Wtorek, 15 Października 2019  Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • W Kaletach kolejny raz padł rekord uzbieranych środków dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  

  Z przyjemnością informujemy, że podczas wczorajszego XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki hojności mieszkańców Kalet oraz gości, którzy w tym dniu odwiedzili nasze miasto i wsparli zbiórkę pieniędzy, udało się znów pobić rekord uzbieranych środków. W ciągu całodniowej kwesty uzbierano kwotę 17.631,38 zł. (z tego 14.831,38 zł. ze skarbonek 46 wolontariuszy i 2.800 zł z aukcji gadżetów). Podana kwota jest kwotą nieoficjalną, gdyż zebrane środki są obecnie przeliczane przez bank. Dla przypomnienia, podczas zeszłorocznego finału uzbierano kwotę 17.589,85 zł.
  W Kaletach sztab zorganizowany został jak w latach ubiegłych przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Impreza kolejny raz zorganizowana została w plenerze na kaletańskim Małym Rynku gdzie od godziny 16.00 koncertem Miejskiej Orkiestry Detej rozpoczął się program artystyczny. Na scenie wystąpiły również grupy COMPLEX, WRAGON MIX, Śląskie Trio Piotra Szefera, ROCK TIME, Mażoretki INEZ, a także dzieci i młodzież zajęć wokalnych przy MDK w Kaletach.
  Dokładnie o godzinie 18.00 szef kaletańskiego sztabu Marian Lisiecki rozpoczął aukcję gadżetów przesłanych przez WOŚP, a także ofiarowanych przez Stowarzyszenie Nasze Kalety oraz osoby prywatne. Wydarzenie zakończył widowiskowy pokaz sztucznych ogni po nazwą Światełko do Nieba.
  Wszyscy artyści podczas XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpili bezinteresownie. W tym roku można było również honorowo oddać krew w mobilnej stacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, która stanęła na parkingu przy Małym Rynku. Podczas akcji 14 krwiodawców oddało przeszło 7 litrów krwi.
  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz Dyrektor MDK Kalety Marian Lisiecki składają serdeczne podziękowania darczyńcom, wolontariuszom, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach, Wiceprezes Stowarzyszenia Nasze Kalety p. Izabeli Cogiel Kocyba – za wykonanie i przekazanie na aukcję Wiatraka Nadziei oraz wszystkim osobom, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji XXVI finału WOŚP w Kaletach. Szczególne podziękowania należą się również kaletańskiemu sztabowi WOŚP w Kaletach: p. Blandynie Kubiak, p. Justynie Borek, p. Iwonie Nowak Magiera, p. Róży Kowolik, p. Piotrowi Kotarskiemu, a także radnym Eugeniuszowi Ptak, Janinie Perz, Krzysztofowi Rogocz i Kazimierzowi Złotosz. Dzięki uprzejmości redaktora naczelnego Tygodnika Gwarek p. Jarosława Myśliwskiego, za co również dziękujemy, uruchomiona została na Facebooku transmisja na żywo z wydarzeń na Małym Rynku, którą obejrzało blisko 3.500 osób.


   


   

  W Kaletach kolejny raz padł rekord uzbieranych środków dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2019

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM