Niedziela, 18 Kwietnia 2021  Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Relacja z Festynu na Placu Zjednoczenia w Jędrysku  

  W miniony weekend, 13-14 sierpnia 2016 r. na Placu Zjednoczenia w Jędrysku odbył się tradycyjny festyn, którego organizatorami było Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach przy współpracy Restauracji Gościnna oraz Sklepu Wielobranżowego p. Marka Labusa.
  Festyn rozpoczął się o godzinie 17.00 animacjami dla najmłodszych, dla których przygotowane zostały gry, konkursy i zabawy. Wieczorem natomiast odbyła się zabawa taneczna z zespołem Complex, która trwała do późnych godzin nocnych.
  W niedzielę nasi mieszkańcy mieli okazję wysłuchać koncertu uczestniczek grupy wokalnej działającej przy kaletańskim MDK, a także podziwiać występy grupy tanecznej Rock Time.
  O godzinie 18.00 rozpoczął się spektakl teatralno-taneczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Ukrainy przebywającą w Zielonej na zaproszenie Fundacji Społeczno-Kulturalnej "Gloria Cultura". Zaraz po nim ze swoim koncertem wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Mariana Lisieckiego oraz mażoretki Inez. Dzień zakończył się projekcją filmu "Bezwstydny Mordecai" w plenerowym kinie letnim na leżaczkach.
  Nazajutrz o godzinie 15.00 z Placu Zjednoczenia wyruszył przeszło 40 osobowy Rodzinny Rajd Rowerowy. Metą była nowa wiata grillowa w Zielonej, gdzie uczestnicy wycieczki wspólnie upiekli kiełbaski i w miłej atmosferze spędzili wolne popołudnie.
  Burmistrz Miasta Kalety dziękuje dyrektorowi MDK Kalety Marianowi Lisieckiemu za pomoc w organizacji wydarzenia. Słowa podziękowania należą się również wszystkim, którzy włożyli wiele pracy i wysiłku w realizację przedsięwzięcia.  Relacja z Festynu na Placu Zjednoczenia w Jędrysku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn marzec 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM