dotyczących działalności NSZZ „Solidarność” przy Kaletańskich Zakładach Celulozowo- Papierniczych. Dokumenty te, uzupełnione o zachowany w doskonałym stanie sztandar NSZZ „Solidarność” KZCP Kalety, w najbliższej przyszłości staną się kanwą połączonego z konferencją spotkania wszystkich byłych członków ww. kaletańskiej organizacji, której organizację planuje się w Miejskim Domu Kultury. Efektem organizacji tej uroczystości ma być docelowo wydanie broszury traktującej o historii założenia i funkcjonowania kaletańskiej, przyfabrycznej „Solidarności”. Już dziś prosi się wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na ten temat lub (i) dysponujące źródłami dokumentującymi dzieje „Solidarności” w Kaletach o kontakt z Urzędem Miejskim pod nr: 034 352- 76-52.

    Tymczasem już 16 marca, o godzinie 17.00, w Tarnogórskim Centrum Kultury odbędzie się promocja książki na temat dziejów „Solidarności” na terenie Powiatu Tarnogórskiego.

    Wspomnień czar. Członkowie powiatowych struktur „Solidarności” odwiedzili Urząd Miejski

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn marzec 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM