Piątek, 16 Listopada 2018  Imieniny: Gertrudy, Edmunda, Marii WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Uzdolnieni uczniowie i studenci otrzymali Stypendia Burmistrza Miasta Kalety za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2016/2017  

  30 listopada 2017 r., odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów i studentów za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2016/2017. Oni też byli najważniejszymi gośćmi gali stypendialnej. Oprócz uczniów, ich rodziców i studentów w uroczystym spotkaniu uczestniczyli burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia oraz przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak wraz z członkami Komisji Oświaty: Ireną Nowak, Mirosławą Potempą, Antonim Jeżem i Krzysztofem Rogoczem.
  Stypendia przyznawane są zgodnie z uchwałą nr 183/XXIV/2008 Rady Miejskiej w Kaletach z dnia 2 września 2008 r. z późniejszymi zmianami. Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów i studentów, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny lub program studiów, i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, potwierdzonymi udziałem w konkursach (olimpiadach) szczebla ogólnopolskiego lub międzynarodowego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach stypendium może być przyznane uczniom lub studentom, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach lub olimpiadach na szczeblach innych niż w/w wymienione.
  Galę stypendialną uświetnił występ dzieci z Miejskiego Domu Kultury w Kaletach pod kierownictwem pani Karoliny Dąbrowskiej - Lisieckiej.
  Stypendium naukowe i artystyczne otrzymali: Marta Cieślik, Zofia Czornik, Marta Jeż, Julia Kolano, Dawid Kubica, Maja Kuder, Mikołaj Opuchlik, Beniamin Pająk, Dawid Pająk, Adriana Potempa, Aleksy Walczak i Marcjanna Wysocka. Wśród stypendystów za osiągnięcia sportowe znaleźli się: Xawery Dróżdż, Oskar Kurc i Jakub Madeja.
  Burmistrz Miasta serdecznie pogratulował wszystkim uczniom i studentom, a także życzył kolejnych sukcesów oraz motywacji do dalszej pracy.

   

     Uzdolnieni uczniowie i studenci otrzymali Stypendia Burmistrza Miasta Kalety za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2016/2017

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2018

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM