Czwartek, 20 Czerwca 2019  Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • VII Święto Zielonej już za nami. Relacja z otwarcia sezonu rekreacyjno-turystycznego w naszym mieście  

  W ubiegłą sobotę, 9 czerwca 2018 r. obchodziliśmy VII Święto Zielonej. Tym samym otwarty został nowy sezon rekreacyjno-turystyczny w naszym mieście. Impreza zorganizowana została na promenadzie żeglarskiej pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi.
  Nad wodą pierwsi goście pojawili się już po godzinie 6.00 rano. Członkowie Koła PZW Kalety o godz. 8.00 rozpoczęli zawody wędkarskie. Najlepszymi okazali się: I miejsce Stanisław Szmalenberg, II miejsce Jerzy Pakuła, III miejsce Marian Wesołowski, IV miejsce Wojciech Kotucha, a V miejsce Seweryn Cichoń.
  O godzinie 11.00 rozpoczął się 11 kilometrowy rekreacyjny rajd nordic walking, który w przybliżeniu przebiegał szlakiem "Zielona Pętla" wokół zbiorników wodnych w Zielonej. W ramach imprezy przeprowadzony został Turniej Siatkówki Plażowej Zielona Cup, który rozpoczął się o godzinie 13.00. Po kilkugodzinnych sportowych zmaganiach na piaszczystym boisku, zwyciężyła ostatecznie para: Tomasz Konicki i Karol Szumowski, drudzy byli Piotr Nowak i Bartłomiej Poczekańczyk, a trzeci Mateusz Żak i Mateusz Płonka.
  Tradycyjnie wystartował też rajd rowerowy „Zieloną Pętlą”, a o 16.00 przeprowadzono zawody kajakowe, w których zwyciężył Paweł Piech, drugie miejsce zajął Marcin Kot, a trzecie ex aequo Dawid Fronczek i Mateusz Piech.
  Po części sportowej przyszedł czas na ucztę dla ducha. O godzinie 18.30 rozpoczął się widowiskowy koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalet na wodzie pod batutą Mariana Lisieckiego, a także zatańczyły mażoretki INEZ. Koncert przyciągnął nad zbiorniki wodne wielu naszych mieszkańców, którzy chcieli zobaczyć ten niecodzienny występ.
  Gościnnie, z pięknymi piosenkami religijnymi, wystąpiły również dzieci z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej z Gierałtowic, które w Zielonej przebywają akurat na koloniach. Imprezę zakończył koncert grupy EXIT, przy którego utworach goście VII Święta Zielonej bawili się do późnych godzin nocnych.
  Za pomoc w organizacji VI Święta Zielonej Burmistrz Miasta Kalety składa podziękowania dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marianowi Lisieckiemu, radnej dzielnicy Zielona Mirosławie Potempa wraz z Klubem Seniora, panu Józefowi Rzepce z Ośrodka Wypoczynkowego Zielona Sosna, a także wszystkim tym, bez których impreza nie mogła by się odbyć. Dziękujemy także naszym mieszkańcom za liczny udział w gminnym święcie dzielnicy. Następne takie wydarzenie już za rok.
   

   


   

  VII Święto Zielonej już za nami. Relacja z otwarcia sezonu rekreacyjno-turystycznego w naszym mieście

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn maj 2019.pdf

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM