Niedziela, 19 Września 2021  Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w Publicznym Gimnazjum im. ks. P. Rogowskiego w Kaletach  

  W dniach 6 - 14 września 2017 r. Publiczne Gimnazjum im. ks. P. Rogowskiego w Kaletach, już po raz trzeci będzie gościć 21-osobową grupę młodzieży wraz z nauczycielami z miejscowości Werl w Niemczech, w ramach programu polsko – niemieckiej wymiany młodzieży.
  W dniu dzisiejszym goście odwiedzili Urząd Miejski w Kaletach. Burmistrz Miasta przyjął młodzież w sali sesyjnej, gdzie przedstawił m.in. prezentację multimedialną na temat walorów przyrodniczych naszego miasta oraz pokrótce opowiedział o członkostwie Kalet w międzynarodowej sieci miast dobrego życia Cittaslow. Po wizycie w urzędzie goście udali się zwiedzać nasze miasto.
  W poniedziałek, na zaproszenie burmistrza, młodzież uda się do Ichtioparku, gdzie będą mieli okazję spróbować swoich sił w wędkarstwie, a po południu odwiedzą naszą rekreacyjną dzielnicę miasta - Zieloną. Gościom zaplanowano jeszcze m.in. wycieczkę do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie, wyjazd na Jasną Górę w Częstochowie, do Krakowa oraz do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.


   

  Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w Publicznym Gimnazjum im. ks. P. Rogowskiego w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM