Poniedziałek, 27 Września 2021  Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Relacja z miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja  

  W piątek w naszym mieście, jak co roku, odbyły się obchody kolejnej rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. O godzinie 11.00 odprawiono mszę św. w kościele p.w. św. Józefa w Kaletach Jędrysku, sprawowaną przez Ks. Proboszcza Wojciecha Ciosmaka w intencji Ojczyzny oraz strażaków, kominiarzy i hutników z okazji wspomnienia św. Floriana.
  Po mszy św. na czele z Miejską Orkiestrą Dętą i mażoretkami INEZ uczestnicy przeszli ulicami miasta pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację, gdzie delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów. Pod pomnikiem obecni byli przedstawiciele: Ochotniczej Straży Pożarnej, Braci Górniczej, Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego, Eugeniusz Ptak Radny Powiatu Tarnogórskiego, Klubu Sportowego Unia Kalety, Komisariatu Policji w Kaletach, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach, Gimnazjum w Kaletach, Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz Rady Miejskiej w Kaletach: Janina Perz, Mirosława Potempa, Irena Nowak, Barbara Przybyła, Alojzy Rupik, Ryszard Sendel, Grzegorz Krupa, Dawid Wolnik i Zygmunt Mirowski.
  Na zakończenie uroczystości, Burmistrz Miasta korzystając z okazji, złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim strażakom kaletańskiej OSP z okazji przypadającego na dzień 4 maja Dnia Strażaka.
  Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania Ks. Proboszczowi Wojciechowi Ciosmakowi za odprawienie uroczystej Mszy Świętej, Pocztom Sztandarowym, Miejskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego, Strażakom z OSP Kalety, Mażoretkom za uświetnienie uroczystości, a także przedstawicielom wszystkich organizacji oraz mieszkańcom uczestniczącym w obchodach Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kaletach.

   

  Relacja z miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM