Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Program Czyste Powietrze popularny wśród naszych mieszkańców  

    Mieszkańcy Kalet chętnie korzystają z możliwości składania wniosków w ramach programu “Czyste Powietrze” poprzez punkt konsultacyjny znajdujący się w kaletańskim Urzędzie Miejskim. Od początku roku zostało zarejestrowanych 25 wniosków na łączną kwotę ponad 350 tysięcy złotych. Najczęściej wybieranym źródłem ciepła były kotły na ekogroszek spełniające wymogi programu (11 wniosków) oraz kotły na pellet drzewny (8 wniosków), w dalszej kolejności uplasowały się pompy ciepła oraz piece gazowe. Ponadto, co druga osoba wybrała dodatkowo zakres prac związany z poprawą i zwiększeniem efektywności energetycznej budynku - termomodernizację.Zarejestrowany został również wniosek, który uzyskał maksymalną kwotę dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze na łączną kwotę 37 tyś złotych.
    Zapraszamy do korzystania z naszego punktu konsultacyjnego, gdzie można uzyskać więcej informacji na temat Programu Czyste Powietrze. Przypomnijmy, że na podstawie porozumienia zawartego przez Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzię z Prezesem WFOŚiGW Katowice Tomaszem Bednarkiem, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach funkcjonuje punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie. Punkt konsultacyjny mieści się na I piętrze w biurze nr 11. W związku ze stanem epidemii obecnie kontakt wyłącznie pod nr tel. (34) 352 76 50 lub poprzez pocztę elektroniczną: przemyslaw.kocot@kalety.pl


    Przykład realizacji zadania przez mieszkańca Miasta Kalety. Montaż pompy ciepła o podwyższonych wymaganiach wraz z instalacją fotowoltaiczną wykonane w ramach Programu Czyste Powietrze.

    Program Czyste Powietrze popularny wśród naszych mieszkańców

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM