Piątek, 19 Kwietnia 2024  Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

Podsumowanie sezonu klubu speedrowerowego TPD Kalety

W roku 2016 działalność drużyny speedrowerowej TPD Kalety realizowana była między innymi poprzez udział w takich zawodach jak: Drużynowe Mistrzostwa Europy, Drużynowy i Indywidualny Puchar Polski, Mistrzostwach Polski Indywidualnych Parowych i Drużynowych oraz w Mistrzostwach okręgu południowego i śląska, a także w rozgrywkach I ligi okręgu południowego. Do sukcesów możemy zaliczyć dziewiąte miejsce na ME w Ostrowie Wielkopolskim. Ogromnym sukcesem w minionym roku może pochwalić się zawodnik Dominik Szulc, który w kategorii do lat 16 zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Krzysztof Marczak i Damazy Świder oprócz startu w rodzimym klubie, dzielnie wspierali barwy Częstochowskiego klubu i wraz z Lwami wywalczyli Drużynowe Mistrzostwo Polski. Piotr Kuder i Piotr Pluczyński pomagali Śląskowi Świętochłowice, który w ogólnej klasyfikacji Mistrzostw Polski był trzeci. Indywidualnie każdy z zawodników reprezentujących barwy drużyny speedrowerowej z Kalet zdobył trofeum w swoich kategoriach wiekowych. Największym sukcesem Klubu TPD KALETY w 2016 r. było wywalczenie Mistrzostwa I Ligi Południowej. Wyczynem tym drużyna powtórzyła sukces z roku 2012. Warto dodać, że kaletańscy speedrowerzyści zaczęli sezon od dwóch porażek na własnym stadionie, jednak dodatkowa mobilizacja i ciężka praca zaowocowała dużymi sukcesami w dalszej części rozgrywek.