Niedziela, 17 Października 2021  Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • V Święto Zielonej już za nami. Relacja z otwarcia sezonu rekreacyjno-turystycznego w naszym mieście  

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ubiegłą sobotę, 16 maja br. obchodziliśmy V Święto Zielonej. Tym samym otwarty został nowy sezon rekreacyjno-turystyczny w naszym mieście. Aura tego dnia była dla nas wyjątkowo łaskawa więc program imprezy przebiegał zgodnie z planem.
  Nad zbiornikami wodnymi pierwsi goście pojawili się już po godzinie 7-mej rano. Członkowie Koła PZW Kalety o godz. 8.00 rozpoczęli zawody wędkarskie o Puchar Zielonej, który ostatecznie zdobył Wojciech Kotucha. Drugie miejsce wywalczył Jerzy Pakuła, a trzecie Jan Kandzia.
  O godzinie 12-tej wystartował bieg przełajowy w ramach akcji „Polska Biega”, w którym wzięło udział 27 biegaczy. Niespełna 6,5 kilometrową trasę pierwszy pokonał Kamil Bezner. Wyniki w poszczególnych kategoriach kształtowały się następująco:
  Kobiety: GRUPA 15 – 19 lat ( 2000- 1996 )
  1. Helena Radziwończyk
  2. Kamila Cywińska
  GRUPA 20 – 34 lat ( 1995 – 1981)
  1. Maria Prandzioch
  GRUPA 35 lat i więcej ( 1980 - …)
  1. Agnieszka Stańczyk
  2. Klaudia Radziwończyk
  3. Katarzyna Mazur
  Mężczyźni: GRUPA 15 – 19 lat ( 2000- 1996 )
  1. Dominik Ciomek
  2. Wojciech Maleska
  3. Grzegorz Knop
  GRUPA 20 – 34 lat ( 1995 – 1981)
  1. Kamil Bezner
  2. Mateusz Dehn
  3. Marcin Machoń
  GRUPA 35 lat i więcej ( 1980 – … )
  1. Zenon Nowak
  2. Piotr Gryboś
  3. Bogdan Łazaj
  W ramach imprezy przeprowadzony został II Turniej Siatkówki Plażowej Zielona Cup. Zawody zorganizował radny Antoni Jeż. Do rywalizacji przystąpiło 7 par. Po trzygodzinnych sportowych zmaganiach na piaszczystym boisku, wśród malowniczego krajobrazu, zwyciężyła ostatecznie para z Kalet: Grzegorz Kot i Mateusz Płonka. Drudzy byli Adrian Kupka i Patryk Rzepczyk z Tarnowskich Gór, a trzeci Patryk Rogocz i Tomasz Konicki z Kalet.
  O godzinie 14-tej spod Drzewa Wolności wystartował rodzinny rajd rowerowy "Zieloną Pętlą", natomiast o 16.00 do zawodów stanęli sympatycy kajakarstwa. Łącznie startowało siedem załóg kajakarzy. Najlepsi okazali się Sebastian Howaniec i Przemysław Wicher wyprzedzając braci Piotra i Pawła Popierz oraz Piotra Kudra i Marcina Saboka.
  W tym samym czasie odbywały się zabawy i konkursy dla dzieci, które zorganizowało i przeprowadziło Stowarzyszenie Nasze Kalety, a także występy artystyczne dzieci z Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku pod opieką radnej Mirosławy Potempa.
  O godzinie 16.30 program imprezy zmienił kierunek ze sportowego na muzyczny. Odbył się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalet pod batutą Mariana Lisieckiego, a także zatańczyły dla nas mażoretki INEZ.
  Następnie burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wręczył puchary zwycięzcom konkurencji sportowych, a także serdecznie podziękował Nadleśniczym Nadleśnictwa Świerklaniec i Koszęcin za działania na rzecz rewitalizacji Zielonej.
  Gwiazdą wieczoru był duet Kola & Jula znany m.in. z prowadzenia śląskiego koncertu życzeń w Telewizji Silesia. Blisko półtora godzinny koncert muzyki biesiadnej szybko porwał do tańca naszych gości. Imprezę zakończył koncert grupy EXIT, przy którego utworach goście V Święta Zielonej bawili się do późnych godzin nocnych.
  Wyjątkową atrakcją okazał się być widowiskowy pokaz lampionów na wodzie, który zorganizowano tuż po zmroku.
  Specjalnie na tegoroczne otwarcie sezonu turystyczno-rekreacyjnego zakupione zostały dwa nowe, duże rowery wodne, otwarto wypożyczalnię rowerów trekkingowych, a także oddano do użytku siłownię zewnętrzną, którą sfinansowały Nadleśnictwa Świerklaniec i Koszęcin.
  Za pomoc w organizacji V Święta Zielonej Burmistrz Miasta Kalety składa podziękowania dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marianowi Lisieckiemu, członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach, animatorom kaletańskiego Orlika, radnym Rady Miejskiej w Kaletach, Stowarzyszeniu Nasze Kalety, a także wszystkim tym, bez których impreza nie mogła by się odbyć. Dziekujemy także naszym mieszkańcom za liczny udział w gminnym święcie dzielnicy. Następne takie wydarzenie już za rok.


   

  ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

   

  V Święto Zielonej już za nami. Relacja z otwarcia sezonu rekreacyjno-turystycznego w naszym mieście

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM