Wtorek, 25 Czerwca 2019  Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Wilki przyciągają WILKI - XXI Dni Kalet  

  Tegoroczne XXI Dni Kalet odbędą się w dniach 31 maja, 1 i 2 czerwca br. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Pana Józefa Rzepki - ZIELONA SOSNA w Zielonej. Zmiana lokalizacji spowodowana jest budową toru rolkowego na stadionie Miejskim KS Unia Kalety, dlatego jako organizatorzy corocznej imprezy, byliśmy zmuszeni znaleźć inny obiekt spełniający wymogi bezpieczeństwa. ZIELONA SOSNA spełnia te wymogi według opinii firmy ochroniarskiej, która podjęła się zabezpieczać przez 3 dni tę imprezę. Specjalnie na tę okazję przygotowany został regulamin dla wszystkich uczestników przebywających w tych dniach na obiekcie, z którym prosimy się zapoznać przed wejściem na teren imprezy.
  Zaczynamy jak co roku w piątek, tym razem 31 maja. Od godz.10.00 zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, ponieważ w tym dniu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpocznie uroczyste obchody z okazji 100 lecia założenia organizacji. Dzięki staraniom Prezesa Śląskiego Oddziału TPD w Katowicach Pana Jana Wiesiołka jubileusz świętowany będzie w Kaletach pod patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser - Dudy oraz Burmistrza Miasta Kalety Pana Klaudiusza Kandzi. Zaproszenie do udziału otrzymało również Powiatowe Centrum Pomocy Rodziny w Tarnowskich Górach, które zagości z dziećmi z rodzin zastępczych. W ten sposób, z okazji Dnia Dziecka, chcemy zintegrować wszystkie środowiska dziecięce. Zaplanowane są konkursy, gry i wspólna zabawa do późnych godzin popołudniowych przy zespole TOLERANCJA i grupie country WHISKY RIVER. Wieczorem zapraszamy do VIII PLENEROWEGO MARATONU ROCK & ROLL SWING SHOW KALETY 2019 o Puchar Burmistrza Miasta Kalety - przy dźwiękach wspaniałej muzyki jaką przygotowała grupa rock and rollowa z Gliwic. Na koniec dnia nie zapomnieliśmy o młodzieży, dla której zaplanowana została tradycyjna dyskoteka. W drugim dniu świętować będziemy od samego rana.
  W sobotę zapraszamy na SLOW AEROBIC & PILATES (KAŻDY DA RADĘ!) - poranne ćwiczenia dla każdego. Ponownie gry i zabawy dla dzieci z okazji ich święta. W tym dniu obchodzone będą dwa jubileusze: XXV lecie Chóru SONATA oraz XXXV lecie kaletańskiej sekcji SKATA. Zagra dla Państwa warszawska grupa BRAK SNU, a na zakończenie tego dnia wystąpi gwiazda wieczoru - Robert Gawliński z zespołem WILKI.
  W niedzielę, jak zawsze w godzinach porannych, rozpoczniemy turniejem szachowym o puchar Burmistrza Miasta Kalety, a popołudniu Minifestiwal Piosenki Dziecięcej Przedszkolaków rozgrzewać Państwa będzie na resztę dnia. Po występie przedszkolaków przygotowujemy coś dla najmłodszych. Będzie prezentacja dorobku Miejskiego Domu Kultury czyli: koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Kalety wraz z mażoretkami INEZ, pokazy taneczne grup tanecznych oraz zespołów wokalnych. Na zakończenie XXI DNI Kalet wystąpią: Aleksandra Kalczyńska śpiewa Annę Jantar oraz grupa BOHIKA i Piotr Karpienia.
  Podczas tegorocznych Dni Kalet za dla Państwa specjalny zapewniony będzie dla Państwa przez 3 dni bezpłatny transport od Jędryska przez centrum miasta do Zielonej, który w odstępach co godzinnych będzie dowoził chętnych niedaleko Ośrodka ZIELONA SOSNA. Dostępny będzie także sprzęt wodny i rowerowy oraz wiele innych ciekawych atrakcji, o których będziemy informowali na bieżąco na naszych stronach www.kalety.pl oraz www.mdkkalety.pl. Szczegóły niebawem na plakatach. Marian Lisiecki

   

   

  Wilki przyciągają WILKI - XXI Dni Kalet

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn maj 2019.pdf

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM