Poniedziałek, 25 Października 2021  Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Remis wieńczy dzieło Unia Kalety od nowego sezonu zagra w klasie okręgowej  

  Bezbramkowym remisem z zespołem LKS Sieraków Śląski na stadionie przy ulicy Fabrycznej pożegnali lubliniecką klasę „A” piłkarze KS Unia Kalety.

  W ciągu całego sezonu zawodnicy Unii zdobyli aż 114 bramek i tracąc zaledwie 16, z dorobkiem 70 punktów oraz 8 punktową przewagą nad jedynym zespołem, który zdołał ich pokonać – Liswartą Lisów, zameldowali się na finiszu ligi na samym szczycie tabeli.

  Nie znamy jeszcze terminarza spotkań częstochowskiej okręgówki, ale wiemy, że podczas rocznej nieobecność Unii na tym szczeblu rozgrywkowym zaszły niemałe zmiany.

  Na jesień nie zobaczymy między innym derbów z Jednością Boronów, która wraz z Victorią Częstochowa i Płomieniem Kuźnica Marianowa, pożegnała okręgówkę. Pecha miały też drużyny LKS Mrzygłód i Orła Babienica/ Psary. LKS Mrzygłód, jako zespół czwarty od końca załapał się co prawda na baraże o utrzymanie w okręgówce, jednak po spadku z IV ligi rezerw częstochowskiego Rakowa musiała podzielić los drużyn z miejsc 16-18. Jego miejsce w barażu zajął zajmujący ostatnie „bezpieczne” (12-te) miejsce w tabeli babienicki Orzeł, który ostatecznie uległ sromotnie w Kamyku pretendentowi do awansu Piastowi Przyrów aż 1:7 i także spadł do klasy „A”. Zwycięsko z wyżej notowaną drużyną wyszła z barażu także Liswarta Krzepice pokonując 3:1 w karnych po bezbramkowym meczu Spartę Szczekociny.

  Niedawny rywal Unii– Liswarta Lisów- nie wykorzystała swojej barażowej szansy i przegrała 2:3 z Wartą Kamieńskie Młyny, który to zespół jako jedyny z okręgówkowych „barażowiczy” zdołał wywalczyć sobie utrzymanie.

  Remis wieńczy dzieło Unia Kalety od nowego sezonu zagra w klasie okręgowej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM