Piątek, 22 Października 2021  Imieniny: Halki, Filipa, Salomei WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Wkrótce instalacje fotowoltaiczne powstaną również na budynku Urzędu Miejskiego oraz Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach  

  W ramach realizacji zadania pn. Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez montaż układów solarnych oraz ogniw fotowoltaicznych - w mieście Kalety Leśnym Zakątku Śląska, oprócz instalacji fotowoltaicznych i solarnych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, zakres projektu przewiduje montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach oraz budynkach Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach.
  Dla potrzeb budynku kaletańskiego magistratu zamontowana zostanie instalacja składająca się z 114 paneli o mocy 29 kWp. Dla potrzeb funkcjonowania Miejskiej Oczyszczalni Ścieków zaplanowane zostały trzy instalacje składające się odpowiednio z 9 paneli o mocy 2,295 kWp, 14 paneli o mocy 3,57 kWp oraz 18 paneli o mocy 4,59 kWp. Łącznie na oczyszczalni, która generuje duże zapotrzebowanie na energię elektryczną, zabudowana zostanie instalacja o łącznej mocy blisko 11 kWp.
  Energia elektryczna wyprodukowana z instalacji fotowoltaicznej umieszczonej na dachu Urzędu Miejskiego w Kaletach wykorzystana zostanie na bieżącą działalność tego budynku, a także do wspomagania funkcjonowania gruntowej pompy ciepła, która zainstalowana zostanie w budynku kaletańskiego magistratu w ramach realizacji projektu z udziałem środków z tzw. Środków norweskich.
  Projekt Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez montaż układów solarnych oraz ogniw fotowoltaicznych - w mieście Kalety Leśnym Zakątku Śląska, współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020.

  Wkrótce instalacje fotowoltaiczne powstaną również na budynku Urzędu Miejskiego oraz Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM