Piątek, 22 Października 2021  Imieniny: Halki, Filipa, Salomei WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Samorząd po raz szósty podziękował kaletańskim przedsiębiorcom  

  W czwartek 5 stycznia br. w restauracji „Gościnna” w Kaletach, odbyła się VI Gala Przedsiębiorczości. Organizatorami wydarzenia było Miasto Kalety, Zakład Masarski „WIECEK” oraz Restauracja GOŚCINNA.

  Imprezę uświetnił koncert wykonany przez Miejską Orkiestrę Dętą pod dyrekcją Mariana Lisieckiego. Po przemówieniu burmistrza Klaudiusza Kandzi, który powitał wszystkich przybyłych, przedstawił prezentację multimedialną na temat inwestycji w mieście Kalety i podziękował przedsiębiorcom za wkład jaki włożyli i wkładają w rozwój miasta poprzez m.in. utrzymywanie i tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców, dbanie o finanse gminy, każdą zapłaconą złotówkę podatku, odbyło się wręczenie corocznych nagród.

  O tym, do kogo trafią statuetki, zadecydowała kapituła w składzie: radni Ryszard Sendel- przewodniczący, Edward Drabik, Alojzy Rupik, Grzegorz Krupa, Krzysztof Rogocz i Aleksandra Wilk - członkowie, którzy na posiedzeniu w dniu 13 grudnia 2016 roku wybrali tegorocznych laureatów prowadzących z sukcesem działalność gospodarczą w różnych branżach.

  W kategorii „NESTOR BIZNESU” kapituła wyróżniła firmę, która przecierała biznesowe szlaki i może poszczycić się wieloletnim prowadzeniem na terenie naszego miasta biznesu, bo od 26 lat. Wyróżnienie „Nestora Biznesu” otrzymał Pan Bogdan Klyta, Usługi Transportowe.

  W wyborze laureatów w kategorii „ZŁOTE KOWADŁO BIZNESU” kapituła wyróżniła firmy szczególnie aktywne, innowacyjne, konkurencyjne, dynamicznie rozwijające się dbające o finanse gminy oraz o zatrudnienie,

  Złotym Kowadłem Biznesu, nagrodą im. Jana Ferdinanda Koulhaasa obdarowani zostali: Pan Krzysztof Lech, „EUROLIFT” Spółka z o.o. oraz Pan Zbigniew Gałuszkiewicz, „MEGATECH”.

  Kapituła wyróżniła również młodych przedsiębiorców, którzy wiedzą, że w biznesie liczy się kreatywność. Są to osoby, którym nie brak pomysłów i zapału, aby realizować swoje pasje. Wyróżnienie „MŁODZI PRZEDSIĘBIORCY” otrzymali: Pani Monika Mirowska „STYLOVE WŁOSY”, Pan Bartłomiej Mryka „AUTO-SERWIS BARTEZ” oraz Pan Marian Stępień „TOP-DREW”.

  Na gali obecnych było ponad stu zaproszonych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta. Ponadto swoją obecnością zaszczycili uroczystość m.in. prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Andrzej Pilot, przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach Ewa Brachaczek, a także radni miejscy: Eugeniusz Ptak, Janina Perz, Michał Brol, Edward Drabik, Adam Gabryś, Grzegorz Krupa, Irena Nowak, Teresa Mryka, Mirosława Potempa, Krzysztof Rogocz, Alojzy Rupik, Ryszard Sendel.


   

  Samorząd po raz szósty podziękował kaletańskim przedsiębiorcom

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM