Poniedziałek, 18 Października 2021  Imieniny: Juliana, Lukasza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • W kaletańskim Ichtioparku powstała pasieka edukacyjna!  

  22 lipca 2019 r. odbył się odbiór końcowy prac związanych z utworzeniem pasieki edukacyjnej, która powstała na terenie kaletańskiego Ichtioparku.
  Przestronny, drewniany budynek, kryje w sobie wiele ciekawostek z dziedziny pszczelarstwa. Największą atrakcją edukacyjnej pasieki jest niewątpliwie duży, oszklony ul pokazowy, gdzie odwiedzający będą mieli możliwość podpatrzeć prawdziwe pszczoły podczas pracy. Owady będą wlatywać do ula za pomocą specjalnego rękawa – tak, aby edukacja była bezpieczna zarówno dla turystów jak i dla pszczół.
  W pasiece znajduje się także drewniany ul zabawowo-dydaktyczny dla najmłodszych z ruchomymi, kolorowymi elementami, a także autentyczny kombinezon pszczelarski z kapeluszem. Na ścianach pomieszczenia zawisło osiem tablic edukacyjnych, z których o pszczelarstwie dowiemy się niemal wszystkiego, a przed budynkiem pasieki utworzono ścieżkę edukacyjną z dwiema grami terenowymi.
  W ramach zadania zakupiony został także sprzęt multimedialny, który wkrótce również będzie na wyposażeniu pasieki edukacyjnej. Jest to m.in. tablica interaktywna oraz okulary VR 360º, które przenoszą w wirtualną rzeczywistość życia pszczoły miodnej. W planach jest dalszy rozwój tego miejsca. Z początkiem wiosny wprowadzone zostaną do ula pszczoły, a także wykonany zostanie pokaźny ogród z roślinami miododajnymi.
  W dzisiejszym odbiorze, poza przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Kaletach, na czele z burmistrzem Miasta Kalety Klaudiuszem Kandzią uczestniczył wykonawca robót oraz inspektor nadzoru inwestorskiego. Środki na realizację tego zadania w wysokości przeszło 45.000 zł. Miasto Kalety pozyskało z Programu Operacyjnego Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.   

  W kaletańskim Ichtioparku powstała pasieka edukacyjna!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM