Poniedziałek, 13 Lipca 2020  Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Promocja przewodnika historyczno-przyrodniczego pn. „Życie nadrzeczne. Mała Panew, Liswarta, Brynica”  

    W piątek, 7 września 2018 r. w sali konferencyjnej Restauracji „Gościnna” w Kaletach, odbyła się pro-mocja przewodnika historyczno-przyrodniczego autorstwa Pana Józefa Tyrola pn. .„Życie nadrzeczne. Mała Panew, Liswarta, Brynica”. Książka wydana została przez Stowarzyszenie pn. Związek Gmin Porozumienie Gospodarczo- Turystyczne Gmin Górnej Małej Panwi i Górnej Liswarty.
    W wydarzeniu tym wzięli udział m.in. burmistrzowie i wójtowie gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia, wydawca, a także lokalne media. Spotkanie poprowadził dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki, który w ciekawy sposób przedstawił samego autora książki oraz zaprezentował gminy opisane w przewodniku. Pan Józef Tyrol przyznał, że jego pasją jest lokalna historia i w ten sposób chce oddać hołd ludziom zamieszkującym niegdyś nasze tereny. W przewodniku zawarł opisy ówczesnego, nieraz bardzo ciężkiego życia mieszkańców terenów nadrzecznych na przestrzeni wieków. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia jako przewodniczący Stowarzyszenia, w ramach podziękowań, wręczył autorowi symboliczną wiązankę kwiatów.
    Jest to już kolejne wydanie przewodnika historyczno-przyrodniczego autorstwa Pana Tyrola. W 2011 roku w ręce czytelników oddana została publikacja pt. „Dawno temu w lesie. Miedzy Małą Panwią, Liswarta i Stobrawą”.

    Promocja przewodnika historyczno-przyrodniczego pn. „Życie nadrzeczne. Mała Panew, Liswarta, Brynica”

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn czerwiec 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM