Czwartek, 24 Września 2020  Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Podsumowanie sezonu turystycznego w Ichtioparku  

    Kończący się właśnie sezon wędkarski w Ichtioparku kolejny raz pokazał jak dużym zainteresowaniem cieszył się nasz kaletański park tematyczny, a szczególnie wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego. I to nie tylko wśród mieszkańców miasta ale także turystów z całego Śląska. Tygodniowo Ichtiopark odwiedzało około 200 osób. Szczególnie w weekendy, kiedy pogoda dopisywała, nad zbiornikiem wodnym można było spotkać całe rodziny. Jedni wędkowali, drudzy spacerowali, a jeszcze inni piknikowali pod drewnianymi wiatami. Najmłodsi mieszkańcy mieli do dyspozycji gry terenowe oraz duże modele ryb, dzięki którym z bliska można zapoznać się z gatunkami tych zwierząt występujących w lokalnym środowisku.
    W czasie wakacyjnych weekendów w Ichtioparku działał letni bar plenerowy Restauracji Gościnna, który cieszył się dużą popularnością. Zaplecze gastronomiczne w tym miejscu było strzałem w dziesiątkę, bo nie od dziś wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu wzmaga apetyt.
    Wypełniając założenia i ideę funkcjonowania Ichtioparku, w bieżącym roku staw cyklicznie był zarybiany. Do zbiornika wpuszczonych zostało łącznie ponad 500 kg karpii. W miesiącach jesiennych planowane jest kolejne zarybianie zbiornika.


    Podsumowanie sezonu turystycznego w Ichtioparku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM