Niedziela, 18 Kwietnia 2021  Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Sukces mieszkańca Kalet - ucznia klasy pierwszej technikum, Michała Kolano, w międzynarodowym konkursie LAG ARENA  

  Michał Kolano, ubiegłoroczny absolwent Publicznego Gimnazjum im. ks. Pawła Rogowskiego w Kaletach, wygrał międzynarodowy konkurs Lag Arena. Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z Polski, Czech i Słowacji, interesujących się procesem twórczym związanym z projektowaniem gier video. Polegał na wymyśleniu gry na zadany temat – „Cyberrobak”. Michał stworzył scenariusz gry, zaprojektował postacie, środowisko gry, mechanikę, działanie, a następnie osadził całość w silniku gry. Jego projekt WORMGROWER został doceniony przez międzynarodowe jury i zdobył 29,3 na 30 możliwych punktów.

  Michał, w związku z wygraną, miał również okazję uczestniczyć w tygodniowych warsztatach projektowania gier video, które odbywały się na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach . Pracował tam jako członek jednej z drużyn międzynarodowego zespołu studentów.

  5 czerwca 2019 r. na Rynku w Cieszynie, podczas oficjalnego podsumowania Festiwalu Sztuki i Gier Niezależnych LAG, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Michał zdobywając I miejsce, oprócz nagród rzeczowych, otrzymał indeks na studia na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów!

  Krzysztof Lisiecki

   

   

  ZOBACZ RÓWNIEŻ - Michał Kolano na Festiwalu Sztuki i Gier Niezależnych LAG Festival of Art and Independent Games.

  Sukces mieszkańca Kalet - ucznia klasy pierwszej technikum, Michała Kolano, w międzynarodowym konkursie LAG ARENA

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn marzec 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM