Poniedziałek, 06 Kwietnia 2020  Imieniny: Izoldy, Celestyna, Wilhelma WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Relacja z kaletańskich obchodów Święta Niepodległości  

    W poniedziałek, 11 listopada 2019 r., w naszym mieście tradycyjnie już odbyły się obchody upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 10-tej w kościele przy parafii pod wezwaniem św. Józefa w Kaletach Jędrysku, ks. Proboszcz Wojciech Ciosmak odprawił Mszę św. za ojczyznę, w której oprócz mieszkańców miasta uczestniczyły również delegacje i poczty sztandarowe. Po mszy św. przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Kalety uczestnicy przeszli ulicami do centrum pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację, gdzie delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów.
    W uroczystości udział wzięły władze samorządowe Miasta Kalety z burmistrzem Klaudiuszem Kandzią na czele, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnymi: Alojzym Rupikiem, Ireną Nowak, Mirosławą Potempa, Ryszardem Sendel, Kazimierzem Złotoszem, Michałem Brol, Edwardem Drabik, Grzegorzem Krupa, Zygmuntem Mirowskim, Krzysztofem Rogoczem i Dawidem Wolnikiem, radny powiatu tarnogórskiego Eugeniusz Ptak, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, Komisariatu Policji w Kaletach, Górników, Klubu Sportowego Unia Kalety, Stowarzyszenia Społeczno-Kuturalnego, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach, Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku oraz Niepublicznego Przedszkola Bystrzaki.
    Burmistrz miasta podziękował za udział w uroczystościach Pocztom Sztandarowym, Miejskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego, Mażoretkom Inez, Druhom z OSP Kalety, Policjantom z Komisariatu Policji w Kaletach, za uświetnienie uroczystości, a także przedstawicielom wszystkich organizacji oraz mieszkańcom uczestniczącym w miejskich obchodach Święta Niepodległości.
    Relacja z kaletańskich obchodów Święta Niepodległości

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn luty 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM