Piątek, 22 Października 2021  Imieniny: Halki, Filipa, Salomei WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Swobodny dojazd do Jędryska poważnie zagrożony  

  Z wielkim niepokojem informuję o decyzji podjętej przez Radę Powiatu w Tarnowskich Górach, która wycofała się z zadania pn. „Przebudowa mostu w ciągu drogi 2352S w miejscowości Kalety w ciągu ul. Drozdka”.

  Miasto Kalety udzieliło pomocy Powiatowi na przedmiotowe zadanie w wysokości po 100 000 zł w latach 2019 i 2020 r. Jednak Powiat Tarnogórski zrezygnował z realizacji ww. zadania.

  Most stanowi kluczowy element w infrastrukturze drogowej Powiatu jak i Miasta Kalety, stanowiąc dla dzielnicy Jędrysek praktycznie jedyną drogę wyjazdową z miasta. Niezrealizowanie ww. inwestycji doprowadzi do ograniczenia ruchu lub zamknięcia mostu. Jest to sytuacja niewyobrażalna, spowoduje bowiem praktyczne odcięcie komunikacyjne prawie połowy miasta, a funkcjonującym tam przedsiębiorstwom zagrozi bankructwem.

  Stan techniczny mostu może doprowadzić do katastrofy budowlanej. Stanowi to realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Biorąc pod uwagę powagę sytuacji podejmuję wszystkie możliwe działania mające doprowadzić do zmiany tej skrajnie nieodpowiedzialnej decyzji władz powiatu. Przypominam radnym powiatowym, że Kalety również należą do Powiatu Tarnogórskiego, a oni swoją decyzją narażają bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Kalet. Rozumiejąc trudną sytuację finansową powiatu zwracam uwagę, że na niektóre kluczowe inwestycje, których brak może narazić czyjeś życie (np. uniemożliwiając dojazd straży pożarnej) pieniądze muszą się znaleźć! Choćby kosztem innych inwestycji, których przesunięcie w czasie nie spowoduje wyżej opisanych i całkowicie realnych zagrożeń.

  Klaudiusz Kandzia

  Swobodny dojazd do Jędryska poważnie zagrożony

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM