Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Seniorzy z Kalet, w ramach projektu 60+, wyjechali do Vitkova  

  W środę, 14 marca, 40 seniorów z Kalet wyjechało do Vitkova aby wziąć udział w pierwszej części projektu „60+”, opracowanego przez pracowników magistratu naszego partnerskiego miasta.

  W drodze do miejsca docelowego seniorzy odwiedzili Opawę- miasto powiatowe Vitkova, gdzie czekali już na nich projektowi partnerzy- grupa 60+ z partnerskiego miasta. W siedzibie tamtejszej Państwowej Straży Pożarnej mieli okazję zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem ochrony przeciwpożarowej stanowiącym wyposażenie wozu strażackiego. Odbyła się tam także prelekcja na temat zapobiegania pożarom oraz postępowania w wypadku bezpośredniego zagrożenia.

  Jeszcze przed południem obie grupy dotarły autokarami do Vitkova, gdzie odbyła się oficjalna inauguracja projektu przez włodarzy obu miast- starostę Pavla Smolkę i burmistrza Klaudiusza Kandzię. W otwarciu uczestniczyli również zastępcy starosty Vitkova: Oldřich Huška i Lenka Sonnková oraz kaletańskie radne: Janina Perz i Irena Nowak.

  Po obiedzie w sali vitkovskiego Domu Kultury aż do godzin wieczornych odbywały się warsztaty dotyczące bezpieczeństwa seniorów obejmujące bardzo różnorodną tematykę. Grupa policjantów z Opavy opowiadała m.in. o przypadkach przemocy domowej i metodach obrony przed nią, samoobronie (odbyły się także praktyczne pokazy), bezpiecznym zachowaniu podczas uczestnictwa w imprezach masowych.

  Seniorzy trenowali w grupach pamięć, a gospodarze z Vitkova mieli okazję do stworzenia tzw. uczuciowej mapy swojego miasta, na których dwiema kolorami zaznaczali miejsca, w których czuja się bardzo dobrze oraz te, które nie kojarzą się im zbyt korzystnie.

  Dzień pełny intensywnych wrażeń zakończyła kolacja i podsumowanie pierwszej części projektu. Vitkovianie wrócili do swoich domów, a polska grupa udała się do autokaru, którym wróciła do Kalet około godziny 21-wszej.

   

   

  Seniorzy z Kalet, w ramach projektu 60+, wyjechali do Vitkova

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM