Czwartek, 27 Lutego 2020  Imieniny: Gabriela, Anastazji WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • To już rok działalności Klubu Seniora w Miotku!  

  W miesiącu marcu br. przypada pierwsza rocznica powstania Klub Seniora, skupiającego mieszkańców Kuczowa, Miotka, Mokrusa oraz Zielonej i działającego w szkole w Miotku. Warto zatem dokonać podsumowania dotychczasowej działalności.
  Inauguracyjne zebranie tego klubu miało miejsce 10 marca 2015 r. i uczestniczył w nim Burmistrz Miasta Kalety, Klaudiusz Kandzia. Kolejne były organizowane cyklicznie, co dwa tygodnie, we wtorkowe popołudnia.
  Na naszych spotkaniach gościliśmy różne osoby, dzięki którym seniorzy nie tylko miło i aktywnie spędzali czas, ale mieli też możliwość wzbogacić wiedzę i poznać kogoś ciekawego. Jednym z zaproszonych gości był pan Marcin Painta – malarz artysta, mieszkaniec Kalet, który opowiadał o swojej twórczości oraz zaprezentował namalowane przez siebie obrazy i dzieła sztuki użytkowej. Na kolejne spotkanie przybyła pani Agnieszka Drzazga - kosmetolog, która wygłosiła prelekcję na temat kremów do twarzy i podjęła chęć kontynuowania współpracy. Zaproszenia nie odrzucił pan Grzegorz Bien - zwycięzca II edycji programu telewizyjnego „8 smaków Europy”, który opowiadał o swojej przygodzie z telewizją i przygotował dla wszystkich poczęstunek - smaczny krem z buraków z grzankami. Pojawili się też , dbający o nasze bezpieczeństwo, policjanci z kaletańskiego komisariatu - komendant T. Olczyk oraz dzielnicowy A. Pogoda. Interesujące było spotkanie, kiedy uczestniczył w nim pan Czesław Tyrol- leśnik, autor publikacji "W leśnej dolinie Małej Panwi", "Walory przyrodnicze i kulturowe Gminy Koszęcin". Naczelnik OSP w Kaletach pan Kazimierz Złotosz również był naszym gościem i wygłosił prelekcję na temat zachowania zasad bezpieczeństwa w sezonie grzewczym oraz odpowiadał wyczerpująco na wiele różnych pytań. Wśród pojawiających się osób nie zabrakło tych, którzy przekazali seniorom ważne informacje, związane ze zdrowiem i zachowaniem zdrowego trybu życia w tym wieku. Pani Habrajska - lekarz medycyny wystąpiła z wykładem na temat nadciśnienia tętniczego, pan Adam Zorychta- ratownik medyczny przeprowadził szkolenie z zakresu "Pierwsza pomoc", pani Katarzyna Karkoszka - dietetyk zapoznała z zasadami prawidłowego żywienia osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Z propozycją przeprowadzenia warsztatów artystycznych wyszła pani Joanna Sendel - właścicielka firmy handlowo - usługowej "Bukieciarnia". W okresie poświątecznym zawitał na spotkanie seniorów z koncertem kolęd pan Bogusław Uliczka.
  Wszystkie zapraszane osoby bezinteresownie poświęciły swój czas, dzieląc się swoim doświadczeniem, za co składam szczere podziękowania i wyrazy wdzięczności.
  W czasie rocznej działalności Klubu członkowie wyjechali na wycieczkę do Żywca i okolic, do Teatru Nowego w Zabrzu na sztukę komediową pt. "O co biega?", do operetki w Gliwicach na spektakl " Noc w Wenecji " Johanna Straussa. Nie zabrakło wypadów rowerowych i spacerów ( wycieczka rowerowa na górę Grojec, spacer do Zielonej - ognisko z pieczeniem kiełbasek).
  21 grudnia 2015r. zorganizowaliśmy też spotkanie opłatkowe w "Zajeździe u Rzepki", w którym uczestniczył Burmistrz Miasta Kalety, Klaudiusz Kandzia oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach, Eugeniusz Ptak.
  W tym miejscu chcę podziękować panu Burmistrzowi Miasta Kalety, Klaudiuszowi Kandzi za przychylność z jego strony w kierunku seniorów, wsparcie finansowe i słowa uznania.
  Nasze spotkania to nie tylko zapraszanie ciekawych ludzi, organizowanie imprez, wycieczek, wypadów, słuchanie prelekcji, ale również integracja członków poprzez zabawy towarzyskie i opowiadanie dowcipów oraz kawałów.
  Mimo tego, że rodzą się nowe pomysły, dochodzą nowe osoby, spotykamy się w nowym pomieszczeniu, to idea Klubu zawsze pozostanie taka sama - wspieranie aktywności osób starszych , a przede wszystkim zapewnienie seniorom dobrego towarzystwa w pobliżu miejsca zamieszkania.
  Mirosława Potempa
   
  To już rok działalności Klubu Seniora w Miotku!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn luty 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM