Piątek, 24 Września 2021  Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Samorząd Miasta Kalety po raz siódmy podziękował kaletańskim przedsiębiorcom  

  26 stycznia 2018 r. w restauracji „Gościnna” w Kaletach, odbyła się VII Gala Przedsiębiorczości. Organizatorami wydarzenia było Miasto Kalety, Zakład Masarski „WIĘCEK” oraz Restauracja GOŚCINNA.
  Uroczystą Galę, którą uświetnił mini koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego, otworzył przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak. Powitał wszystkich przybyłych, a następnie przedstawił prezentację multimedialną na temat przedsięwzięć zrealizowanych w naszym mieście w 2017 r., a także planach inwestycyjnych na rok bieżący. Po prezentacji głos zabrał burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia dziękując wszystkim przedsiębiorcom za wkład jaki włożyli i wkładają w rozwój miasta poprzez m.in. utrzymywanie i tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców, a także dbanie o finanse gminy.
  Po przemówieniach nadszedł czas na wręczenie corocznych nagród. O tym, do kogo trafią statuetki, zadecydowała kapituła w składzie: radni Ryszard Sendel- przewodniczący, Edward Drabik, Alojzy Rupik, Grzegorz Krupa i Aleksandra Wilk - członkowie, którzy wybrali tegorocznych laureatów prowadzących z sukcesem działalność gospodarczą w różnych branżach.
  W Kategorii „NESTOR BIZNESU” kapituła wyróżniła firmy najbardziej zakorzenione w lokalnej społeczności, prowadzące działalność od 25 i 26 lat.
  Wyróżnienia otrzymali:
  1. Pani Jolanta Mazur-Kawarska, Gabinet Kosmetyczny KLEOPATRA
  2. Pan Alfred Melka, Warsztat Szewski
  3. Pan Alojzy Brol, Firma Auto-Magnum Dom
  4. Pan Andrzej Jegier, Firma Handlowa Skup i Sprzedaż samochodów
  5. Pan Damian Maruszczyk, Sklep Wielobranżowy

  W kategorii „ZŁOTE KOWADŁO BIZNESU” wyróżnienia otrzymali:
  1. Pani Dorota Mazan, Niepubliczne Przedszkole „Bystrzaki”
  2. Pan Grzegorz Guder , Firma „Techplan”
  3. Pan Czesław Krus, Zakład Remontowo-Budowlany
  4. Pan Krzysztof Rogocz, Firma Wielobranżowa STOLKO
  W wyborze laureatów w tej kategorii kapituła brała pod uwagę wysoką jakość i walory oferowanych wyrobów i usług, osiąganie sukcesów zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym, wyróżnianie się na tle konkurencji, dbanie o finanse gminy oraz dbałość o zatrudnienie jej mieszkańców.

  Kapituła wyróżniła również młodych przedsiębiorców, którzy wiedzą, że w biznesie liczy się kreatywność. Są to osoby, którym nie brak pomysłów i zapału, aby realizować swoje pasje.
  W kategorii: „MŁODZI PRZEDSIĘBIORCY” wyróżnienia otrzymali:
  1. Pani Iwona Gansiniec, Przedsiębiorstwo GIRM
  2. Pani Alicja Lisiecka, DIAMENT BEAUTY
  3. Pani Karolina Dąbrowska-Lisiecka Firma KiM

  Po części oficjalnej przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru. Wystąpił znany i lubiany śląski artysta, piosenkarz i kabareciarz Krzysztof Respondek, który swym znakomitym repertuarem rozbawił publiczność do łez.
  Na gali obecnych było około 140 przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta. Ponadto swoją obecnością zaszczycili uroczystość m.in. przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach prezes Klaudiusz Siwiec oraz Mariusz Długajczyk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach Ewa Brachaczek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu Jolanta Wąsowska, Nadleśniczy Nadleśnictwa Świerklaniec Włodzimierz Błaszczyk, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Koszęcin Robert Gorzelak, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Krzysztof Łoziński, radni miejscy: przewodniczący Eugeniusz Ptak, Janina Perz, Michał Brol, Edward Drabik, Adam Gabryś, Antoni Jeż, Grzegorz Krupa, Piotr Kuder, Irena Nowak, Teresa Mryka, Janina Perz, Krzysztof Rogocz i Ryszard Sendel oraz Skarbnik Miasta kalety Renata Sosnica.


   

  Samorząd Miasta Kalety po raz siódmy podziękował kaletańskim przedsiębiorcom

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM