Niedziela, 31 Maja 2020  Imieniny: Anieli, Petroneli WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Przejście podziemne, wiadukt, nowe perony - inwestycje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na terenie miasta Kalety  

  W dniu 04 listopada 2019 roku, Burmistrz Klaudiusz Kandzia spotkał się Panem Robertem Trojnar - przedstawicielem Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A. z Sosnowca. Podczas spotkania przedstawiciel Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A. przestawił zamierzenia jakie planowane są na interesującym nas odcinku „lot B”

  Projektowanie zamierzonych zmian w infrastrukturze kolejowej i drogowej, na odcinku „B” Nakło Śląskie – Kalina, przebiegającego przez Kalety, ma po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym rozpocząć się pod koniec bieżącego roku, natomiast rozpoczęcie inwestycji planowane jest na 2023 rok. Na terenie miasta Kalety, wśród planowanych robót znalazły się: modernizacja torów kolejowych, modernizacja peronów z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, budowa podziemnego przejścia przy dworcu kolejowym, likwidacja (po wybudowaniu podziemnego przejścia) istniejącej kładki dla pieszych. W kwestiach rozwiązań drogowych planuje się budowę wiaduktu nad torami w km 47,2 oraz likwidację obecnie użytkowanego przejazdu strzeżonego w ciągu ul. 1 Maja. W trakcie spotkania Pan Burmistrz K. Kandzia zgłosił konieczność budowy ekranów dźwiękochłonnych w miejscach bliskiego sąsiedztwa z zabudową mieszkalną. Jeżeli to nie zostało uwzględnione, w wydanej decyzji środowiskowej, Miasto Kalety będzie wnioskowało do RDOŚ w Katowicach o wykonanie ponownych badań oddziaływania hałasu przenoszonego od odbywającego się ruchu kolejowego.

  W miarę postępu prac projektowych i powziętych informacji, w tym zakresie, będziemy informować mieszkańców o zaawansowaniu tych prac.

   

  Przejście podziemne, wiadukt, nowe perony - inwestycje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na terenie miasta Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn maj 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM