Wtorek, 28 Września 2021  Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Podsumowanie sezonu turystycznego w Ichtioparku  

  Kończący się niedługo sezon wędkarski w Ichtioparku kolejny raz pokazał jak dużym zainteresowaniem cieszył się nasz kaletański park tematyczny, a szczególnie wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego. I to nie tylko wśród mieszkańców miasta ale także turystów z całej okolicy. Szczególnie w weekendy, kiedy pogoda dopisywała, nad zbiornikiem wodnym można było spotkać całe rodziny. Jedni wędkowali, drudzy spacerowali, a jeszcze inni piknikowali pod drewnianymi wiatami.
  Najmłodsi mieszkańcy mieli do dyspozycji gry terenowe oraz duże modele ryb, dzięki którym z bliska można zapoznać się z gatunkami tych zwierząt występujących w lokalnym środowisku. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego uzupełniona była na bieżąco o nowe, drobne akcesoria, aby każdy mógł otrzymać kompletny sprzęt do wędkowania oraz przynętę.
  Wypełniając założenia i ideę funkcjonowania Ichtioparku, w bieżącym roku staw cyklicznie był zarybiany. Do zbiornika wpuszczonych zostało łącznie ponad 900 kg karpi i pstrągów. W miesiącach jesiennych planowane jest kolejne zarybianie zbiornika. Na terenie parku tematycznego zorganizowane zostały w tym sezonie m.in. zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, zawody o Puchar Burmistrza Miasta Kalety, o puchar Prezesa PZW Kalety oraz z okazji 70-lecia koła PZW Kalety. W najbliższą sobotę natomiast zapraszamy na Święto Ryby, które odbędzie się w Ichtioparku z okazji jubileuszu 70 lecia koła PZW Kalety.
  Składamy podziękowania prezesowi PZW Koła Kalety Robertowi Kuder za zaangażowanie oraz nadzór nad sprawnym funkcjonowaniem wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku.
  Podsumowanie sezonu turystycznego w Ichtioparku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM